Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom elviselni anyámat?

Nem tudom elviselni anyámat?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden. Szóval sohasem volt jó kapcsolatunk, őt nem érdekelte mi van velem, ha kérdezett nem várta meg a választ, ha nem azt mondtam ami neki tetszik akkor én voltam a világ legnagyobb hülyéje (ez azóta sem változott). Apám sem egyszerű eset , de vele valahogy még mindig jobb a kapcsolatom

18 éves voltam amikor elköltöztem. Albérletbe, elkezdtem dolgozni, elmentem egy OKJ-s képzésre amikor végeztem a szakmámban dolgoztam tovább és estin jártam főiskolára, két munkahely mellett. Sokat mondok hogyha 2 havonta egyszer érdekelte hogy mi van velem.

Azóta férjhez mentem és megszületett a kislányunk. Ott kezdődtek a bajok, hogy ha terhesen nem vettem fel a telefont(naponta min kétszer hívott) akkor SMS-kel bombázott, üzeneteket hagyott, mondtam hogy ne csinálja ha látom hogy hív visszahívom, nem értette meg. Mondtuk neki hogy a szülőszobára senki nem jöhet be csak a férjem, amikor felhívtuk hogy megszületett épp "véletlenül" a kórház büféjében volt. És bekéredzkedett a szülőszobára.

Azóta eltelt egy év és csak rosszabb. Hetente egyszer jön (próbál többször is de nem engedek neki). Nem lehet vele semmiről beszélgetni, a gyereket nem teszi le (a kislányom már jár és szeret felfedezni). Hülyének néz, ő mindent jobban tud, és ha elmondom neki mi a bajom meg sem érti (legalább megsértődne mert akkor érezném hogy felfogta, de nem).

Már ott tartok hogy nem bírok megmaradni vele egy légtérben, amíg a kislányomnak ez nem teher addig kibírom, de nem tudom mit csináljak? Furcsa mert ha anyósom lenne ilyen sokkal hamarabb elküldeném. Az nem megoldás hogy amíg itt van addig elmegyek, mert nem bízom meg benne (ennek is meg van az oka)

Mit tegyek? Volt valaki hasonló helyzetben?

Még annyi mindent tudnék írni, de akkor senki sem olvasná el.

Néha a sírógörcs kerülget hogy nekem miért nincs normális anyám akivel lehet normálisan beszélgetni aki támogat.

Köszönöm a válaszokat!

28/N


2015. febr. 25. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én be se engedném.

Hányingernek tartom, amikor valaki a gyerekét le se sz..., az unokája után meg bezzeg kaptat.

2015. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Legszívesebben én is elköltözöznék olyan helyre ahol nem talál meg és lecseréném a telefonszámom. De ez nem megoldás. Ha kiborulok és elmondom akkor mint aki süket, fel sem fogja. Hárman vagyunk testvérek, de a két hugom ugyanugy érez. Ha csúnyán ha szépen mondjuk semmi. Szóval ugy érzem mintha a falnak beszélnék, ez a legidegesítőbb az egészben. Szóval ha nem engedném be azt sem értené meg.
2015. febr. 25. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem értené meg ha nem engeded be. Egy ideig ácsorogni fog a zárt ajtó előtt, majd továbbáll. Az nem derült ki a kérdésedből hogy végleg meg akarod-e szakítani vele a kapcsolatot vagy csak ritkítani(bár nem lenne hülyeség ha többet nem szeretnéd látni sem). Ha így van, akkor egyszerűen ignoráld. Ne vedd el a telefont(cserélj számot ha tudsz), ne engedd be a lakásodba stb stb. Vágd ki az életedből úgy ahogy van. Neked most elég gondod/elfoglaltságod van a pici lányoddal, nem kell egy ilyen ember miatt idegeskedni. Ne a lányodat akarja nevelni, téged kellett volna.
2015. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazad van utolso, csak a kislányomtól nem akarom el venni a nagymamáját. Bár lehet még mindig nem sikerült kiirtanom magamból a 18 évnyi lelkiterrort ami szerint én csak hülye lehetek, és ők akkor is a szüleim és tisztelnem kell őket, bár nem érdemlik meg... Meg attól is tartok hogy ha kizárom az életemből attól neki még lesznek jogai az unokája felé ( nagyszülői lárhatás). Nagyon érik egy csunya kiakadás és eltiltás. A Férjem is ezen a véleményem van hisz ha én nem veszem fel a telefont akkor őt hívogatja. Jó érzés kiírni magamból ezt a felgyülemlett sérelmet. Egyébként nem tudom meddig állna a zárt ajtó előtt.
2015. febr. 25. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer azért én kipróbálnám azt a kizárást. (:

Őszintén tedd fel magadnak a kérdést, hogy szeretnél-e egy olyan nagymamát a kislányodnak aki anno a saját lányával sem tudott normális kapcsolatot fenntartani, sőt most sem tud. Ha téged nem vesz komolyan amikor elküldöd, tegyétek együtt a pároddal, hátha úgy hatásosabb lesz. A nagyszülői láthatástól meg ne félj, az egy nagyon komoly hatósági lépés, ha meg is lépné, akkor sem valószínű hogy nyerne, sőt. Legalább gondoskodik az unokáról, vesz neki valamit stb vagy csak "babázni" akar? Egyedül él egyébként? Édesapád?

2015. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Talán valahol mélyen reménykedem benne hogy vele másképp fog viselkedni. De eddig nem úgy tűnik. Együtt élnek apámmal de 15 éve szar a házzasságuk. Apám egy megkeseredett alkoholista. Igazából eddig valahogy elviseltem de hétvégén ott voltunk náluk és annyit kértem hogy amig altatok addig ne kiabáljanak, hát nem tudtam elaltatni a kislányom mert csak az ő hangját lehetett hallani. Ez volt az utolso csepp a pohárban és amikor nem tul szépen közöltem vele akkor csak annyit mondott hogy majd ő elaltatja, vagy tul korán akartam letenni. Belefáradtam. A féjem azt mondja hogy egy két hétig ne legyünk otthon amikor jönni akar. Aztán valahogy kibírjuk. Az a baj hogy igaz hogy 25 km-re lakinak, de itt dolgozik a közelben. Ja és csak akkor jön ha fent van a gyerek ha alszik akkor inkább sétálgat még egy kicsit. Szarul is esik de valahol olyan jó volt amig le sem sz*rt. Félek ez csak rosszabb lesz. De lehet nemsokára elég lesz. Normális hogy lelkiismeretfurdalásom van emmiatt? Tudom hogy én leszek a szar szemét.
2015. febr. 25. 23:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem akarom megmondani hogyan neveld a gyerekedet, de szerintem ilyen nagyszülőkre nincsen szüksége, főleg hogyha a párod szülei viszont helytállnak... Az meg hogy ők mit gondolnak rólad, ne érdekeljen. Neked már megvan a saját családod, az ő érdekeiket kell szem előtt tartanod, nem pedig olyan szülőkét akik sz*rtak a fejedre amikor szükséged lett volna rájuk. Csak idegeskedsz a semmi miatt, mert változni már úgysem fognak. Azt írtad megpróbáltál beszélni édesanyáddal és nem hallgatott meg, sosem tette. Persze a szüleid, sz*r helyzet, de ne legyen bűntudatod ilyen emberek miatt. A drága mama meg elfelejtheti a nagyszülői kapcsolat-tartást ha egy alkoholistával él, nincs olyan gyámhatóság amelyik ebbe beleegyezne.
2015. febr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!