Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlságosan elkényezteti a...

Túlságosan elkényezteti a gazdag pasija a lányomat? Vagy csak túlaggódom? Hagyjam rá?

Figyelt kérdés
A kislányom (18) össze jött egy dús gazdag családból származó sráccal. Az egész családja nagyon megkedvelte nagyon megszerette, ezért elvitték Maldívra, most Svájcba síelni. Luxus étterembe viszi a srác. Az isibe jön megy viszi ide oda a luxus autójával stb… Vesznek Neki nagyon drága márkás ruhákat, cipőket, táskákat, legújabb iphone telefont is megvették neki. Azt mondták, hogy ezt azért is csinálják, mert megsajnálták, hogy szegény, meg hogy a fiúk meg tudjon vele jelenni. MEG PERSZE IMÁDJÁK.. Csak sajna én ezt nem nézem jól szemmel, mert mi lesz később..? …hozzá szokik ehhez. (Amúgy soha nem várta el ezeket a dolgokat és nem is kérte tőlük!!! )
2014. dec. 29. 14:47
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
A nem szót lehagytam.
2014. dec. 29. 15:09
 12/28 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem kényeztetés, előbb-utóbb komolyan lelki beteg lesz a lányod, nagyon nem irigylem :( Viszont sokat tenni nem tudsz, majd lelép magától, ha elege lesz a nagyzolásból.
2014. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%

"gazdag pasija" xD


Azért tegyünk különbséget a dolgok között. Nem mindegy, hogy egy érett, sikeres férfiról van szó, aki megteremtette magának a gazdagságot, vagy egy kis nyikhajról, aki pumpolja a gazdag apucit. Nem egy kategória.

2014. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

oké, hogy csak azért, mert a lány kevésbé tehetős, nem fognak a kedvéért a BAlatonon nyaralni, vagy hogy nem cseréli le a srác az autót, csak hogy ne luxustütün cipelje.

De ruhát, táskát, telefont elfogadni ennyi idősen nem kellene... igenis megveszik.

2014. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

En jomodu csaladbol szarmazom (mindenunk megvolt) de nekem is volt olyan pasim aki luxus cuccokkal halmozott el, igy 19 evesen mar Dior taskam volt, Aspenben sieltem es sorolhatnam...


Nem a penz miatt jottem vele ossze leven a csaladom tehetos, viszont az en szuleim sem neztek jo szemmel. Apuek mindig nagyon figyeltek arra, h ne kenyeztessenek el es megtanitsanak arra, hogy ertekeljem a dolgokat es ne tevesszen meg a matrialis csillogas.


A lenyege vegulis az volt, hogy apu elmagyarazta a sracnak h o orul, hogy vesz nekem ajandekokat de szeretne ha ennek lennenek hatarai mert nem azert toltott egy 19 evet a nevelesemmel, hogy azt egy pasi fel ev alatt leboritsa.


A srac vegulis megertetette, de mindig rosszul volt attol, hogy nem adhatott, ugyhogy folytatta.Aztan elhagytam, mar nem emlekszem miert, de a szemelyisegem nem valtozott meg, ugyanolyan normalis maradtam mint elotte.


Mostmar 30 vagyok de szerintem nektek is le kene ulni a srac szuleivel beszelni errol, marmint arrol, hogy tulzottan elkenyeztetik a gyereket.


Habar nalatok inkabb az a nagyobb gond, hogy azert halmozzak el. Mert szegyenlik....ez viszont oket minositi, abszolut jellemhiba.Nezd ha a lanyod normalis ertekrenddel rendelkezik akkor majd ezt magatol atlatja.

2014. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%
Kamu. Egy felnőtt nő, anyuka nem ilyen stílusban ír, hogy pasi, isi :)
2014. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%
No azért nem aggódsz Te annyira. Inkább azon, hogy nehogy szétmenjenek!
2014. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
#16:Apám mondja,hogy isi például. :D
2014. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
96%

"Kamu. Egy felnőtt nő, anyuka nem ilyen stílusban ír, hogy pasi, isi :)"


Egyetértek veled abban, hogy szerintem is kamu. De édesanyám mindig is úgy emlegette az iskolát, hogy isi, a mi korosztályunk pedig sulinak hívja. A pasi is egy elég átlagós szóhasználat manapság, de a fiatalok körében egyre inkább elterjedt a csávó kifejezés. Szóval nyugodtan használhatja egy 40-50 körüli nő ezeket a szavakat.


Amúgy ha igaz lenne, azt mondanám, hagyd rá. Ha együtt maradnak jól jár, ha nem, akkor meg a saját kárán tanul. Ennyi. Örülj neki, magától talán soha nem jutott volna el életében a Maldív-szigetekre.

2014. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%

Én a lányodat nem értem. Hogy van pofája idegen emberektől ennyi mindent elfogadni. Mert nem a srácé a pénz, a szüleié.

Én sem élek rosszul, jó fizetésem van, de még egy vacsorát is csak néha-néha fogadok el a barátomtól. Nemhogy a szüleitől... Kérdező, valamit elrontottál a nevelésben, ha neki ez így tök oké.

2014. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!