Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 20 ezert Ft zsebpenz?...

Havi 20 ezert Ft zsebpenz? Reális?

Figyelt kérdés

A lányom 15 éves és havi 20 ezert Ft-ot kap. Minden hétköznap egy ezres. Ezt az ezret a büfében költheti el, mert itthonról nem visz se ennivalót, se innivalót. Most kezdte a gimit, általános iskolában napi 700 Ft-ot kapott. Ezenkívül ha megy moziba néha arra is adok (férjem mindig), ha pedig vesz valamit abba is bele szoktam fizetni, pl egy csizma. Tehát nincs az, hogy mindent ebből kéne megvennie, csakis sulis napokon az enni-innivalót + eddig még ebédre is be volt fizetve. Magyarul tízóraira kell csak költenie. Én ezzel nagyon nem értek egyet, havi 10 ezer Ft is bőven elég lenne, férjem szoktatta rá erre az összegre és neki természetes hogy ennyit kap. Ha próbálom vele megbeszélni azt mondja hogy ennyi kell a gyereknek, mert ez egyáltalán nem sok. Nagyon elkényezteti őket, régen is mindent megvett neki(k). Fölösleges lenne ha nem adnám oda a pénzt, mert akkor a férjem úgyis megtenné helyettem. Tehát ez kilőve, hogy nem adok ennyit. Férjemmel viszont NEM lehet megbeszélni, mert ha úgyis adódna, biztos hogy a hátam mögött adna a gyerekeknek. Volt már arra is példa hogy egy nagyobb összegű ajándékot a HÁTAM MÖGÖTT vett meg a nagyobbik lányomnak. A nagyobb lányom 17 éves, aki szintén havi 20 ezret kap + férjem odaadta neki a SZÉP kártyájat, ahova havi 8 ezert Ft érkezik be, azt gyorsétteremben el lehet költeni. (El is költi). Ez így 28 ezer Ft. Én ezt az összeget nagyon soknak tartom, de nem tudok mit tenni, mert a férjem mindig is ilyen volt, hogy kértek tőle valamit és megvette. Meggyőzni nem tudom, hiába hallom mindenhonnan hogy sok ez a pénz. Ti mit tennétek a helyemben?

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 12. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
98%
én egyetemistaként kapok 20-at. egyébként meg annyival támogassátok amennyivel megtehetitek.
2014. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
Megtehetjük, DE lenne más is amire költeni tudnánk. Szerintem fölösleges ennyit adni. A választ köszönöm.
2014. okt. 12. 13:47
 3/63 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is kicsit sok ez az összeg, én örülnék ha kapnék zsebpénzt. Tízórait mindig otthon csomagolok magamnak, és ha kell valamire pénz, akkor kérek anyáéktól és ők adnak.

16/l

2014. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
51%
szerintem pont jó a havi 20 ezer
2014. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim válasza:
80%
Ez túl sok.
2014. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
92%
semmit nem tudsz tenni,mert ezt szokták meg,és ezután is megkapnák,Örülj,hogy megtehetitek. De úgy veszem ki,hogy a maradék pénzt ruhára cipőre is költik,és így már nem sok.
2014. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
86%
Naponta viszek 220 forintot, amiből kijön 2 péksütemény, én teljesen jól elvagyok vele, legfeljebb viszek itthonról teát.
2014. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
75%
Én büfére havonta 3000 Ft-ot kaptam. 20000 Ft az nagyon sok abból megvan egy komplett bevásárlás.
2014. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
93%

én is napi ezrest adok a lányomnak, mióta középsulis, de ő felkel korábban, visz itthonról salátát, szendvicset, és nem a méregdrága büfében költi el. Ebből rakta össze a nyári programjai árát, arra nem kért pénzt, ebből vásárol ajándékot a barátnőknek. Sőt, volt rá példa, hogy mentem szülőire, ott fizettek a többiek valamit, az ofő meg mondta, hogy a lány befizette...


Attól függ, sok-e ez az összeg, hogy mennyire képes okosan elkölteni. Ha beosztja, szerintem pont ideális, ha tényleg csak büfére költi, akkor pazarléás.

2014. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is sok.amikor én voltam kozeosulis (2000/2004 között)egy csaj heti ezret kapott.azt sokaltam .szintén hasonlóra kapta.de ha ügyes a lany,tud belole spórolni,eltenni. Pl kisboltban megveszi ami kell s máris nem 200ft a szendvics hanem 50.pia is nem 300 hanem 150.vagy 300ert megveszi a nagy teát pl s azt tölti bele a fél literes flakonba reggel.de ha mind elkolti igen,sok.
2014. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!