Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem tudok kigazdálkodni egy lakáshitelt, úgy meg nem akarok, hogy addig a szülői "fészekben" maradok, amíg ki nem fizetem és csak utána költözzek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok a feszültség itthon, rengeteget gyűjtögettem és egy egyszobás kis garzonra már összekapartam a pénzt, persze felszöktek az ingatlanárak, szóval 2 éve még ezért a pénzért másfél szobást is tudtam volna venni. Ha lakást veszek, akkor költözni is akarok, sajnos nekem nincs már türelmem az ő megromlott házasságukhoz, és nem akarok se maradni se visszajönni. De ők mindenképp rám akarnának erőltetni egy hitelt.
2015. febr. 18. 12:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Konkrétan még azt sem tudom, hogy nekünk milyen költségeink vannak, mert ezeket apám egyedül intézi, az ő számlájáról megy minden.
2015. febr. 18. 12:37
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél fel hitelt, akkor meg főleg nem, ha már eleve tudod, hogy nem tudod kigazdálkodni.


Valószínűleg azért nem értik meg, mert régen sokkal kiszámíthatóbb volt minden, de ma már sajnos az sem ritka, hogy egyik nap bemegy az ember a munkahelyére és este közlik, hogy köszönjük, holnap már nem kell jönni. Sajnos nem egy ismerősöm - sőt, jómagam is jártam így :-(

Meg valószínűleg azért nem értik meg, mert nem akarják, hogy kirepülj a fészekből. Nehéz ám elengedni a gyereket! :-)


De te állj ki magadért, a függetlenségedért és ne tedd tönkre magad idegileg, hanem vásárolj egy jó kis garzont (csak elővigyázatosan, alaposan körülnézve) és költözz.

Lakásvásárlás előtt azért jó alaposan szaglássz körbe a környéken, kérdezgess szomszédokat, stb., mert egy barátnőm azért költözött el Újpestről, mert reggelre állandóan leszívták a benzint az autóból, lelopták a rendszámot, stb. Nem akarom Újpestet lejáratni, nyilván nem ez a jellemző, vannak szuper részei is, csak azért óvatosan :-)

2015. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lakásban nem, de egy átlag család költségvetésében azt hiszem többen tudunk segíteni. (Írtad, hogy nem látsz bele, mert apud egyedül intézi. Szerintem ezzel is magukhoz akarnak láncolni, mintha direkt életképtelennek nevelnének, de ez csak az én véleményem.)

Szóval saját lakás esetén nincs lakbér.


Rezsi nagyjából 30-60 000 körül szokott lenni, létszámtól és lakásmérettől függően.

A rezsiben a villany, a víz (hideg+meleg), a fűtés, közös költség, szemét díj szokott benne lenni, de ide számolják a tv/internet/telefon kombót is.


A kaja ára változó, sokban függ attól, hogy főzöl-e magadnak, vagy hozatod a kaját, minden nap főzöl, vagy heti kétszer...

Rendes, változatos, nagyjából egészséges étkezés napi 1500 Ft-nál indul, ez havi 45000 körül van. Innen lehet felfele és lefele is menni, igényektől függően.


Közlekedésre a felnőtt bérletet te is tudod.


Ruhára, szórakozásra szintén te tudod.


Hitelre (ami neked akkor ugye nem lesz) szintén te tudod.



Szerintem is vegyél egy garzont (annak a költségei is alacsonyabbak), aztán majd költözöl, ha összespóroltad magadnak.

Vagy ha panelba mész, és nagyobb a lakás, akkor kiadhatod az egyik szobát, legalább a rezsi rád eső része fedezve lesz, többet tudsz spórolni.


Ne hagyd, hogy magukhoz láncoljanak. :) Az a normális, ha vágysz az önálló életre. Szép és jó, hogy tanácsot kérsz tőlük, de azt nem muszáj megfogadni.

2015. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg félnek, hogy egyedül maradnak. Esetleg már kiüresedett a házasságuk és ha te nem lennél ott, csak kerülgetnék egymást. Azt én szüleim ezt játsszák és állandóan mondják hogy menjek már haza, mert olyan üres a ház. Majd ha bolond lennék, ha egymással nem bírnak mit kezdeni, vegyenek egy kutyát.


Azt, hogy mit lépj, neked kell eldöntened. Persze nem egyszerű, hiszen senki nem lát a jövőbe. Simán lehet, hogy tényleg a hitel a jobb választás, hiszen most még relatíve olcsók a lakások, az áruk még emelkedhet.

Mindamellett én biztosan garzont vennék. Mi most a párommal ketten lakunk egy egyszobás lakásban, az átlag rezsink 20 ezer forint havonta. A nagyobb lakás magasabb rezsivel és fenntartási költségekkel jár, ha egyedül költöznél, akkor felesleges két szobát fűteni, egyszerre úgyis csak egy helyen vagy :D

A panel vagy tégla kérdés nehéz, és nem biztos, hogy jó lenne, ha feltétlen rájuk hallgatnál. Én elég sok helyen éltem már, panel és panel, illetve tégla és tégla között is hatalmas különbségek vannak. Mindamellett szerintem a tégla jobb választás, már csak azért is, mert az emberek általában jobban szeretik őket, tehát könnyebb eladni.

2015. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A hitel semmiképpen nem opció, mert nem fér bele a rendelkezésemre álló keretbe. :-)
2015. febr. 18. 22:44
 16/18 anonim ***** válasza:
77%

Neked van igazad, de ne ragadj le szerintem Újpestnél és én nem javaslom a panelt sem túlzottan. Rengeteg felújított galériázott garzon tégla lakás van, (a régi hatalmas belmagasságú lakásokat alakították át, kicserélték a nyílászárókat, ablakokat stb.) ezeken egy jó darabig nem kell semmit sem javítani és a rezsi is kedvezőbb. (Szubjektív véleményem, hogy valahogy élhetőbb is a tégla).

Újpesttel szerintem a közbiztonsági problémák mellett az a gond, hogy 2018-ig minimum őrület lesz a hármas metróval közlekedni (jó tudom, a három év semmi ahhoz képest, amennyit még ott fogsz lakni). A helyedben nézegetném Zugló, Újpalota frekventáltabb részeit, Nyugati, Lehel tér, Árpád híd környékét, Corvin negyed környékét, VII. kerület Városligethez közeli részét (esetleg a bulinegyedben is, bár az drágább és gondolom zajosabb is).

2015. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Újpest már eldőlt, ez nem része a kérdésnek, max. annyiban, hogy azon belül melyik részei jöhetnek szóba. A belvárosba semmi esetre sem akarok költözni. Zuglóban és Újpalotán sok olyan lakás van, ahol a konyhát nem tudom szellőztetni, az kilőve. Ez azért fontos, mert én főzök. Ráadásul munkába járáshoz nekem Újpest van legközelebb.
2015. febr. 19. 12:35
 18/18 anonim ***** válasza:

"A belvárosba semmi esetre sem akarok költözni"

teljesen igazad van, én se költöznék oda - de sajnos én ott lakom :D mennénk is kifelé vhová...

2015. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!