Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál édesanyádnak, ha...

Mit mondanál édesanyádnak, ha nem akarod megmondani, ki a gyerek apja? És ami fonosabb: mit mondjak majd a lányomnak, amíg kicsi?

Figyelt kérdés

Igen, megestem, de nem kérek kioktatást.

Százszor átgondoltam, és el tudom tartani; továbbá már a 4. hónapban vagyok, el se vetethetem. Saját albérletem van, 16 éves korom óta dolgozom iskola mellett, amíg otthon éltem, félretettem a pénzt (anyukám nem kért belőle semmit). Az egyetemen halasztanom kell, de ez már más kérdés.

Tegnap skype-oltunk, elmondtam, hogy terhes vagyok, örült neki, azt mondta, menjek haza, ha vége a vizsgaidőszaknak, és hogy igazán bejelenthettem volna karácsony előtt is, ezért nem kellett volna egyedül töltenem az ünnepeket (az idén úgy alakult, hogy Bp-n maradtam). Viszont nincs párkapcsolatom már egy ideje, ha hazamegyek, nyilván érdekelni fogja, ki ejtett teherbe. Egy idősebb férfivel jártam össze kb. hetente, szexeltünk (védekeztünk is, de úgy látszik, kiszakadt), de semmi érzelem nem volt benne, tudja, hogy gyereke lesz, jövő héten egyezünk meg a tartásáról, de ő nem akarja látni. Ezt a "dugócimbora" dolgot nem tudom, hogy mondjam meg anyukámnak, szerintem azt hiszi, hogy összejöttem valakivel.

A másik: a kisgyereknek mit mondanátok a helyemben, hol az apja, miért nem él velünk, és miért nem láthatja?

Légyszi tényleg normális válaszokat írjatok, tudom, hogy hülye voltam, hogy ÍGY estem teherbe, de nincs vége az életemnek, inkább felnevelem eleinte nehézkesen, mint hogy eldobjam magamtól...

22/L


2015. jan. 2. 17:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

"Nem lepődnék meg, ha ez a kérdés is hamar eltűnne, mert kb annyira igaz, mint a biblia."


Egyrészt nem tűnik kamukérdésnek, másrészt a Biblia helyett szerintem te Anna Frank naplójára gondoltál. Na, az valóban a fantasy kategória.

Kérdező, felnőtt nő vagy, ha szülsz, szülsz, te dolgod. Senkinek semmi köze hozzá.

A magyar államtól meg fogod kapni, ami jár, sem többet, sem kevesebbet. Kitartást és erőt kívánok a gyermeked felneveléséhez az elkövetkező 20-23 évre.

2015. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha még lehet vetesd el, ha nem akkor pedig hagyd a kórházban!

Valaki nagyon fog örülni, aki örökbe akar fogadni gyereket!

Te pedig mentesülsz a baromságod következményeitől!

Az életednek vége ha veled marad a gyerek!

2015. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, te teljesen hülye vagy..
2015. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tudod utolsó előtti milyen az ha elhagynak,mert nem kellesz? Szerintem nem úgy,hogy inkább menj a dolgodra.


Szerintem nem kell anyukádnak elmondani részletesen. Bár én a nevelő(!) anyukámnak mindent elmesélnék,mert nagyon jó a kapcsolatunk. A kisgyermeknek pedig mond az igazat,de finoman. Éreztesd vele hogy te nagyon szereted és nem miatta nem vagytok együtt hanem mert nem voltatok szerelmesek. De ezzel még úgy is ráérsz. Addigra már ismerni fogod a lánykád és tudni fogod milyen,mire hogy reagál. Akkor talán kicsit könnyebb lesz.

2015. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

12/L


Én soha nem ismertem az igazi apukámat, nem emlékszem az arcára se, (mivel tényleg nem láttam soha, vagy ha láttam akkor túl pici voltam ahhoz, hogy megjegyezhessem) ráadásul még a nevét sem tudom. Lehet hogy segíteni fog amit mondok mert ezt én élem át. Kiskoromban engem sem izgatott a dolog mert hát ott volt nekem Anya és úgy minden rózsaszín volt és akkor természetes volt hogy ketten vagyunk. Amikor nagyobb lettem 7-8 éves akkor kezdett érdekelni a dolog, Anyu viszont mindig azt modta, hogy azért nincs velünk mert sokat veszekedtek és nem jöttek ki jól...elhiszem neki. Azt hiszem hogy kérdeztem a nevét is, egyszer meg is mondta, de elfelejtettem :P Egyszer pedig Anyu felajánlotta, hogy találkozhassak vele (kb.5-6 éves voltam) de én azt mondtam hogy nem akarok oda menni hozzá, nem akarok találkozni vele, inkább Anyu... Most 12 éves leszek, már egyáltalán nem érdekel se a neve, se hogy hogy néz ki, se hogy hol van most. Felőlem elmehet mellettem az utcán és ha valaki szólna hogy az ő volt akkor se érdekelne. Oké, megnézném hogy milyen aztán otthagynám és kész.

2015. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
a legfontosabb valóban az, hogy a kisgyerek tudja, hogy nem az ő hibája. mert általában a gyerekek ezt hiszik, akkor is, ha senki sem mondta nekik.
2015. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek kedves kerdezo?
2020. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!