Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg beteges ha 26 évesen...

Tényleg beteges ha 26 évesen időnként hazamennék aludni?

Figyelt kérdés

Anyummal korábban csak ketten éltünk, -laktam már távolabb tanulmányok miatt, de hazajártam hetente, nagyon szoros a viszonyunk, -most 3 hónapja van egy párom, aki szerint gyerekes és beteg dolog hogy ha akár csak egy éjszakára is hazamennék aludni mondjuk 3-4 hetente. (30 km-re lakunk anyum tőlünk).


Az most már nem okoz gondot ha hazamennék csak "úgy" egy egy hétvégén - korábban is is probléma volt- de az éjszakákból nem enged.. Lényegében választás előtt vagyok vagy elfelejtem ezt az otthon-alvós dolgot vagy nem folytatja tovább.


Tényleg extrém igény hogy néha egy picit távol legyek? Minden időt együtt töltünk egyébként, van egy albérletem, amit nem adtam még fel, de nem használom, mert lényegében már ott lakom nála..


Vagy ez egy 3 hónapos kapcsolatban még nem normális?


Azt mondja hogy ha pl. pénteken munka után hazamegyek pár órára az semmit se ér (úgyis este max 9-10ig lennénk fenn este utána meg aludnék, akkor meg miért nem inkább vele alszom), inkább menjek szombaton vagy vasárnap napközben... De szerintem meg az nagyon "veszteség", ha a közös programokkal teli, tartalmas hétvégénk (szombatunk) veszik el ezzel...



A másik lehetőség szerinte h menjek pénteken 4 után haza, de este 9-10kor jöjjek vissza hozzá...



2015. febr. 24. 10:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
30%

Felönt emberként azt csinálsz amit akarsz és ebben spec nincs semmi beteges.

A nődnek meg mond meg h akkor mész anyádhoz amikor neked tetszik és ha neki ez nem jó el lehet húzni.

2015. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
72%

Azt érzem,hogy Te nagyon is tisztában vagy azzal, hogy mit szeretnél.Nekem úgy jön le, hogy időnként szeretnél teljesen egyedül lenni egy egy éjszakára is.Szeretnél időnként anyukádnál is eltölteni egy kis időt.

Ez szerintem egy teljesen egészséges igény.

Ebbe az égvilágon senkinek nem lehetne beleszólása.

Kérlek felejtsd el, hogy "mi a gyerekes", felejtsd el , hogy "hány hónap után mi a normális", felejtsd el , hogy a barátod szerint mi a normális.

Sajnos azt is mondanám, hogy most felejtsd el a "párodat"!!! Ő semmilyen szinten nem a párod.

Ha ilyen durván megzsarol , hogy "nem folytatja tovább, ha továbbra is otthon alszol, vagy netán egyedül az albérletedben" . Akkor ez az ember nagyon beteg , és Te nem fogod tudni meggyógyítani.Sajnos nagy az esély , hogy Téged is ki fog készíteni.

Egyszerűen még mindig hüledezek itt magamban . Azon csodálkozom , hogy amikor "válasz út elé állított" azonnal nem léptél ki a kapcsolatból. Ha ilyen szintű durva beteg zsarolásba belemész akkor neked annyi.

Ha Téged evvel meglehet zsarolni, akkor Te teljesen feladtad magadat , feladtad az életedet.

Azt mondod, hogy szereted őt és nem akarod megbántani.Ha ebbe a zsarolásba belemész akkor TE EGYÁLTALÁN NEM SZERETED ÖNMAGAD , akkor Te csak egy báb vagy . No és az vajon milyen szeretet amit egy "báb" nyújthat a másiknak ? Ezt próbáld megérteni.

Ennyire érzi, hogy ilyen erősen ragaszkodsz , kötődsz hozzá , hogy ennyire durva zsarolással jön? Szerinted ez a részéről szeretet? Ennek semmi de semmi köze a szeretethez.De most nehogy azt mond ,hogy Te szereted őt, és hát nem akarod bántani.

Ha már ezen gondolkodsz,hogy mit tegyél.Már ennek sincs sok köze a szeretetedhez.

Kérlek értsd meg!

Ha Te szereted a párod , az nem azt jelenti, hogy hagyod , hogy a párod, hülyét csináljon belőled, hagyod , hogy rángasson mint egy bábut, hagyod, hogy ilyen durván zsaroljon.

