Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sajnálnátok a szüleiteket...

Sajnálnátok a szüleiteket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

20 évesen elköltöztem otthonról,és nővérem is, és szerintem ez szuper lépés volt, mert így visszagondolva ami otthon ment, az borzalmas.


az egész úgy kezdődik,hogy anyu mindig rendmániás volt, nagyon kicsi házunk van,de mindig rend, és csillogás volt. Valamire x évvel ezelőtt vettek fel hitelt, aztán mégegyet, hogy az elsőt tudják fizetni,és így tovább.A sok felvett hitel ellenére,semmi látszata nincs, nem építkeztek, nem újították fel a házat, nem vettek autót..csak elment az összeg.most már annyi hitelt halmoztak egymásra, hogy nem szabad beszélni se róla, mert Tabu téma. Anya külföldre jár dolgozni, betegápoló, 2hetente, havonta van otthon. Apámnak vagy van munkája vagy nincs,de ahova felveszik, onnan kirúgják pár héten belül, és arra hivatkozik hogy létszámleépítés volt. Persze mivel egy kis faluba élnek,megy a híre, hogy munka közbe iszogat.

Anyu elég jól keres, de amit hazahoz, az egyből elmegy a hitelre. rettentő sok pénzük megy el a dohányzásra.

Mindketten cigiznek, bár anya kicsit kevesebbet. Apu most épp közmunkán dolgozik, 50-et keres. kiszámoltam, havonta 30 elmegy neki a cigire, és azért egy 5 ezer is a piára ( bár szerintem sokkal több)

de annyi hitelt halmoztak már fel egymásra, hogy nem tudják fizetni, és az egyik hitelnél nővérem lett a kezes, és anyu nem fizette, ezért nővérem nem tudott részletre venni magának egy hűtőt,mert ő is bár listára került. (tesóm 25 éves, van munkája is,csak egyszerre akkor épp nem tudtak volna ekkora összeget kiadni)

Anyu adott neki valahonnan kölcsön ( kitudja hogy honnan megint) de kéri is vissza. szerintem, ha már ő miatta került ilyen helyzetbe tesóm, akkor illett volna annyit mondani, hogy hagyja, ne adja vissza a kölcsön pénzt.


Folyamatosan azt hallgatjuk hogy nincs pénzük, hogy éhen halnak. De cigire persze tudnak költeni,meg apám fizetésére. Már hányingerrel megyek haza hozzájuk, olyan cigi szag van a házba, besárgult falak... bent cigiznek a tv előtt.rendetlenség van, kupleráj, de így hogy minden pókhálós, poros. szégyenlem,mikor a férjemmel hazautazunk,mert leülni nem lehet,mert minden szanaszét van.

Pedig mikor mi kicsik voltunk, anyunak 10 órás munkája volt, emellett letette az érettségit, felnőtten, és nevelt minket, és rend volt otthon, és tisztaság.

Teljesen elhanyagolják a házat, de magukat is. fáj kezük lábuk, anyám 45 évesen, olyan ráncos, mint más 60 évesen, és minden olcsó cuccot a fejére ken, hogy ránctalanító, holott tudja hogy ez is a cigi miatt van.Apámmal állandóan veszekednek mert apám iszik, van egy számítógépe, és az előtt ül, görgeti a facebook-ot, és csak nézelődik.EGÉSZ NAP. Anyámnak egy laptopja van, ő ugyanezt csinálja, mindketten gépeznek megállás nélkül. És ez ment karácsonykor is, mikor náluk voltunk. Karácsonyi vacsora után leültek gépezni...

Csak fogom a fejem, hogy mi lett velük, de egyszerűen nem tudom őket a hitelek miatt se sajnálni, hiszen semmi látszata nincs. Ha építettek volna egy házat, akkor elhinném hogy kellett a pénz. de egyszerűen eltapsolják.



2015. febr. 9. 10:04
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! én ha nem zavarlak, írnék majd, csak nem akarok már hisztisnek, és panaszkodósnak tűnni...
2015. febr. 9. 13:25
 32/33 anonim ***** válasza:
67%

26-os vagyok..


most pont ez megy csak előbb elkell intézniük a gondnokságot de sajnos nem jósolok túl sok jót így sem ugyanis a mostani nevelőapám szereti " beosztani a pénzt"

2015. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
76%

Az én szüleim máshogyan "klasszikusan magyarok" - sajnos ez a féle "ha nem prosperál a gyerek akkor nincs család" is jellemző (ahogyan azt tapasztalom).


Amióta összeomlott a karrierem azóta meg sem ismernek; alig beszélünk. Ha beszélünk, akkor annyira lekezelően beszélnek velem, hogy a párom már előre figyelmeztet: gondold meg kétszer, hogy felveszed-e a telefont (de amint tele lesz a zsebem újra, úgy fogják kaparni az ajtóm mint a .... macska). Még a kórházba sem jöttek el, sőt, még a "Segíthetek fiam" szókapcsolat sem hagyta el a szájukat...

de no para!


Nem vagyok idióta és nem adom fel! Ennyi szívás után egyszer csak megfordul a szerencsém! Mert meg kell, hogy forduljon.

A szülőket pedig elengedem.


Fogd fel ezt úgy, mint egy példát arra: ahogyan nem szeretnéd nevelni a gyermekeid!

2015. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!