Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit reagálnátok, ha a...

Szülők, mit reagálnátok, ha a lányotok elmondaná, hogy sokat gondol az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés

Komolyan vennétek, vagy csak legyintenétek hogy hiszti és majd kinövi, vagy lecsesznétek, hogy miért nem hálás inkább azért amije van?

Mondjuk 18-22 év közötti a gyerek, tehát nem kamasz, de nem is teljesen önálló felnőtt.


2015. jan. 4. 23:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz dolog. Nekem is volt nagy hullámvölgyem (inkább szakadékom), aminek az alján tettem egy ilyen kétségbeesett lépést (megdöbbentő a közöny a vonal másik végén, nemde?). Természetesen; le se sz.rtak. Amikor - a semmiből - megvolt az első rohamom és majdnem meghaltam a kórházban, a szüleim kiröhögtek, hogy az "ételallergia nem betegség és pár pattanás még nem a világ vége... :)))" - a nővérke - aki rávett a hívásra - azóta borogatja magát.


A szerencsém, hogy a párom révén találtam egy új családot, akik a bajban is mellettem voltak. A sors fura humora, hogy amikor a szüleim bajba kerültek, akkor ugyanúgy kaparták az ajtóm mint én az övéket... de ugyanazt kapják, mint amit én tőlük.


Nyugi; fogják még kaparni az ajtód (az idő neked dolgozik)

2015. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Természetesen komolyan venném, főleg 18-22 éves korban, hiszen addigra már felnőnek.

komolyan elbeszélgetnék vele, bíztatnám, ösztönözném az életre, és természetesen elgondolkodnék azok is, mit kell nekem is másképp csinálni.

2015. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!