Férfiként azt kell mondanom,hogy sajnos nagyon sok nő, van akik a "szeretetek nevében" egyszerűen feladják önmagukat , alárendelik magukat egy zsarnok , akarnok, férfinak.Innentől fogva ezek a nők szó szerint halottak.Ráadásul ezek után a párjuk még kevésbé fogják őket "tisztelni". Aztán majd megcsalják el is hagyják a nőt. Kinek van szüksége egy önmagát feladó halott nőre!?

Na jó egy kicsit talán szélsőséges példát hozok fel, de néha úgy tűnik ,hogy a finomkodásból nem értetek.:))

No meg ezzel arra is felhívnám a figyelmet, hogy ahhoz , hogy egy zsarnok , ily módon zsaroló , agresszor férfi "létezni tudjon",.... szükségeltetik egy önmagát semmire sem becsülő nőre.

A döntés rajtad múlik.

A női érzéked szerintem ott még nagyon jól működött, hogy nem adtad fel az albérleted.

2015. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mégegyszer a javaslatokat, mindenkinek jár a "zöld kéz".. Szeretnék jól dönteni, azért is írtam le olyan szemszögből is a dolgot, mert semmiképp nem akarom magam áldozatnak feltüntetni, biztos hogy nekem is alkalmazkodnom kell, hibázhattam is bizonyos dolgokban, az is biztos hogy nagyon szeret engem a párom, és nyilván joggal várja el hogy én is kössek kompromisszumot, csak még keresem a határokat hogy hol van az egészséges alkalmazkodás és a "behódolás", önmagam feladása, saját igényeim elnyomása közti átmenet..
2015. febr. 24. 14:06
 34/39 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de én már úgy látom pont most hódolsz be. Simán lenyeled a békát. Mi külső szemmel látjuk a dolgokat és a te "párod"-dal valami igen csak nem stimmel. Zsarol és meg akar változtatni, meg akarja szabni mit csinálj 3 hónap után. MI VAN?! Hát tudod ki tűrné ezt. Én komprimisszum képes nőnek érzem magam,de ez már átlépi a bizonyos határokat. Főleg hogy ilyen fiatal a kapcsolat, szinte még alig ismered Őt! Ezek alapján pedig valami lelki sérült is lehet a csávó és most kezd megmutatkozni. Megmondom az őszintét az ilyen nőkből lesznek az alárendeltek, az elnyomottak, a rettegésben élők. Ugye boldog szeretnél lenni? Anyukád örökre anyukád marad, becsüld meg, hogy még tudsz vele időt tölteni, az álmát őrizni. Én is egy friss kapcsolatban vagyok még (5 hónapos) de ha a párom betegesnek nevezett volna azért, mert fiatalon még néha otthon szenderülnék álomba az anyukám házában és egy kicsit tőle távol akarnék létezni...hát elküldtem volna a búsba, finoman szólva :D Nem mellesleg ismerek olyan családokat, havonta 1x családostul a nagyiéknál alszanak (felváltva, hol apuka, hol anyuka szüleinél) Ők is betegesek lennének? Szerintem nem...
2015. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
58%

3 hónapja vagytok együtt. Milyen párod? 3 hónap!! És már most hozzáköltöztél, hisztizik, hogy nem adod ki az albérletet..hisztizett, hogy nem költöztél hozzá az első naptól..hisztizett, hogy csak úgy meglátogatod anyukádat és hisztizik azon ha netán ott aludnál..havonta 1*!


Ez nem kompromisszum, jó lenne ha észrevennéd. Úgy beszélsz ezekről mintha már évek óta együtt lennétek, de ez csak 3 hónap!! 3 hónap után még nem kéne ilyen kompromisszumokat kötni.

2015. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam el a valaszokat, lehet irta mas is, de nagyon vigyazz. Eloszor csak ne menj haza hetvegen az anyadhoz, aztan a barataiddal se talalkozz stb stb. Mindig lesz valami, amiben ez a srac korlatozni akar... Ne legyen igazam, de szerintem egy bantalmazo kapcsolat elso stadiumaban vagy. Nemreg leptem ki egy ilyenbol, es hasonlokepp kezdodott. Lattam mar akkor is, hogy valami nem stimmel, de azzal magyaraztam, hogy de annyira szeret es hianyzom neki. Meg aranyosnak is talaltam. Harom ev mulva arra eszmeltem, hogy menekulnek, de nincs senki, aki segitene, mert annyira elszigetelt az emberektol. Mondanom sem kell, elejetol kezdve egyutt eltunk, 4 honap utan megkerte a kezem (amire annyit mondtam, nekem ez korai). Kerlek, jol gondold at ezt a kapcsolatot.

