Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám elvette a telefonomat, és a nevemben írogat az exemnek?

Figyelt kérdés
Objektív szemmel nézve a volt barátom maga volt a tökély: vicces volt, figyelmes, kedves, udvarias, odaadó, és nagyon szeretett. Csak az volt a baj, hogy kezdtem magamat elhagyni mellette: nem lustaságból, hanem mert elvárta, hogy állandóan vele legyek, és ezáltal mindenhova rohannom kellett, hogy kielégítsem az igényét. Az elején még ment, utána kezdtem összeomlani, hanyag lenni. A végén szinte teljesen tönkrementem, és már kimozdulni sem volt kedvem. Másfél évig bírtam mellette, utána szakítottam vele. Anyám imádta a srácot, szerinte nem érdemeltem meg, és sokszor hangsúlyozta, nem érti, mit eszik rajtam. Szerinte ő egy imádnivaló, cuki srác, én meg fölényes bunkó hárpia. Sokszor mondogatta: ha nem szeretem, szakítsak vele. 3 hónap után összeszedtem a bátorságomat és otthagytam. Azóta megbolondult. Amikor hazajöttem, követelte, hogy mondjam meg neki, hogyan szakítottunk, elvette a telefonomat, és azóta sem adja vissza. Onnan tudom, hogy a párommal beszélget, hogy reggelenként én kelek fel elsőnek és a töltőn lévő telefonban olvasom a beszélgetéseket. A nevemben ír neki! Amikor meglátja, hogy nálam van, kicsavarja a kezemből, és elteszi a nadrágzsebébe. Volt olyan üvöltve követelte, adjam vissza a telefont. Azt mondta, hogy a telefont ő vette, joga van visszakérni. És amíg az ő főztjét eszem, az ő pénzéből öltözködöm, vásárolok, járok különtanárhoz, nincs jogom beleszólni. A fejemhez vágja, hogy én nem tanulok, csak döglök egész nap. Igazából ez igaz: tavaly ősszel kezdődött, amikor a párom elvárta tőlem a 100%-os figyelmet. De olyan szinten, hogy azt az időt is sajnálta tőlem, amikor tanultam. Kb. 3 hónapig "ingáztam", utána kezdtem lecsúszni. Jelenleg ott tartok, hogy napokig nem fürdök, bukásra állok 2 tárgyból, nem járok sportolni, pedig imádtam. Nincs kedvem semmihez, emberek közé sem akarok menni, legszívesebben csak a szobámban gubbasztanék egész nap.
2015. febr. 25. 19:09
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

És annyi eszed nincs hogy kiszedd a SIM kártyát, vagy kitölöld a számát az exednek?

És igen,igaza van annak, aki azt mondja, szedd fel a hátsódat, és kezd el sportolni. Kezdetnek tempos gyaloglás is megfelel, aztán fuss!

2015. febr. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

"A nevemben ír neki! Amikor meglátja, hogy nálam van, kicsavarja a kezemből, és elteszi a nadrágzsebébe. Volt olyan üvöltve követelte, adjam vissza a telefont. "


Szerintetek mit tenne velem, ha kitörölném a számát vagy kiszedném a Sim kártyát? Kitekerné a nyakamat

2015. febr. 26. 06:12
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Kb. most szúrtad el a jövődet. Utolsó éves vagy, éves vagy, és pont most rontottad el a bizonyítaványod. Hogy lesz a továbbtanulással.

Exeddel, anyukád exedről alkotott véleményével ne foglalkozz. Max. kérdezd meg tőle, hogyan gondolja a párkapcsolatodat. Maradj az ő kedvéért együtt egy olyan fiúval, akit nem szeretsz, és feküdj majd le vele szerelem nélkül?

2015. febr. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek mit tenne velem, ha kitörölném a számát vagy kiszedném a Sim kártyát? Kitekerné a nyakamat"

Kifogás, kifogás. Vagy cselekszel, vagy türsz. Más ötletem nincs. De látom neked könnyebben megy a síránkozás!

2015. febr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

nem kamuzom, de ennek több mint két éve, és még mindig csinálja. Azóta egyetemre mentem, de anyám dugdossa előttem a régi telefonomat, amim ő üzenget az exemnek. Volt, hogy mesélte, hogy kár volt otthagyni ezt a fiút, most 250.000.et keres bruttóban frissdiplomásként.

Ott bukott le, hogy az exem rám írt facebookon, hogy rossz a telefonja és beszélgessek vele itt, erre látom másnap reggelre, hogy eltűnt az üzenete is, meg az egymondatos válaszom is.

Még tavaly nyáron láttam egy üzenetet, amiben az exem leírja, hogy sajnálja és újra akarja kezdeni

2017. máj. 17. 20:21
 26/36 A kérdező kommentje:
Az anyám pedig valami hülye szöveget nyomatott (nem tudom mit, nem volt gyomrom elolvasni) meg matricákat küldött.
2017. máj. 17. 20:22
 27/36 anonim ***** válasza:
Anno volt egy lakótársam a koliban, aki egyéni tanrenden volt, napközben dolgozott, nem kellett sokat bejárnia, így fenn tudta tartani saját magát ( bár lehet csak épp hogy, ezt nem tudom). Nem tUdom te azóta milyen szakon vagx, vagy mit csinálsz, de dönthetsz úgy hogy keresel más egyetemistákkal közösen albérletet, vagy koli és dolgozol mellette, vagy ottmaradsz anyukáddal és szenvedsz. Valószínűnek tartom, hogy az állapot amibe kerültél az rében miatta is maradt fenn, addig nem fogsz tudni ezen túllépni, míg el nem költözöl.
2017. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ez azèrt elè durva, hogy több mint kèt ève ez a sztori megy...
2017. máj. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Elég szigorú anya vagyok, de ilyen még eszembe sem jutna.

Anyádnak az exed pénze "kell", ez egyértelmű, sőt talán szerelmes is bele. Mind a kettő nagyon valószínű.

De nagyon beteges.


Én az egyenes utat ajánlom neked, számomra mindig az volt a legmegbízhatóbb: ülj le egy idegen géphez mondjuk az egyetemen, lépj be a Facebook-ba és egyszerűen ugyanezt írd meg az exnek. Mondd el neki az igazat. Ha ez megtörtént, akkor otthon mondd el anyádnak is, hogy ezt megtetted.


Az önállósodás a következő lépés. Húsz éves vagy. Tudom, hogy félsz, de muszáj lesz erőt venned magadon, hogy lelépjotthonról. Nincs új barátod?

2017. máj. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem a pénze kell, mert mi is elég jól élünk. Anyumnak nem túl magas a fizetése, de apámnak elég magas nyugdíja van. Viszont utálják egymást, mégis házasok.
2017. máj. 18. 07:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!