Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit reagálnátok, ha a...

Szülők, mit reagálnátok, ha a lányotok elmondaná, hogy sokat gondol az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés

Komolyan vennétek, vagy csak legyintenétek hogy hiszti és majd kinövi, vagy lecsesznétek, hogy miért nem hálás inkább azért amije van?

Mondjuk 18-22 év közötti a gyerek, tehát nem kamasz, de nem is teljesen önálló felnőtt.


2015. jan. 4. 23:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nos én a lány vagyok. Szüleim próbáltak erősnek nevelni, nem igazán tolerálják a panaszkodást, soha nem volt igazán bizalmas viszonyunk, soha nem beszélünk érzésekről. Szóval nem merek hozzájuk fordulni, csak max a páromhoz, de annyira belém ivódott, hogy ha elmondom a problémáim, az rossz és csak teher vagyok, hogy neki se igazán szeretnék beszélni erről. Szerintem nem fogom szüleimnek elmondani, előbb sikerül a páromnak, akiben bízok és tudom hogy segítene, csak kíváncsi lennék, mit szólnának.
2015. jan. 4. 23:52
 12/22 anonim ***** válasza:

Természetesen maximálisan komolyan venném. Ilyent senki nem mond alapos ok nélkül, még akkor sem, ha igazából nem akar öngyi lenni, de valami komoly problémája biztos van.


Első körben megbeszélném vele, Bár ez nem reális, mert bízom benne, ha lesz gyerekem, soha nem fog idáig jutni.


Második körben pszichológushoz vinném. Hiába nagykorú, rábeszélném. EZ nem normális állapot. Nyilván nem erőszakkal, mert úgy nem lehet, de ha 18 évig csak félig-meddig jól neveltem, akkor talán lehet vele beszélni erről.

2015. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ó, eddig csak a kérdést olvastam.


AKkor beszélj a pároddal, ha bízol benne, de egyedül is elmehetsz.

Szerintem a szüleid is jól reagálnának, mert az írásod alapján nem volt komoly összetűzésetek.


Hidd el, a szülők alapesetben sokkal jobban szeretik a gyerekeiket, mint gondolnád. Én is tapasztaltam. Csak sokszor nem a legjobb eszközt választják.


Beszélj a pároddal. Kizártnak tartom, hogy elutasító lenne. Ha netán mégis, akkor legalább időben kiderült.


Hol laksz?


Ha a szülők is barát is visszautasít, keress meg priviben. Bár kétlem, hogy erre szükséged lenne.


Én 40 körüli budapesti nő vagyok.

2015. jan. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Szomorú lennék, mert ez azt jelentené, hogy a lányomból nem egészséges fiatal nő lett, hanem egy érzelmileg labilis szerencsétlen (aki megenged magának ennyire aljas érzelmi zsarolás). Nem szidnám le, de onnantól kezdve máshogy tekintenék rá.


Ha pl. 20 évesen se iskolába nem járna, se nem dolgozna, és amikor arra figyelmeztetném, hogy kötelességek is vannak, az életben, akkor fenyegetőzne ezzel, akkor jellemileg örökre leírná magát előttem.


Gondoskodnék róla, mint egy hülye gyerekről, hogy többet ne fenyegetőzzön, mert ilyen nő ne akarjon családot alapítani férfival.

2015. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nos sajnos kb minden nap összetűzéseink vannak a szüleimmel. Kiskoromban volt még, hogy egy problémával hozzájuk fordultam, hogy kezdett kiközösíteni az osztály, akkor kinevettek.

Barátomnak már nagyjából vázoltam a helyzetet, tudja hogy ilyen gondolataim vannak, de jól esne tényleg kibeszélni magamból a gondokat, csak ezt nem merem egyelőre.

2015. jan. 5. 00:01
 16/22 A kérdező kommentje:
Hm? Járok egyetemre, nem lógatom a lábam, nem tudom, ez miből jött le. Vagyis hát az egyik gondom a sok közül ez, hogy abba kell hagynom, és elkezdenék dolgozni.
2015. jan. 5. 00:02
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es válasz adó tipikus kreten. Aki ilyen esetben pont olyan mint amitől a kérdező fel.

Szerintem ennyi idős korban komolyan fognak venni főleg ha felvazolod nekik hogy mi zajlik benned és ez mennyi ideje van.

2015. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az én családomban mindkét testvérem követett el öngyilkosságot, de egyik sem szólt előtte, csak akkor tudtuk meg amikor a kórházból hívtak minket. Valószínűleg a gyereked több figyelemre és szeretetre vágyik. Vidd el egy hétvégére valahova és beszélgessetek el

Nem szabad hisztinek venni. Én majd belerokkantam amikor a húgom és a bátyám élet halál között volt. Sajnos a mi szüleink nem mutatják ki a szeretetüket és csak magukkal vannak elfoglalva

Meg is lett az eredménye. Szerencsére én hamar el tudtam szakadni tőlük és gyorsan felnőttem. Anyámék sose vettek minket komolyan, ne tedd ezt te is. Mi most már jól vagyunk, de jó messzire költöztünk a szüleinktől, és nem látogatjuk őket túl sűrűn, de nem hiányzunk nekik, nagyon jól elvannak a gyerekeik nélkül

A bátyám már nem is beszél velük. Szóval mentsd meg a kapcsolatodat a gyerekeddel.Én tapasztalatból "beszélek ".

2015. jan. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz #14essel...nem teljesen épelméjű.


Én azt javaslom, hogy a barátod támogatásától függetlenül keress egy pszichológust. Hidd el, nagyon sokat segíthet. Ez a szakmája...rávilágít dolgokra, kiöntheted neki a lelkedet és ha az elején nem is megy, mert hát egy idegen, idővel megtöri a jeget.


Viszont ezt neked kell belátnod, hogy a pszichológusok nem akarnak rosszat.

2015. jan. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%
A kezébe adnék egy vadásztőrt. A hideg, rideg penge puszta érintése a legtöbb hülyegyereket észhez téríti.
2015. jan. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!