Reszlet a Nane Miert marad? cimu kiadvanyabol: [link]

Korai figyelmeztető jelek a bántalmazó férfi viselkedésében:

ƒ Féltékeny: féltékenységéért a partnerét hibáztatja és elvárja,

hogy az beszűkítse az életét.

ƒ Kontrollál: szabályozza a nő szabadidejét, öltözködését, bará-

ti körét, étrendjét, pénzét (később akár ürítkezését, alvási idejét is).

ƒ Korán elköteleződik: már a második randevún megkéri a nő kezét, és közös életüket tervezgeti.

ƒ Irreális elvárásokat támaszt: egy nő mindig legyen ápolt és szép, mindig legyen szexuálisan elérthető, az általa vezetett háztartás legyen mindig hiba nélküli.

ƒ Elszigetel: a nő nem tarthat fent őszinte kapcsolatokat a családjával, barátaival vagy munkatársaival.

ƒ Saját problémáinak forrását másokban keresi: nem vállal felelősséget sem a cselekedeteiért, sem az érzéseiért. Erőszakos viselkedése vagy önuralma elveszítése miatt hajlamos másokat vagy a nőt hibáztatni. ƒ A vitákat merev elzárkózással vagy befolyásolással zárja le.

ƒ Túlérzékeny: apró ingerre is támadóan reagál, vagy esetleg mindig az ő érzéseivel/problémáival kell foglalkozni a kapcsolatban.

ƒ Kierőszakolja vagy megtagadja a szexet.

ƒ Sértegeti a nőt, bántó, megalázó dolgokat mond neki.

ƒ A nemi erőszak és a nők elleni erőszak témáit viccesnek vagy szórakoztatónak tartja.

ƒ Mereven elkülöníti a női és férfi szerepeket: úgy véli, hogy joga van a nőket és gyerekeket „nevelni” vagy „büntetni”.

Úgy gondolja, hogy a nők csak háztartásvezetésre, gyerekszülésreés szexre valók.

ƒ A viselkedése „Dr. Jeckyll és Mr. Hyde”-jellegű: idegenek előtt teljesen más, mint kettesben: csak akkor viselkedik bántalmazó módon, amikor kettesben van az áldozattal, kívülállók előtt pedig kifejezetten kedves, vagy éppen ellenkezőleg: csak társaságban durva. (Ez utóbbi mintázat főként serdülő fiúkra jellemző.)

2015. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Igen először én is elgondolkodtam azon hogy ez a ragaszkodás mennyire egészséges részéről, nem-e lesz ebből baj.. Eléggé gyakran fordulok meg ilyen témában munkámból kifolyólag, meg érdekel is ez a téma...


Észnél is vagyok ilyen szempontból..


Nincs arról szó hogy pl haza nem mehetnék, nem tilt senkitől, családtól, barátoktól, csak az éjszakával/otthonalvással kapcsolatosan van probléma, lehet h ebben az is közrejátszik hogy 11 évvel idősebb nálam, számára ez gyerekes és éretlen dolog...


Illetve ez az albérlet téma, ő ebből azt a következtetést vonja le h nem tervezek vele hosszú távra...


De köszönöm a tapasztalatokat, javaslatokat.. Igyekszem a sarkamra állni, bár nem tudom hogy csináljam hogy közben őt se bántsam meg ezzel..

2015. febr. 25. 09:08
 38/39 A kérdező kommentje:
19:18-as válaszadónak külön köszönöm kicsit "megijeszt" a leírás, vannak benne eléggé ránk vonatkozó dolgok.. Nem akarom belebeszélni ezeket a szélsőséges tüneteket a helyzetembe, de azért köszönöm hogy bemásoltad kedves válaszadó..
2015. febr. 25. 09:10
 39/39 anonim válasza:
Kérlek szépen, menekülj, amíg nem késő!!!! Tapasztalatból beszélek, hidd el. Nekem is sikerült belefutnom egy ilyenbe, 2 év volt, mire megszabadultam tőle, és örülök, hogy nem kerültem be a híradóba. Igaza van az egyik válaszadónak, ez érzelmi zsarolás!!!! Utána jön majd a testi fenyítés!!! Mindenkit elmar tőled, h egyedül maradj, és senkire ne tudj számítani!!!! kÉRLEK, HALGASS RÁM!!!
2015. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!