Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyek azok a dolgok, amitől...

Melyek azok a dolgok, amitől valaki még felnőttként is anyuci kicsi fia marad?

Figyelt kérdés
Mitől lesz valaki felnőtt? Itt nem az életkorra gondolok, hanem egyéb dolgokra. Mert attól, hogy valaki 18 elmúlt, még nem biztos, hogy az.

2015. jan. 5. 19:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező hidd el nekem ő egy gyerek csak. Most őszintén, egy kölyköt vagy egy férfit szeretnél magadnak?
2015. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "férfi" milyen gondolkodást tart felnőttnek? Milyen felnőttekre jellemző döntéseket hoz meg? Pl azt, hogy kér-e csokit a boltból, vagy sem és anyuka melyik kedvencét főzze ma ebédre?:)
2015. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Szerinte sok 25-26 éves van olyan helyzetben, mint ő.


#11

Mindenképp férfit szeretnék :) Akinek alap dolog, hogy felvállal mindenki előtt, és akinél nem az számít nagy teljesítménynek, hogy el meri otthon mondani, hogy barátnője van. És aki ellátja saját magát, nem függ senkitől.

2015. jan. 5. 21:04
 14/19 anonim ***** válasza:
19%

Köszönöm a megalázást a Kérdezőtől, aki nem mer elmenni a városából, inkább majdnem hozzáment volna egy olyan sráchoz, aki nem is szerette, de legalább gazdag volt, kocsikázhatott, motorozgathatott, egyébként 30 évesen apukája felett lakik, aki viszi mindenhova, ha elfingja magát, ő nem csokit kér a boltban, amit egyébként én se, csak mit mondjak már a csajnak, ha menni akarok egyet szétnézni a boltban anyámmal?? S nem is anyámon van a hangsúly, de jó elmenni néha boltba szétnézni.


Ő megkapja karácsonyra a fél boltot, mert ő neki szomorú lenne az én életem, amikor kevés ajándékot, vagy esetleg nem kapok semmit. Ő megkapja szülinapjára a kocsit, mert ugyebár meglett a jogsi, s akkor apuci megveszi neki a kocsit, csak választania kell egyet, igaz Kérdező?

De legalább bocsánatot se tud kérni, elismerni nem tudja a hibáit, mert az milyen gyerekes lenne már, igaz? Jaaa, várjunk csak a gondolkodásmódja ebből a szempontból nem túl felnőttes??? De legalább van munkája, ahol arról rinyált, h nem érzi jól magát, de nem mer máshova menni, inkább szenved a szarban, szívassák a hülye munkatársakkal.


S ami a legszánalmasabb sztem, h égeti a másikat a hülye kérdésével, s még el is küldi az alázó megjegyzéseket. Amikor én nem állítottam, h felnőtt vagyok, de attól, h ő Apuci felett lakik, attól még nem lesz felnőtt!!


Szóval egy óriásbébi vagyok, de talán én 30 éves koromra nem leszek ilyen. :)


Ja, és akkor ha már itt tartunk, h nem mondtam el otthon, ő nem akarja kimondani a barátjának, h szereti! De ő szülei legalább tudták, hurrááá. Ez biztos nehéz szó, azért, igaz?


Figyi, küldd körbe a kérdésedet a fb-on is, égessél még le mások előtt is, bizonyítsd be, h mekkora király felnőtt vagy! :) Ez szimpatikus nagyon benned.

2015. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%
S végül Bocsánat a Kérdezőtől, de nem esett jól, s most is s**rul érzem magam ezért, mert írtam, de jogos volt sztem.
2015. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Miért ne mernék elmenni a városomból?

Nem gazdag, és nem csak szeretett, hanem még mindig szeret, 8 évet lehúztunk együtt, gyerekkorunk óta ismerjük egymást. A kocsija meg a motorja saját pénzből van, ő kereste meg rá, ugyanis 16 éves kora óta mindig dolgozott vmit.

Igen, 30 évesen apám felett lakom, az emeleten, külön bejárattal, külön lakásban. És nem tartanak el, kifizetem a részemet, magamra vásárolok, főzök, mosok, takarítok. Miért mennék albérletbe, ha itt van a fél ház üresen?


"aki viszi mindenhova, ha elfingja magát," Még csak el se kell finganom magam, elég ha megkérem szépen, hogy vigyen el, ha már van kocsija, és ráér. Szerintem ez minden családban így van, hogy az ember számíthat a szüleire.


