Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sziiasztok. Mit tehetnék?...

*Lady* kérdése:

Sziiasztok. Mit tehetnék? Anyám folyton el veszi az összes pénzemet.

Figyelt kérdés
Eladónak tanulok és tavaly nyár óta vagyok gyakorlaton és nem kapok valami hatalmas összeget de mégis el veszi az összeset.Próbáltam vele beszélni,hogy felezzünk tud, hogy az anyám és szívesen adom neki a pénzemet de én szeretnék el kezdeni gyűjteni..Egy darabig még ment is aztán végűl meg unta és most az összeset oda kell neki adnom.....Valami Tipp?? A válaszokat előre is köszönöm
2015. ápr. 25. 18:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég pofátlanság volt tőled odaköltöztetni a pasidat anyád nyakára, amikor neki gondolom így is van elég gondja, baja, de te még a nyakába tettél egyet. Grat.

Szerintem kezdő lépésként szépen költöztesd haza, vagy költözzön kollégiumba. Második lépésként ülj le anyáddal beszélgetni, hogy fogalmad is legyen róla (mert a kommentjeid alapján halvány lila gőzöd sincs), hogy mennyibe kerül vezetni egy háztartást és eltartani 2 gyereket alacsony jövedelemből. Mindjárt nem neveznéd anyádat pénzéhesnek. Sajnos van olyan, hogy a gyerek diákmunkával szerzett pénzére is szükség van. 80.000 FT-ból még saját magadat is nehezen tudnád eltartani.


Megoldás: pasid szépen elköltözik, te besegítesz anyudnak a házimunkába, megcsinálsz helyette ezt-azt, vagy megveszed a mosószert, bevásárolsz, stb. és lehet, hogy akkor már mindjárt nem kérné el a teljes fizetésed. Ne nehezítsd meg anyud dolgát, inkább segíts neki.

2015. ápr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ahogy végigolvastam, sajnos anyukádnak kell igazat adjak. Mert ugyan azt gondolom, hogy a szülőnek kötelessége támogatni a gyerekét, és nem kellene elvennie a keresetét - de őszintén szólva az már nem elvárható, hogy a gyereke pasiját is magához vegye, szóval ezzel anyukád már önmagában bőven az elvárások fölött teljesített.

Ráadásul anyukád jövedelme nevetséges (80-100 ezer Ft az nulla a mai árak mellett). Ebből gyakorlatilag 3 gyereket próbál felnevelni, holott kettőre is kevés. A gyerektartás segíthet, de kérdés, hogy mennyit kap. 10-15 ezer Ft nem sokat segít. 4 fő normális megélhetéséhez alaphangon 250-300 ezer Ft-ra van szükség havonta.

A barátodnak ebben a helyzetben illene legalábbis teljes mértékben fedezni az ő költségeit. Őszintén szólva erre az ő jövedelme és ösztöndíja nem elég. Fogd fel úgy, hogy azt pótlod ki, hogy együtt lehessetek.

2015. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!