Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg velük,...

Hogy értethetném meg velük, hogy az nem az ő hibájuk, amivel én pénzt keresek?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok és egy tehetős férfi támogat anyagilag. A lakásom és az autóm is tőle van, meg igazából ha ő nincs, ma valószínűleg nem élnék ilyen életszínvonalon.

Most ne gyertek azzal, hogy így milyen jövőm lesz, eldob majd, k..va/ri.anc/luxusprosti vagyok, stb. Mert ez egyáltalán nem érdekel.


Eddig ezt sikerült a családom előtt titokban tartani, de most kiderült és nem tudom, mihez kezdjek.

Apa anyát hibáztatja ezért, Ő pedig saját magát, mert hogy nem tudtak nekem mindent megadni és hogy erre kényszerültem az ő hibájukból.

Ráadásul itt a Karácsony is és szeretném, ha nem lenne ennyire feszült a levegő.


2014. dec. 22. 11:14
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:
92%

nem kell ítélkezni. sajnos a családi környezet (anyagiak) eléggé kihat az ember későbbi életére.

ez amúgy tényleg nem valami jó, de mindenkinek mások az igényei. én is elég szegény családban élek, nem is tudom mi lesz ha majd nemsokára egyetemre kerülök mert egy rohadt könyv is 40 ezerbe kerül, és nekem nem utazásra meg autóra lesz szükségem csak könyvre meg fedélre a fejem fölé, de még lehet ennyit sem tudnak itthon előteremteni, főleg úgy hogy apám egyedül nevel és rajtam kívül van még egy gyermeke. bevallom nem hiszem, hogy vissza fogok utasítani egy kis anyagi támogatást, de nem igényelem a luxust. persze k*rvának sosem fogok állni (ezzel nem azt mondom, hogy a kérdező az mert én egyáltalán nem tartom annak), de ha úgy alakul az életem, hogy megismerek egy gazdag pasast aki tud támogatni, akkor lehet én sem teszek másképp

2014. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki elégedett az albérlettel és a BKV-val, még nem jelenti azt, hogy másnak is tökéletes lenne.


A szak, amire járok, önköltséges. A szüleimnek a hónap végére pár ezer forintjuk marad... Érdekesen tudtak volna nekem fizetni a sulit, az itteni életemet, plusz még a saját dolgaikat is.

Nekem ha sosem lenne diplomám, akkor sem állnék a Mekiben.

Persze, tuti megvan a metró hangulata, amikor egy taknyos, köhögő gyerek mellett ülsz, aki köpködi rád a vírusokat, vagy egy ápolatlan férfi mellett, akin érződik, hogy napok óta nem fürdött. Párszor kénytelen voltam már tömegközlekedéssel utazni, semmi jó emlékem nem maradt róla.

2014. dec. 24. 10:42
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne provokáld tovább a népet, felfogta mindneki, hogy milyen jó k_rvának lenni. Köszönjük a bepillantást az életedbe.

Bár én inkább megdolgoztam azért, amit elértem.

2014. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Születésem óta Pesten lakok, és még sosem találkoztam az általad leírt emberekkel. :)

Egyébként én is önköltséges szakra jártam, ugyanis szeretett kormányunk pont 2012-ben szüntette meg az állami támogatását. Két évembe telt odáig felküzdenem magam, hogy átkerülhessek mégis államira. Szóval ez sem lehetetlen.

2014. dec. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

ha olyan helyzetben lennél hogy kenyérre kellene a pénz, te is állnál a mekiben egy fél napig.

és azért valaki a mekiben áll, még lehet kiegyensúlyozott ember.

egyszer hátha te is megtapasztalod, és leszállász a földre.

egyetértek az előzővel, ne provokált itt magad, ha olyan menő vagy akkor megtudod oldani a családodal is a szitut.

2014. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!