"Ő megkapja karácsonyra a fél boltot, mert ő neki szomorú lenne az én életem, amikor kevés ajándékot, vagy esetleg nem kapok semmit." Köszi, hogy ennyire anyagiasnak állítasz be, de nem kapok semmilyen fél boltot...nem tudom, ezt honnan szedted, talán csak álmodtad. Vagy akkor mondd már meg, melyik bolt feléről van szó?


"Ő megkapja szülinapjára a kocsit, mert ugyebár meglett a jogsi, s akkor apuci megveszi neki a kocsit, csak választania kell egyet, igaz Kérdező?" Igen, fogok kapni egy kocsit a szülinapomra+karácsonyra együtt. Már 10 éve megígérték, hogy ha meglesz a jogsim (kicsit lassan ment a dolog), ez lesz az ajándékom. De ha jól tudom vkinek a bátyja nem csak kocsit, hanem lakást is kapott. Úgyhogy nem csak nálunk szokás nagyobb ajándékot adni bizonyos alkalmakkor.


El szoktam ismerni a hibáimat, elég sok van. És elismerem ha tévedek. De lehet, hogy azért nem vetted észre, mert veled kapcsolatban még nem volt olyan, hogy tévedtem volna...


Van munkám amit szeretek, minden munkahelyen vannak olyan emberek, akikkel nem lehet jól kijönni, de nem azért járok oda, hogy mindenki szeressen. Ahhoz elég felnőtt vagyok, hogy külön tudjam választani a munkát és a magánéletet, együtt tudok azokkal is dolgozni, akikkel nem vagyok jóban.


"S ami a legszánalmasabb sztem, h égeti a másikat a hülye kérdésével, s még el is küldi az alázó megjegyzéseket." HA jól tudom, az a bizonyos "másik" kezdett először kiírogatni kedvesnek nem mondható kérdéseket rólam titokban... Szerintem ezzel a kérdéssel nem égetek senkit, ugyanis nem név szerint írtam ki, szerintem mindenki ismer legalább 1 hasonló embert, mint akiről szó van. Főleg, hogy a legdurvább dolgokat meg sem említettem.


"attól, h ő Apuci felett lakik, attól még nem lesz felnőtt!!" Ha egy 10 emeletes panelban laknék a 4. emeleten, és apám a 3. emeleten lakna, az kb ugyanez lenne, mint ami most van. Akkor is felette laknék, külön lakásban. Nem is ettől vagyok felnőtt. Hanem attól, hogy a saját életemet élem, nem függök másoktól, tudok döntéseket hozni, amikért vállalom a felelősséget. Nem kell engedélyt kérnem senkitől, ha ide akarok hozni bárkit. És nem kell bejelentenem, hogy elmegyek itthonról, nem hívnak fel és kérik számon, hogy mikor jövök, hol vagyok... 23 éves korom óta eltartom magam. Miután befejeztem a sulit, azonnal volt munkám, 1napig nem voltam munkanélküli. És erre igenis büszke vagyok.


"ő nem akarja kimondani a barátjának, h szereti!" Mert ezt nem azért kell kimondani, mert valaki követeli magának. De gondolom ezt nehéz megérteni. Olyannak meg miért mondtam volna, akinek kellemetlen az a téma, hogy barátnője van...

2015. jan. 5. 23:29
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

most komolyan idetévedt, akiről a kérdést írtad ki, és most itt fogtok vitatkozni? :D

ha ez kamu, akkor gratulálok gyerekek, profik vagytok :D

ha nem, akkor sem értelek kérdező, miért törődsz egy olyan emberrel, akitől nem akarsz semmit. hadd élje úgy az életét ahogyan akarja, akár gáz, akár nem, nincs jogod bírálni.

2015. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
24%

Egyreazt, most felnőtt módon hagyom ezt a vitát, pedig sok blödség volt benne, masreszt nem idetevedt, hanem nyomatta nekem viberen az engem alazo valaszokat, s jokat rohogott rajta, mintha neli semmi gaz nem lenne az eleteben ugy kb.


Annyit azert irok, h a kerdezo valszeg vak, mert nem latja, h ki szereti, s ki csak a testet. Idovel rajon az ember talan a korabbi hibaira, h talan tenyleg szeretett,aki egesz nap utazott azert, h felkoszontson szulinapomon, meg ilyesmi.


Az a jo, h olyan felnottes modon csinaltad az alazasomat, csak nehogy ez legyen a legnagyobb oromod az eletben.

2015. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aki a maganeleti problemait internetes rinyalassal akarja megoldani az egyertelmuen gyerekes dolog, gratulalok kedves kerdezo es valaszolo!
2015. aug. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!