Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítséget keresek! Hamis vád...

Segítséget keresek! Hamis vád nevelőapával szemben, kapcsolatrendezés lehetséges?

Figyelt kérdés

Szakember segítségét keresem, de nem tudom hol keressek ilyennel foglalkozót. 2 évvel ezelőtt az akkor 15 éves lányom megvádolta az élettársamat, (akivel van egy közös 10 éves kisfiúnk) , hogy molesztálta. Ezt ott kezdte, hogy az iskolában az osztályfőnöknek szólt. Az osztályfőnök azonnal rendőrség, két év ideg,a kapcsolatunk épphogy túlélte, nem kívánom senkinek... Szakértőtől- szakértőig, nyomozók-családvédelem etc. a vége az lett, hogy ejtették a vádat, mert a lányom egyszerűen hazudott. Minden szakértőnek mást és mást mondott, totál unottan tett vallomást, félelmetes. Nekem megfordult a fejmeben, hogy bizony komoly baj van a fejével, mert ez nem egy sima tinédzseres viccelődés. Egyszerűen azt akarta, hogy a párom tűnjön el az életünkből, és ő simán minden lelkiismeret furdalás nélkül ezt a módszert választotta.. pedig látszólag a kapcsolatuk jó volt, a párom nevelte már 12 éve. Csak ugye, jött a tinédszerség, a szabályok, hogy nem mehet 15 évesen éjfélig bulizni, ne dohányozzon, tanulmányi eredmények romlása etc.. S ez lett a vége.


Vége lett ennek a tortúrának. Ámde nem tudom mit , nem tudjuk mit kezdjünk a helyzettel. Amíg ment ez herce hurca az apjánál lakott, de egyre többet jött vissza. Hihetetlen, de úgy viselkedik-viselkedett mindig , mintha semmi nem történt volna. AZonban az ügyvéd tanácsára, az eljárás alatt , nem "eshettünk" neki, hogy mégis ezt hogyan képzelte. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok. A párom látni nem bírja. Nekem azonban mégis csak a lányom.. Aki tud olyan szakembert aki tudna ebben segíteni nekünk kérem írjon.

Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. Az élettársam a pokolba kívánja a lányom ezutána tortúra után. AMit sajnos nem is csodálok. De... Passz... kétségbe vagyok esve.. eddig is abban voltam, tudtam, hogy ha végre vége lesz a hivatalos eljárásnak, akkor jön csak a java, de most, h itt van, egyszerűen fogalmam sincs mit tegyek.



2015. ápr. 28. 16:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%
A lányodnak pszichológus segítségére van szüksége és nem azért mert hülye, vagy baj van a fejében, hanem azért, mert nem tudta ,megfelelően feldolgozni a válást és hogy a te új kapcsolatodból született egy testvére, ami miatt ő úgy érezhette, hogy háttérbe szorul. Nevelési tanácsadóba vidd el, esetleg ha van a sulijában pszichológus, az ő segítségét is tudjátok kérni.
2015. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Jogi útra akarod terelni a dolgot vagy a lelki részét szeretnéd rendezni?
2015. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kedves 1 válaszoló!


De a lányom fejében nagy baj van. Mert immár 17 évesen sem fogja fel, h mit tett. Egyáltalán nem érzi a súlyát.Ez neki olyan, mintha megette volna a dui csokit. Ahhoz, hogy vajon mit nem tudodtt feldolgozni némi kiegészítő infó: az "új " kis családunk remekül, harmóniában működött mindaddig amíg el nem kezdett "tinisedni". Az igazi apja egy idült alkoholista, akinél azt csinál amit akar. Oda meg ahova akar, azzal akivel akar. Nulla kontroll. Csak szeresse őt az öngyömböngyöm kicsi lánya, aki addig nem is szerett nála lenni, mert "apa mindig részeg". Most már jó volt neki részegen, mert semmibe nem szólt bele, ső, mindent megvett neki egy csettintésre..


Elsősorban magamnak, magunknak keresek segítséget, mert lányomat belátható időn belül nem tudom elvinni szakemberhez,úgy, hogy ő jószántából jöjjön el velem. Max. elrángatni tudnám. De annak semmi értelme. Ahhoz neki is szándéka kell, hogy legyen. Ezt szeretném eléreni. De ehhez kevés vagyok...

2015. ápr. 28. 17:07
 4/33 A kérdező kommentje:

2 válaszolónak


Dehogy jogi útra... Elég volt az elmúlt két év... Csukassem le??? ... :( Igaz, lehet megérdemelné, lehet egy akkora pofon kéne neki.. )

2015. ápr. 28. 17:09
 5/33 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak:

Suli pszichológus??? AMikor egyből a rendőrségre mentek, ahelyett, hogy megkérdeztek volna, mégis mit tudok erről mint a gyerek anyja???? Semmi állami intézményhez nem akarok fordulni, nagyot csalódftam bennük. Mind a családvédelmisek hozzáállásaában, miden gyermekjólétisben akikkel dolgunk volt ezen procedúra során.

2015. ápr. 28. 17:11
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Olyan pszihológust kellene keresni, aki az egész családot terápiázza, mert itt nemcsak a lánnyal vannak bajok, hanem a család többi tagja is igencsak megsérült lelkileg emiatt.


Ha találtok megfelelö szakembert, akkor ö segít a lánynak felfogni, hogy mit tett, meg kideríteni, hogy ennek mi is volt az oka (mert csak az, hoyg kamaszodott, nem indok, ugyanis a kamaszok többsége nem csinál ilyet), neked, a párodnak meg feldolgozni a többéves meghurcolást, stresszt, illetve segíthet abban, hogy milyen megoldás lehetséges a jövöre nézve.

2015. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Hát, én, lányom-nem lányom akkora pofont lebsztam volna neki, hogy a fal adja a másikat.

Idióta liba, csak aztán nehogy beszpja és valaki TÉNYLEG megerőszakolja... habár ráijeszthetnének, hogy tudja meg, mit is állított 15 évesen, és mennyire nem poénos a dolog.

Csak egy kicsit fogdossák meg itt-ott, úgy, hogy nem tud semmit tenni ellene... megérdemelné!

2015. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmi jogi következménye ennek a lányod részére? Mert a hamis vád az büntetőjogi kategória és bizony években mérik a súlyát.


www.csaladterapia.hu-n esetleg szét tudsz nézni, nem kívánom én neked, hogy a lányod börtönbe menjen, de szerintem egyértelmű, hogy ott nálatok nem maradhat, főleg ha még fel sem fogja a tette súlyát, ki tudja mikor próbálkozik be megint.

2015. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
27%
nem orvos kel neki hanem egy kiadós verés
2015. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nagyon durva pszichés probléma lehet.

Minden kamasz lázad, de hogy képes lett volna lelkifurdalás nélkül börtönbe rakatni a mostohaapját, nem gondolva bele, hogy vele mi történne ott, az öccse, illetve te, hogy élnétek meg.

Nekem első ránézésre úgy tűnik, akár egy nárcisztikus személyiségzavar is befigyelhet, ha ennyire egocentrikus és érzéketlen. Hisz eddig nem menne el normális ember, csakmert nem bulizhat!

2015. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!