Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sajnálnátok a szüleiteket...

Sajnálnátok a szüleiteket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

20 évesen elköltöztem otthonról,és nővérem is, és szerintem ez szuper lépés volt, mert így visszagondolva ami otthon ment, az borzalmas.


az egész úgy kezdődik,hogy anyu mindig rendmániás volt, nagyon kicsi házunk van,de mindig rend, és csillogás volt. Valamire x évvel ezelőtt vettek fel hitelt, aztán mégegyet, hogy az elsőt tudják fizetni,és így tovább.A sok felvett hitel ellenére,semmi látszata nincs, nem építkeztek, nem újították fel a házat, nem vettek autót..csak elment az összeg.most már annyi hitelt halmoztak egymásra, hogy nem szabad beszélni se róla, mert Tabu téma. Anya külföldre jár dolgozni, betegápoló, 2hetente, havonta van otthon. Apámnak vagy van munkája vagy nincs,de ahova felveszik, onnan kirúgják pár héten belül, és arra hivatkozik hogy létszámleépítés volt. Persze mivel egy kis faluba élnek,megy a híre, hogy munka közbe iszogat.

Anyu elég jól keres, de amit hazahoz, az egyből elmegy a hitelre. rettentő sok pénzük megy el a dohányzásra.

Mindketten cigiznek, bár anya kicsit kevesebbet. Apu most épp közmunkán dolgozik, 50-et keres. kiszámoltam, havonta 30 elmegy neki a cigire, és azért egy 5 ezer is a piára ( bár szerintem sokkal több)

de annyi hitelt halmoztak már fel egymásra, hogy nem tudják fizetni, és az egyik hitelnél nővérem lett a kezes, és anyu nem fizette, ezért nővérem nem tudott részletre venni magának egy hűtőt,mert ő is bár listára került. (tesóm 25 éves, van munkája is,csak egyszerre akkor épp nem tudtak volna ekkora összeget kiadni)

Anyu adott neki valahonnan kölcsön ( kitudja hogy honnan megint) de kéri is vissza. szerintem, ha már ő miatta került ilyen helyzetbe tesóm, akkor illett volna annyit mondani, hogy hagyja, ne adja vissza a kölcsön pénzt.


Folyamatosan azt hallgatjuk hogy nincs pénzük, hogy éhen halnak. De cigire persze tudnak költeni,meg apám fizetésére. Már hányingerrel megyek haza hozzájuk, olyan cigi szag van a házba, besárgult falak... bent cigiznek a tv előtt.rendetlenség van, kupleráj, de így hogy minden pókhálós, poros. szégyenlem,mikor a férjemmel hazautazunk,mert leülni nem lehet,mert minden szanaszét van.

Pedig mikor mi kicsik voltunk, anyunak 10 órás munkája volt, emellett letette az érettségit, felnőtten, és nevelt minket, és rend volt otthon, és tisztaság.

Teljesen elhanyagolják a házat, de magukat is. fáj kezük lábuk, anyám 45 évesen, olyan ráncos, mint más 60 évesen, és minden olcsó cuccot a fejére ken, hogy ránctalanító, holott tudja hogy ez is a cigi miatt van.Apámmal állandóan veszekednek mert apám iszik, van egy számítógépe, és az előtt ül, görgeti a facebook-ot, és csak nézelődik.EGÉSZ NAP. Anyámnak egy laptopja van, ő ugyanezt csinálja, mindketten gépeznek megállás nélkül. És ez ment karácsonykor is, mikor náluk voltunk. Karácsonyi vacsora után leültek gépezni...

Csak fogom a fejem, hogy mi lett velük, de egyszerűen nem tudom őket a hitelek miatt se sajnálni, hiszen semmi látszata nincs. Ha építettek volna egy házat, akkor elhinném hogy kellett a pénz. de egyszerűen eltapsolják.



