Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyámnak, vagy nekem van...

Édesanyámnak, vagy nekem van igazam házi munkában?

Figyelt kérdés
Anyám teljesen kiakadt, mikor mondtam neki, hogyha hozat kontènert, rendbe tenném az eléggé nagy kertünket egyedül, amíg ők az 1 éves öcsèmmel foglalkoznak, és ezt 2000Ft-ért tenném meg. (lusta 16 éves vagyok, aki még büdös életèben nem csinált házimunkát) Erre kiakadt, hogy kapitalista világ, meg ha koldus lenne belé is rúgnèk, és hogy ingyen kène megcsinálnom, meg ingyen kellene felrobikapáznom mamám kertjét is, meg nekem kéne füvet nyírni, merthogy ő anno 10 évesen ingyen szedett málnát nagymamájánál. Említeném hogy egész nap a kertben dolgoztam, pakoltam és babot is fejtettem, virágot ültettem INGYEN. Szobámat takarítom, ruhám hajtogatom, ablakot pucolni segítek. Mièrt fáj neki az a 2000Ft, ha havi 500ezret keresne gyessel együtt? Èn csak egy kis nyugalmat akartam, meg tehetek én róla hogy az összes amerikai filmben a kamaszok igenis zsebpènzèrt dolgoznak.Most halálra van sértődve, azt hiszi ha felnőtt lennék, ő meg nyugdíjas, akkor is pénzért segítenék...

2015. ápr. 12. 17:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

:DDD mekkora kérdés ez...

anyád helyébe benyujtanám neked a számlát

2015. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát szar az élet... Hidd el én is rühellem a házimunkát, a kertiről nem is beszélve. De az sose jutott volna eszembe, hogy pénzt kérjek azért mert megcsinálom. Anyáéknál lakok, ők etetnek, ők vesznek nekem mindent. Csak tán elültetek már két kaspó virágot cserébe...
2015. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
amerikai filmekben a kamaszok dolgoznak nem zsebpénzt kapnak
2015. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
Te mennyit fizetsz azért mert anyukád mos rád,etet,lakhatást biztosit,suliban fizeti a könyveidet,meg vesz/vett életedbe dolgokat? 16 évesen is lehet diák munkára menni
2015. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
de amúgy egyáltalán nem kapsz zsebpénzt? mert házimunkáért hülyeség lenne kérned, az amerikai filmekben se azért kapnak, hanem mert pl. a szomszédnál lenyírják a füvet, egy amerikai lány ismerősöm meg a szomszédok gyerekeire vigyázott. de csak úgy simán lehetne zsebpénzed, különben sose tanulod meg beosztani.
2015. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért mosolygok ezen, mert most ugyan szórakozhatsz a szüleiddel hogy pénz nem pénz kérdés házimunkáért cserébe, de kitől fogsz pénzt elvárni amikor saját háztartásod lesz? :))

Én nem ilyen formán kérnék pénzt, hanem megcsinálnám a dolgokat és UTÁNA kérnék zsebpénzt. Egyrészt tuti adna (legalábbis az én anyum), másrészt így nem olyan mintha azért kérnél pénzt mert hajlandó vagy a közös családi életben résztvenni. Milyen lenne már ha ugyan oda adja neked a 2000 forintot a házimunkáért amit kértél, de cserébe azért hogy vacsorát főzzön neked 3500.-ot kérne? :D Még rosszabbul is járnál? Vagy ha úgy érzed emez jár neked, szólok, hogy amaz neki is jár. 1 család, közös munka megosztás. Ha nem szeretsz a kertben tenni venni, akkor ajánl fel más szekciót a házimunka bevállalásában amihez van kedved. :)

Én amíg otthon laktam, a mosást, teregetést én vállaltam a családra, mert az én fürdőszobámban volt a mosógép. De pl. mosogatni utáltam. Most, hogy 2 éve nem lakom otthon, nos rájöttem hogy bizony nincs senki aki helyettem már ezt megcsinálja és válogatni sem válogathatok a tennivalók közül. Persze van mindenféle háztartásigép, na de azt elővenni és használni nem kevés idő. :) Családban könnyebb, mert eloszlik. Persze ezt is csak utólag fogod megbecsülni, akárcsak én, és más "hálátlan" gyerek :DD

2015. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Addig meg "élvezd" a gyerekkort eme szépségét, mikor az a legnagyobb gondod hogy kapsz e 2000.-ot házimunkára avagy sem. Istenem de irigyellek :DD
2015. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!