Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adjam fel az álmom a szüleim...

Adjam fel az álmom a szüleim kedvéért és a biztos megélhetésért?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Hamarosan 17 éves, jövőre érettségiző lány vagyok.

A nagy álmom az, hogy Angliában élhessek, az a kedvenc országom, évente többször megyek/megyünk. Azt vártam, hogy mikor költözhetek oda végleg.

Viszont a szüleim ügyvédek és Ők nagyon azt szerették volna mindig, ha én is ezt a pályát választom. Sosem erőltették és tény, hogy a humán tárgyak mindig nagyon érdekeltek. De ugye ha a jog mellett döntök, akkor ugrik külföld, mert egy magyar jogi diplomával Angliában nem sokra megyek. Ezzel idekötném magam Magyarországra, pedig mindig az utazásra, világlátásra vágytam. De így lehetne egy biztos megélhetésem (2 ügyvédi praxist kapnék), az egyetemen is lenne egy kis hátszelem, nem totál tapasztalatlanul kerülnék ki, tudnék kire támaszkodni esetleg.


Nem azért "istenítem a külföldöt", mert nem tudom, hogy milyen ott. Nagynéném kint él New Yorkban 20 éve, nagybátyám London mellett lakik évek óta, sokat vagyok náluk és tudom, hogy attól, mert odamennék, nem lennék rögtön tele pénzzel.



2015. febr. 23. 20:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te ne a szüleid hátszelével akarj jogi egyetemet végezni, hanem szorgalommal ès sok tanulással. Akkor lesz tudás a fejedben.

Ha ezt nem igy gondold, vagy nem vagy rá képes, akkor alkalmatlan vagy a jogi pályára. Válasz olyan egyetemet, amit el tudsz végezni saját erőből, saját aggyal, különben egy kudarc lesz az életed...

Mindegy mit és hol csinálod, csak jól csináld, és értsél hozzá!!

2015. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!