Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet elfogadni azt,...

Hogyan lehet elfogadni azt, hogy meghaltak a szüleim?

Figyelt kérdés
Még csak 26 éves leszek, de az életem egy tragédia. Apu lassan kilenc éve, anyu tavaly februárban halt meg. Sokszor elgondolkodom azon, hogy miért történt ez velem, hogy ilyen fiatalon árva lettem. Hogyan tudnám ezen túltenni magam?
2015. jan. 24. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia , erre nem lehet én nem tudok választ adni sajnos . Az érzés feldolgozására egy módszert javaslok . Metamorf masszázs kioldja beidegződést a sok gátat és egyebeket is ...
2015. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
a gyász lassú folyamat, de hogyha úgy érzed, ennyi idő alatt sem tudtad elfogadni, és esetleg hátráltat a mindennapi életedben, keress fel egy pszichológust. vannak kifejezetten erre szakosodottak is. segítséget kérni nem azt jelenti, hogy beteg vagy, hanem hogy meg akarod oldani a problémáidat!
2015. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
élj úgy ahogy érzed, hogy büszkék lennének rád, mindezt értük :)
2015. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagy tragédia, sajnálom :( Ha élnek még a nagyszüleid, én érzelmileg rájuk támaszkodnék a helyedben. beszélgetnék velük sokat a szüleimről, meg az érzéseimről.


De a pszichológus is jó ötlet, ha másképp nem megy.

2015. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak a párom családja van nekem.
2015. jan. 24. 18:12
 6/12 anonim válasza:

Muszáj tovább lépni, és nem leragadni a gyászban, mert akkor ez az egész folyamat téged is felőröl.

1 év, 2 hónap leforgása alatt mindkét szülőmet eltemettem, akik rettenetesen fiatalok voltak (Édesapa 53, Édesanya 47)

A halál visszafordíthatatlan.....az élet pedig megy tovább.....nélkülük :(

2015. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Utolsó vagyok...tőled csak 2 évvel vagyok idősebb.
2015. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyagilag is padlón vagyok, nem győzöm az elmaradt számlákat kifizetni.
2015. jan. 24. 20:35
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

szia, a lányom 6 éves volt mikor az apja meghalt.

sokszor gondol rá, nem telik el nap hogy ne beszélnénk róla.

ő úgy tudja hogy a lelke életben van és látja őt, de nem tud vele beszélni mert nincs már teste, ki kellett szállni mert elromlott és nem lehetett megjavítani.

most ott van a többi emberrel akik szintén befejezték az életüket és a következőre készülnek, és jól érzi ott magát, nincsen fájdalom és szenvedés.

szokott vele álmodni, meglátogatja és süt neki sütit.

most 9 éves a lányom.

én is hasonlóképpen gondolkoztam az apámról mikor meghalt.

ne legyünk önzőek, nekik megszűntek a kínjaik mikor meghaltak, nem várhatjuk el hogy kínok között csak miattunk még szenvedjenek az ittlétért.

a lányom apja leukémiás volt, az én apám pedig vesetumoros.

(35/L)

2015. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Megtudlak érteni. 22 éve leszek, de már az én szüleim sem élnek évek óta. Nagyon nehéz volt eleinte, de a még élő családtagjaimra és barátaimra tudtam támaszkodni. Én azt javaslom, hogy találj ki egy új hobbit! :)
2020. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!