2015. febr. 9. 10:04
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Ismerős? pedig azt hittem én vagyok csak ilyen vacak helyzetbe. Az a legdurvább, hogy elvárják, hogy 2 havonta legalább menjünk hozzájuk, ami nem kevés összeg, olyan 15.000 ft amíg megfordulunk. Mi sem vagyunk gazdagok! Ha normálisak lennének, mennénk, amikor csak lehet, de mikor odaérsz 3 óra buszozás után, és leülni nem tudsz, a kupleráj miatt, aztán fürödj meg a felvizezett tescos tusfürdővel,mert azon is spórolni kell, és ülsz a büdös cigi szagba, és nézed ahogy anyád meg apád a gépek előtt facebookoznak..akkor elgondolkodsz hogy MINEK VAGY OTT? és lett volna hova költeni azt a pénzt azért amennyibe kerül az út . De hétvégén ők jönnek...voltak már nálunk, azóta is fröcsögnek belőlem a durvábbnál durvább sztorik, amiket leműveltek nálunk. Előre félek :(
2015. febr. 9. 10:36
 12/33 Költőnő? ***** válasza:
67%

meg kell mondani őszintén. Én megmondtam anno, h van saját háztartásom, amit takarítsak, nem cselédnek megyek haza, h ott is. Viszont nézni nem bírom. Annyit legalább elértem, h mikor szóltam, h megyek haza, akkor előtte legalább minimál szinten ki lett takarítva. Mondjuk én amikor tele van a hócipőm, simán beleállok a vitába. Csak sokszor tényleg semmi értelme.

Meg hát az ő életük, ő lakásuk csak fizettem már annyit helyettük, h elmondani nem tudom...

2015. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

sajnálom hogy te is ilyen helyzetben vagy, sőt még rosszabba, én a szüleimnek nem fizetek semmit. Felnőtt emberek , nekik kéne példát mutatniuk, nem miattam vettek fel ennyi hitelt, hiszen akármit akartam kérni, mindig azt kaptam hogy nincs pénzük. ( még mikor otthon éltem)

nekünk mindig elő van adva, hogy anyu már napok óta takarít, mikor megyünk... hát mikor odaérünk, a hányinger kerülget. A férjem szépíti a dolgot, hogy tuti anyunak nincs ideje most ilyesmire, mivel külföldön dolgozik, és ingázik, apu meg "dolgozik"

De anyám ha otthon van facebookon írkál nekem, és ha fél órán belül nem írok neki vissza, akkor hívogat engem, és a férjemet is, hogy úúristen miért nem írok vissza, csak nem valami baj van?! nem...csak van saját életem, és én nem a gép előtt ülök megállás nélkül, mint ők.

De ment már ezen is a sértődés, hogy megmondtam h törlöm magam facebook-ról, és mindenki szánjon a beszélgetésre annyi pénzt, hogy felhívjuk egymást telefonon... Mert régen ez volt. ha valaki hiányzott a másiknak, akkor felhívta telefonon. most meg a facebookon beszélünk, a nagy semmiről! Ha meg mondom, hogy le kell lépnem főzni,akkor megy a sértődés.

én is sokat veszekedtem már velük, de már belefáradtam.. Nem lehet őket meggyőzni, semmiről, nekik van igazuk, és mindig azt mondják, hogy nem vagyok az ő helyzetükbe, és ne mondjam meg mit hogy csináljanak...

Anyám mindig mindenen megsértődött, egész életébe ilyen volt! Lelkileg terrorizál, olyan dumákkal, hogy örüljek, hoyg az én anyám még él, és beszéljek vele szebben,mert az ő anyja már meghalt, és bármit megadna ha még beszélhetne vele, és biztos nem ilyen bunkó lenne, mint én vele.

ezt elég hülyén írtam le, de szerintem érthető. mi közöm én mamám halálához? Sajnos meghalt, sajnos fiatalon. De örök életembe ezt kellett hallgatnom, mintha nekem nem hiányoznának a nagyszüleim.

2015. febr. 9. 10:54
 14/33 Költőnő? ***** válasza:
67%

igen, ismerős...

nekik milyen nehéz, nekik milyen szar... Nálunk kb semminek nem tudnak örülni. De tényleg semminek. Max a pénznek. S még csak meg se lehet néha magyarázni, mert hát mégiscsak ők a szülők... Komolyan mintha lenne két haszontalan gyerekem, akit nem lehet megnevelni mert dafke az van és kész.

