Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek? Szüleim néha,...

Mit tennétek? Szüleim néha, de egyre gyakrabban megvernek.

Figyelt kérdés
Szüleim néha, de egyre gyakrabban megvernek.Tudom, hogy tiltják a gyerekverést, de nem tudom hogy hogy beszéljem meg velük. Régebben légycsapóval vertek, most meg egy műanyag bottal. Akármit csinálok az nem jó. Van még 5 testvérem 3s a két legkisebbet nem verik meg (az egyik még hasban van, a másik 5,5 éves) , de minket igen. Mindnért kikapunk, pl.: ha nem húztuk ki a fürdőkadból a dugót, rossz jegyet kapunk stb. Kitűnő tanuló voltam, de egyre kevesebb időm van tanulni, pedig muszály lenne mert az évvégim már beleszámít a tovább tanulásba. Segítsetek légyszi!!! :/

2015. ápr. 25. 08:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
20%

Ez egy rettenetesen nehéz dolog. Gondolom a szüleidet szereted és nem akarsz nekik rosszat, akkor se ha ezt teszik veled. Azt tanácsolom, próbálj beszélni erről egy olyan rokonnal, akiben nagyon megbízol. talán ő majd fog tudni beszélni a szüleiddel. külső embernek (pl tanárnak) semmiképp ne szólj, mert ő csak rontana a helyzeten.

remélem tudtam segíteni.

(a muszáj meg egy olyan szó amit sok fiatal nem tud megjegyezni, én se tudtam, majd kiderült hogy a német muss sein-ból ered tehát hagyományos ly nem lehet.)

2015. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miert rontana a helyzeten ha kulso embernek szolna?


Szerintem meg epp, hogy a suliban ellene szolnod, beszelned errol az egyik tanaroddal. Muszaj, hogy ez kideruljon mert ha nem, egyre jobban elfajukhat a dolog. Ne hagyjatok magatokat, tudom, hogy a szulo mennyit tesz a gyerekeert es halasak vagytok nekik, blabla, de a testi epseget fenyegetni egy kiskorunak az bun!

2015. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
40%

A legjobb barátnőm tanára megtudta, hogy verik és egyből hívta a szülőket. Az apjának eldurrant az agya hogy beköpte és majdnem halálra verte őt.

A másik hogy szól a rendőröknek és azonnal elveszik a gyerekeket a szülők meg mennek a dutyiba... szerintem ezt nem szeretné a kérdező.

ezért ne szóljon ELŐSZÖR külső embernek

2015. ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam hasonlo szituban, ezert irtam a kulsos dolgot. De akkoris tenni kell valamit mert ez csak egyre rosszabb lesz. Kerdezo, van olyan rokonod akiben megbizol es el tudod mondani osinten neki ezeket?
2015. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
TAnárodnak és olyan rokonodnak akiben bízol mondd el mindezt!
2015. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Hát én megmondom őszintén nem hagynám magam és visszaütnék. Egyszer vernéd el őket jó alaposan, soha a büdös életbe többet nem érnének hozzád és a testvéreidhez sem.


Persze csontot törni nem kell, meg vér se follyon, de azért kapjanak. Bocs, de az ilyet mélységesen elitélem.

2015. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ma: 13.16-os, konnyu mondani, de mit tehet egy 50-60 kilos gyerek egy 90 kilos felnottel szemben, raadasul ha ketten vannak?
2015. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
vásárol egy gázspray-t :D
2015. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"vásárol egy gázspray-t :D"


Te lefújnád gázsprayval a saját szüleidet?? Ez még viccnek is rossz volt....


Szerintem is szólj külső embernek, de lehetőleg ne a rendőrségnek, mert tényleg fennáll az a veszély, hogy elvehetnek a családtól, az intézet pedig sokkal rosszabb szerintem. Inkább szólj rokonoknak, vagy valakinek, akiben megbízol és ha tudsz, intézd el, hogy helyezzenek át másik rokonhoz.

2015. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre nincs jó megoldás.

Engem is bántalmaztak gyerekkoromban.

Nagyon bánom a mai napig, hogy nem kértem segítséget és úgymond nem léptem ki a szituációból.Viszont ha feljelented őket és a rendőrséghez fordulsz valószínű jobban megvernek érte a szüleid.A rendőrség pedig semmit sem tesz ha nem folyik vér.Nagyon nehéz ügy.Áldozat voltam én is de még így sem tudok mit tanácsolni.De egyet tudatosíts magadba, nem te vagy a rossz és nem a te hibád az, hogy bánnak veled a szüleid.Egy normális szülő sosem tesz ilyet a gyerekével.Más módszereket alkalmazz a neveléshez.

Ajánlom Susan Forward- Mérgező szülők című könyvét.

Amit tenni tudsz, hogy nagyon jól tanulsz ,hogy esélyed legyen egy jobb életre.És menj minél messzebb tőlük középsuliba.

2015. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!