Hogyan vegyem rá apát?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy hörcsögöt. Van egy akvárium abban elférne, meg jó is lenne. A cuccokat hozzá még nem vettük meg. (A hörcsögöt sem.)De én emeletes ketrecet szeretnék! És ahhoz csak forgácsot és kaját kéne venni. A többi benne van. És mindent az én pénzemből vennék! POZITÍV válaszokat szeretnék.

2015. jan. 3. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De hol itt a gond? Apukád nem engedi?
2015. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem! :(
2015. jan. 3. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Ő az apád, ő tart el, az utolsó szó az övé..


Beszéld meg vele rendesen: ne gyerekesen nyaggasd, hanem kérdezd meg hogy miért nem szeretné.. Ha úgy gondolja hogy nem tudsz róla gondoskodni/drága lenne próbáld meg értelmes ellenérvekkel meggyőzni.


Viszont (gondolom) az ő házáról van szó, ha nagyon nem akarja akkor nem lesz, bele kell törődnöd.

2015. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már minden el van tervezve. Akvárium is van amibe el lehetne. De én ketrecet szeretnék mert abba minden van meg könnyebb takarítani az almot is.
2015. jan. 3. 22:28
 5/11 A kérdező kommentje:
+ az én pénzemből menne.
2015. jan. 3. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Az akvárium nem jó neki!!! Mi anno a lakótársammal vettünk hörcsögöt, mi is úgy terveztük hogy akváriumban lesz és mikor megkérdeztük a kereskedőt nagyon szigorúan megtiltotta hogy abban tartsuk, az akvárium erre alkalmatlan! Ketrec kell neki, lehetőleg tágas, bele játékok, és jobb ha tenyésztőtől veszitek a hörit és nem kereskedésben, mert olcsóbb ugyan de könnyen kifoghattok beteg egyedet...
2015. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1. Jó neki az akvárium. Az más kérdés hogy apu nem engedi. (Pedig kifizetném)

2. Kereskedésből veszük.

2015. jan. 4. 11:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyobb helyet foglal, hova tennéd a ketrecet? Amúgy nem könnyebb takarítani, mert kilöki a forgácsot és a környéken mindenhol ott lesz, könnyebb széthordani a lakásban is és sajnos a szagok is jobban kijönnek. Arról az élményről nem beszélve, amikor hajnali 3-kor arra kel az egész család, hogy a kedves kis állatka veszett módon rágja a rácsokat.

Nekem ezek lennének az ellenérveim.

Meg az akvárium már ott van, a forgács és a kaja mindenképp rendszeres kiadás, az nem számít, pár játék még mindig olcsóbb lehet, mint egy új ketrec.

Anélkül, hogy apukád érveit ismernénk, nehéz ellenérveket találni. Én talán megengedném, ha amúgy is rendszerető gyerek lennél és legalább heti kétszer porszívóznál, de az is biztos, hogy nem zavartatnám magam, amikor panaszkodsz majd a kialvatlanságra...

2015. jan. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Am a ketrec kissebb mint az akvárium, és meg van hogy hol nenne, de igazad van. Nem szeretném ha kakis, pisis forgácsos lenne a föld. :) Meg az aqvárium nagyobb 1000-rel. Meg nemsokára (ma) elkezdjük építeni az . emeletet. (Mert kitaláltuk hogy hogyan lehetne akváriumba)
2015. jan. 4. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél, hogy a hörcsögnek legyen jó, vagy neked? Mert, ha a hörcsögnek szeretnél jót, akkor ketrecet veszel, mert az akváriumba [eredeti neve terrárium(akváriumja a halnak van)], beszorul a szag, és te se éreznéd jól magad, ha a saját pisidet, kakidat kellene szagolnod egész nap. De így tényleg te jársz rosszul, mert szét hordod az egész házban. Viszont a zaját hamar meg lehet szokni. Én csak egz napig nem tudtam aludni, de másnapra már meg is szoktam. De te/apukád dönt.
2015. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!