Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól nézik el a...

Hány éves kortól nézik el a szülők, hogy a lányuknak barátja van?

Figyelt kérdés

Kedves szülők, akik ezt látjátok! Ti hány éves korában fogadnátok el, hogy a lányotoknak barátja van? Tegyűk hozzá, hogy kitűnő tanuló, sportol, zenél, normális. Ebben semmi célzás nincs, tudom, nekem ez még nem egészen aktuális, éppen emiatt szeretném most megkérdezni, hogy tudjam később.

Előre is köszönöm a válaszokat!

13/l



2015. ápr. 7. 14:41
1 2
 1/12 Kései Sirató ***** válasza:
25%
15-16 előtt semmiképp.
2015. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiii ***** válasza:
74%
Aki csak "elnézi" a gyermeke párkapcsolatát, az már régen nem igazi szülő. Mégis, mit kéne ezen elnézni?
2015. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy mit értünk baráton.

Általánosban is volt "barátom". Együtt sétáltunk kézen fogva. Ez volt a legtöbb, ami történt köztünk. Ebben nincs semmi rossz.

Szóval, ha nem nyalják-falják egymást, nem a szexualitásról szól, akkor nem zavarna ilyen fiatal korban sem.

Na meg persze az is sokat számít, hogy ki az a barát, mennyire ismerem, mi róla a véleményem.

2015. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem kortól függ. Ha látom rajta hogy érett és nincs rá rossz hatással lehet barátja. De én nem vagyok az a tiltogatós szülő, mi értelme lenne nem "elnézni" ha úgysem tudok mit csinálni.
2015. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 13 éves lánynak egészen másként van barátja, mint egy 16-18 évesnek. Normális esetben, természetesen. Létezik diákszerelem is, ami nem egyenlő a felnőttkori kapcsolattal.

Nálad viszont csak a szüleid nevelési elvei alapján fog kiderülni, mikor veszik tudomásul, hogy barátod van.

2015. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

nekem már 11 évesen volt "barátom". együtt jártunk görkorizni hétvégén, fagyizni suli után, meg sokat volt itt nálunk, és játszottunk a kutyával. semmi fizikai kontaktunk nem volt, de igény sem volt rá. 13 évesen volt a következő, vele már kézfogás és szájrapuszi volt. a következő 15 évesen volt, vele csókolóztam először, aztán a 16 éves korival egy év után le is feküdtem. akivel aztán 17 évesen összejöttem, vele jövőre házasodok össze :)


anyukám mindig mindenről tudott, nagyon jó viszonyban voltunk és vagyunk a mai napig. mindig "engedte", hogy legyen barátom, met normális értékrenddel nevelt, és tudta, hogy úgysem csinálok olyat, amit nem kéne.

2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak a te korodban már nem is az első barátja volt.
2015. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az nem hiba, ha valakinek van barátja, nem értem én sem, hogy mit kellene elnézni...

Tőlem - a korának megfelelő szinten! - akárhány éves korában lehet majd szerelme/barátja a lányomnak.

Nekem is volt oviban is szerelmem, ami annyiból állt, hogy mindig egymást választottuk párnak, ha olyan feladat/esemény volt az oviban. A szülők meg olvadoztak, hogy "jaj de cukik" :D:D:D

Altalános iskola alsó tagozatában is volt szerelmem, őt a buszmegállóhoz kísértem ki napközi után, meg ha volt valami közös színháznézés, akkor egymás mellé ültünk, és az előadás alatt a sötétben szorongathattuk egymás kezét :D:D:D

Szóval ahogy idősödtem, lépkedtem a szinteket, felső tagozat végén már ment az üvegezés, és a sötétben nem csak egymás kezét fogtuk, hanem egy-két szájrapuszi is volt.


Hozzáteszem én férfi vagyok.


Ha szüleid normálisak, és azt is látják, hogy a fiú sincs rossz hatással rád, boldog vagy mellette, akkor nem hisezm, hogy nagy bajuk lenne ezzel.

2015. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
Ha belenézhetnél a "megtiltom" szülők múltjába, a legtöbb esetben a hátad is elpirulna.
2015. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. ápr. 7. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!