Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon élő pályakezdők! Ti...

Otthon élő pályakezdők! Ti adtok bele pénzt az otthoni kasszába? Ha igen, szerintetek mennyi a reális?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem apám folyamatosan azt mondogatja, hogy kevés, amit kajára adok (pedig havi 10 000 körül van) és adjak bele a többi számlába is, pedig még nem is biztos az állásom és milliókat sem keresek. Később többet szeretnék majd adni, de majd csak, ha már biztos lesz a munka. Szerintetek jogosan kér többet? 21/L
2015. ápr. 28. 16:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
27%

" emelett pedig nem tartanak el, mert mindent én veszek magamnak, amire szükségem van."


Amíg a rezsidet nem fizeted teljes egészben, addig eltartanak.


Persze, ha nincs szükség rá, ha megtehetik, hogy ezzel támogatnak, hogy gyűjtögess akár lakásra, akár erre-arra, az jó dolog,

de ne hidd már hogy ez alap és hogy te önálló vagy!

2015. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

"ne hidd már hogy ez alap és hogy te önálló vagy"

Hol írtam én ilyet?

Egyébként meg nem tudom mért kellett így nekem esni, egy-két kommenetlőnek, mikor feltettem egy normális, érdeklődő kérdést. Az is valami, amit beleadok és hogy az iskolát, valamint a szükségleteimet tudom fedezni, nagyon sokan ebben a krosztályban manapság ezt nem nagyon tudják/akarják megtenni. De nem fogok itt tovább vitatkozni, aki a kérdésemre normális választ tud adni, annak megköszönöm, a többi pedig nem érdekel.

2015. ápr. 28. 18:21
 23/31 anonim ***** válasza:
71%
Én soha nem kérnék pénzt a gyerekemtől azért, mert 20 évesen még velünk lakik... ez nem normális dolog :)
2015. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%

Én mikor elkezdtem dolgozni,a 70 ezer ft-os fizetésemből 30 ezret plussz az 5000 kaja jegyet adtam le. Rezsire és kajára. Minden mást(tisztálkodó szerek,piperecuccok,szórakozás,nasi,stb) magamnak álltam.


Ja,és 3om kereső volt a családban és mindenki kb ennyit keresett,mivel egy helyen dolgoztunk,lévén az egyetlen munkalehetőség volt a környéken.

2015. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
16%

Megkérdezhetem h mit eszel,hogy egy hónapban az étkezésed 10.000ft?


Jó lenne nekem is ennyiből kijönne,a havi kajám. Ételen lehet a legtöbbet spórolni

2015. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Nem eszek sokat egyeltalán, így kijön belőle. És nem éttermekbe járok ebédelni, 5-600 Ft-ot költök így ebédre.
2015. ápr. 28. 21:04
 27/31 anonim ***** válasza:
És a reggeli+vacsora? így már nem jön ki a 10 000 Ft kajára egy hónapban. Kivéve ha üres kiflit eszel mindig, legfeljebb vékonyan megvajazva....
2015. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Amikor én dolgozni kezdtem, 20.000 Ft-ot adtam haza, +6.000 Ft kajajegy + időnként vásároltam is otthonra.

Mivel nem álltunk túl fényesen anyagilag (anya egyedül nevelt engem és a tesómat), evidens volt, hogy minimum a rezsi rám eső részét fizetem, + a saját dolgaimat. Aztán az évek során ez emelkedett, amikor elköltöztem otthonról (vagyis a költözést megelőző hónapokban), összesen olyan 35-40.000 Ft-ot adtam haza havonta.

2015. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

Én nem értem, miért várja el néhány szülõ, hogy a gyerek fizessen. Abban az esetben, ha nem élnek túl jó körülmények között és minden forint ki van számolva, akkor érthetõ. Akkor is érthetõ, ha a gyerek a szülõknél akar ragadni, bár én ezt nem is hagynám.

Hacsak nincsenek anyagi problémáink én nem lennék képes pézt kérni a gyerekemtõl. Mielõtt dolgozott is ki tudtam fizetni a kajáját, most is ki tudom. Az lenne a célom, hogy legyen spórolt pénze, amibõl el tud majd költözni, családot alapítani. Ha minden hónapban elveszem a fél fizetését akkor honnan lenne pénze egy albérletre.

2015. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én főzni is szoktam,úgy olcsóbb meg több napra elég,de nem jövök ki 10.000FT-ból egy hónapban. Te h csinálod? Csak ebédre eszel főtt kaját? Reggeli vacsora? esetleg hétvégén uzsi v vmi?

Én meg mondom őszintén inkább eszem regggelire is főtt ételt(amit főztem),mert ha veszek pár zsemlét meg felvágotatt tök sokra jön ki egy hónapra

2015. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!