Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kiabál azonnal? Miért...

Miért kiabál azonnal? Miért nem költhetem arra, amire akarom a pénzt, ha az enyém? Hogy hozzam fel ezt a dolgot, ha így viselkedik?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta korrepetálok gyerekeket angolból (felsőfokúm van belőle, 2000 Ft/60 perc), tavaly elkezdtem hostesskedni, azzal is elég jól keresek, szóval dolgozom is.

Apától hetente kapok egy ötezrest, ez fix, de nem mindig költöm el az egészet. Évente egyszer kapok egy nagyobb ajándékot (100-200 ezer közöttit) Tőle Karácsonyra, szülinap 50 ezer, névnap 20, Mikulás és Húsvét 10. Az Ő szüleitől fejenként ugyanez (elváltak), ha találkozok mamával, akkor Ő is szokott pénzt adni.

Ezt nem felvágásból írtam le, mert egyáltalán nem élünk fényűzően anyával, egy 3 szobás lakásban lakunk, szóval nem kérem az utálkozó kommenteket (apukám nem Pesten él).


A baj az, hogy anya őrjöng, ha pénzt kérek Tőle. Ő minden szezon elején elvisz vásárolgatni (Inditex üzletek, H&M, ilyesmik), olyankor 60-100 között vásárolunk Nekem és ennyivel lerendezi. Plusz szülinapra, Karácsonyra 30 ezer, névnapra 10 és egyéb ünnepekre 5. Viszont folyton az a baja, hogy sok a cuccom és hogy mindig költöm a pénzt... És nem tudok vele beszélni erről, mert ha ez a téma szóba jön, kikel magából és azonnal kiabál.

Igen, nagyon szeretek vásárolni. De jól vásárolok, pl. a szezonvégi akcióknál rengeteg mindent veszek, sokat járok turikba, ahol legutóbb 1200 ért vettem egy vadonatúj Vans cipőt, netes boltokból is rendelek, Ebayről is szoktam. Apa közel él Ausztriához, ha nagyon szépen nézek Rá, általában elvisz vásárolni (SCS, G3). Múlt hétvégén is ez volt, hazajöttem és gondoltam érdekelné anyát, hogy miket kaptam. De sárkánnyá változott és elkezdett veszekedni velem, hogy Ő biztos nem mossa ki ezt a rengeteg cuccot, vigyem apához, ha megvette őket. Vagy ma is, kérdeztem, hogy mi az ebéd. Mondja, hogy van tegnapról maradék, Ő nem főz. De már tegnap sem ettem itthon, mert nem szeretem a halat, ezért rendeltem pizzát, ezen is kiakadt, hogy nekem soha semmi nem jó. De sosem ettem meg a halat, ezt nagyon jól tudja.

Folyton hallgatom, hogy mennyire nincs pénze, de havonta kb. 20 ezret hagy ott a fodrásznál, 4 ezret 3 hetente a manikűrösnél és még sorolhatnám. Folyton piszkál, hogy milyen sokat vásárolok, de Ő észre sem veszi, hogy cigire mennyit költ, vagy hogy tök ésszerűtlenül vásárol. Meg nem veszi fel a régebbi dolgait. Mert Nekem azért van tele ruhával a szobám, mert felveszem azokat is, amiket mondjuk 3 éve vettem, mert nem látszik rajtuk, hogy mennyit hordtam, mert vigyázok a dolgaimra. De Ő semmire nem vigyáz és persze, hogy hamar tönkremegy mondjuk a magassarkúja, ha az esőben abban indul kutyát sétáltatni...



17 éves leszek most, a szokásos szöveget, hogy "költözz el és tartsd el te magad" hagyjuk, mert még nem vagyok 18, csak jövőre érettségizem.

Megoldást szeretnék erre, nem menekülni.


2015. márc. 7. 18:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Es mit tesznek ha megis arra koltod a penzed amire szeretned? Gondolom nem viszed vissza a boltba a megvasarolt ruhat, szal kb semmit nem tehetnek. Ha van ra penzed, siman megveheted csak nem mutogasd elottuk. Vagy Te ismered anyudat, ha latod, h jo hangulatban van, akkor oke.

A problema megoldasa az, ha nem kersz penzt, bar nem tudom, mennyit adsz haza vagy mennyid marad ha magadnak veszed a kajat is sokszor.


Amugy, ilyen tenyleg letezik??? Osszesen tobbszazezer forintos ajandekok egy gyereknek?? Nem tudom elkepzelni miket kaptal? Ponilo, Rolex ora es sorolhanam? Komolyan kivancsi vagyok mert nagyon erdekelne milyen a gazdagok elete, nem bantasbol, kedves Kerdezo, hiszen a penz nem egyenlo a boldogsaggal, tudom, csak tenyleg erdekelne....privatban is irhatsz ha van kedved.

2015. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Crashb Preston válasza:
Nem tudom mit vártatok, a kérdező csak 17 éves lesz. Persze, hogy nem bánik jól a pénzzel. Sajnos ez a legtöbb felnőttre is elmondható.
2015. márc. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Minek és mire kérsz anyádtól pénzt, amikor kapsz bőven egyébként is, és te is keresel. Ráadásul szezononként kapsz 60-100 ezer között cuccot magadnak.


NEM értem a kérdésedet!

2015. márc. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"már nem is kötelessége gondoskodni rólam? "


GOndoskodik rólad, te szerencsétlen. Éhezel, nincs ruhád???


Ész megáll, milyen ostoba és anyagias vagy.

2015. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják, hogy 'a kutya is jódolgában veszik meg'.

Kedves kérdező! Dolgozol suli mellett, ezenfelül apukád ad heti(!) 5000 Ft-ot (van aki havonta kap ennyi zsebpénzt, vagy ennyi sem). Plusz az ünnepekre kapott szintén nem kis összegek. Anyukád tisztességgel felruház szezon elején. Én dolgozó nőként boldog lennék, ha évente 100 ezer Ft-ot tudnék ruhára költeni!

Anyud fizeti a rezsiteket, a kaját megteremti, a tisztálkodószereket stb, magyarul a háztartást viszi. Ne gondold, hogy ez nem rengeteg pénz.

Tényleg nem akarlak bántani, de szerintem ezenfelül már nem kéne pénzt kérned. Nem kell állandóan újabb és újabb cuccokat venni. Próbáld meg picit jobban megbecsülni és beosztani a pénzt.

Szerintem abszolút nem jogos a felháborodásod. A szüleid gondoskodnak rólad, mindened megvan, amire szükséged lehet, plusz keresel és jó zsebpénzt is kapsz.

2015. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha egyikünk sem neked ad igazat, akkor szerinted nem veled van a baj?

Hülye hálátlan p.csa vagy. Sose akarok ilyen gyereket magamnak!

2015. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!