Mellette gyűjtögetnek. De mindent. Csupa lom a lakás, képtelenek bmit is kidobni.. Á...

2015. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

a számból vetted ki a szót! tesómmal sokszor emlegetjük, hogy mintha 2 gyerek lenne, és nekünk kéne őket megnevelni! Borzalmas.

Anyám most épp azzal fáraszt, hogy 2 napja leszokott a cigiről..ugyanmár, hányszor volt már ilyen is...

És mivel állandóan enne, úgy akar fogyózni, hogy napi 1 almát fog enni... fogom a fejem, de már nem írok neki semmit, csak hogy "te tudod" ...

2015. febr. 9. 11:07
 16/33 Költőnő? ***** válasza:
67%
asszem átérzem a helyzetem. Menekülj, vágd le őket magadról. Balhé az lesz, de csak egy darabig.
2015. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

próbáltam már.

oké, messze élünk, de elvárja hogy minden nap a gép előtt üljek, és beszéljünk. ha nem, akkor jön a lelki marhaságaival, hogy szégyenlem őket, és már nem is törődök velük. Meg féltékenyek anyósomékra,mert velük többet vagyunk, nem csak azért,mert ők egy köpésre laknak, hanem mert normálisak is. :( Jön ez a hétvége, anyuék jönnek, és mivel hosszú az út, 2 napra jönnek ilyenkor, és előre fogom a fejem. Apám folyamatosan morgása, mindent szétdobálnak, apám tüdőbeteg köhécselése percenként... egész éjjel fent leszek, mert éjjel is felkel, és lemegy cigizni. Igen, éjjel is!

Más wc-re kel csak fel éjjel..nála már ez is ilyen ösztön.

4.-en lakunk, és leszögeztem az elején, itt dohányzás nem lesz! nincs teraszunk, és persze bepróbálkozott, hogy az ablaknál se? nem... nem azért takarítok. lépcsőzzenek le... olyankor apám egyszerre elszív 3 cigit, hogy csak 25 perccel később kelljen lemennie... áááh... :(

2015. febr. 9. 11:13
 18/33 A kérdező kommentje:

ja, és mivel panelba lakunk, kicsi lakás... és mit hallok állandóan ha itt vannak? NEM UNATKOZUNK ITT? mert ők unatkoznak... de lehetetlenek.. otthon se csinálnak semmit csak gépeznek..itt meg nem ülhetnek órákig a gép előtt, az a bajuk. régen volt kertünk, szép udvar..mára olyan mint egy szemét telep..erre unatkozik. otthon se csinál semmit.

Ha meg kitalálják hogy menjünk valamerre akkor elvárják hogy a városba a helyi járatos buszt mi fizessük, mert eszükbe nem jut kifizetni, hanem normálisnak találják..mi mindig sétálunk ha városba kell mennünk, 40 perc gyalog. de apámnak rossz a lába... és nem bír ennyit menni... ( a cigi miatt, 20 éve már meg kellett volna műteni, csak nem ment be..)

A helyi járat egy irányba fejenként 400 ft

az hogy velük megforduljunk, az 1600 ft egyszer.. és ez csak a kettőjük jegye.

2015. febr. 9. 11:17
 19/33 Költőnő? ***** válasza:

figyelj ez nagyon kegyetlen lesz de tényleg állj a sarkadra! Persze h a normálisabb emberek társasága jobban esik, gondolom velük meg úgy vagy, mint én, dehátmégiscsakaszüleimésszeretemőket...

ők meg ezt használják ki ... :(

van egy nagyon jó kis könyv. Azaz kettő.

Janet Woititz - Alkoholbetegek felnőtt gyermekei

Susan Forward - Mérgező szülők.


Ajánlom figyelmedbe, sokat segítenek a bűntudat leküzdésében.

Mert az életem fel merném rá tenni, h az van.

Nekem is az volt.

2015. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A könyveknek utána fogok nézni. Bűntudat, és lelkiismeret furdalás az van, dögivel. és csalódottság hogy mi lett ebből a családból.
2015. febr. 9. 11:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!