Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítséget keresek! Hamis vád...

Segítséget keresek! Hamis vád nevelőapával szemben, kapcsolatrendezés lehetséges?

Figyelt kérdés

Szakember segítségét keresem, de nem tudom hol keressek ilyennel foglalkozót. 2 évvel ezelőtt az akkor 15 éves lányom megvádolta az élettársamat, (akivel van egy közös 10 éves kisfiúnk) , hogy molesztálta. Ezt ott kezdte, hogy az iskolában az osztályfőnöknek szólt. Az osztályfőnök azonnal rendőrség, két év ideg,a kapcsolatunk épphogy túlélte, nem kívánom senkinek... Szakértőtől- szakértőig, nyomozók-családvédelem etc. a vége az lett, hogy ejtették a vádat, mert a lányom egyszerűen hazudott. Minden szakértőnek mást és mást mondott, totál unottan tett vallomást, félelmetes. Nekem megfordult a fejmeben, hogy bizony komoly baj van a fejével, mert ez nem egy sima tinédzseres viccelődés. Egyszerűen azt akarta, hogy a párom tűnjön el az életünkből, és ő simán minden lelkiismeret furdalás nélkül ezt a módszert választotta.. pedig látszólag a kapcsolatuk jó volt, a párom nevelte már 12 éve. Csak ugye, jött a tinédszerség, a szabályok, hogy nem mehet 15 évesen éjfélig bulizni, ne dohányozzon, tanulmányi eredmények romlása etc.. S ez lett a vége.


Vége lett ennek a tortúrának. Ámde nem tudom mit , nem tudjuk mit kezdjünk a helyzettel. Amíg ment ez herce hurca az apjánál lakott, de egyre többet jött vissza. Hihetetlen, de úgy viselkedik-viselkedett mindig , mintha semmi nem történt volna. AZonban az ügyvéd tanácsára, az eljárás alatt , nem "eshettünk" neki, hogy mégis ezt hogyan képzelte. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok. A párom látni nem bírja. Nekem azonban mégis csak a lányom.. Aki tud olyan szakembert aki tudna ebben segíteni nekünk kérem írjon.

Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. Az élettársam a pokolba kívánja a lányom ezutána tortúra után. AMit sajnos nem is csodálok. De... Passz... kétségbe vagyok esve.. eddig is abban voltam, tudtam, hogy ha végre vége lesz a hivatalos eljárásnak, akkor jön csak a java, de most, h itt van, egyszerűen fogalmam sincs mit tegyek.



2015. ápr. 28. 16:31
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Megnézném a te lilaködödet egy ilyen tortúra alatt/után...
2015. ápr. 29. 16:28
 22/33 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, jelentse fel a párod hamis vád bűntettéért - viccen kívül. Akkor ugyanis a bíróság hivatalosan megállapíthatja a pszichés zavart, és kötelezheti gyógykezelésre, ha tetszik a kisasszonynak, ha nem. És az eljárás alatt remélhetőleg ráébred a tette valódi súlyára is...
2015. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon furcsa hogy a párod oldalán állsz. Amit ő molesztálásként él meg, lehet hogy jogilag nem az, de egy anya akkor is álljon a gyermeke mellett. Szerintem az lenne neked a legjobb ha ő meghalna és foglalkozhatnál tovább a kedves pároddal.
2016. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
90%

#23, még jó, hogy ez egy éves történet...

Egyfelől az embernek egy családon belüli konfliktusban nem a szülője, nem a társa, nem a gyereke, hanem az igazság mellett kell állnia, ha az egyiknek van igaza, ha a másiknak. Mert a család minden tagja egyformán fontos...

Másfelől remélhetőleg nem gondoltad teljesen komolyan, hogy a Kérdező a manipulálni próbálkozó lánya miatt veszítse el a becsületét, a társát, a társával közös gyereküket?

(egyébként ha már előkerült a kérdés, engem az érdekelne igazán, hogy a Kérdezőék kapcsolata kibírta-e végül ezt a nem mindennapi konfliktust...)

2016. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
4%
Nekem úgy tűnik hogy a kedves kérdező anyuka nem hitt a lányának. Mindenkinek kényelmesebb volt a bántalmazó pártján állni. Az ilyen anya nem is anya.
2016. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
#25, miért, szerinted az anyukának mégis mit kellett volna csinálni?
2016. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
A lánya védelmére kelni. Ha nem hajlandó az idegen férfival együtt lakni, találni neki például egy bentlakásos iskolát.
2016. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
95%

#27, én meg azt gondolom, hogy az ég mentsen meg mindenkit egy olyan társtól, aki nem az igazság védelmére kel egy családi konfliktusban. Egyfelől.

Másfelől nem értelek, a kiscsaj nyugodtan elhúzhatott az apjához, minden további nélkül, senki se kötelezte, hogy az anyjáékkal lakjon. (15 évesen már amúgy is a gyerek dönt, ha mindkét szülő vállalná, és legalább alapszinten megfelelők a körülményeik)

Én egyébként tök simán feljelentettem volna hamis vádért, ahogy egy éve írtam is... tanulja meg, hogy az ember cselekedeteinek következményei vannak.

2016. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Fenntartom, hogy az ilyen nem is anya. Csak egy szuka, akinek fontosabb megtartani a péniszt, mint a lányát. Miért nem fordult szakemberhez segítséget kérni mielőtt megtörtént volna a feljelentés? Most még eltaszítja magától a lányát azért mert a párja nem akarja látni többet a gyereket?
2016. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
94%

#29, én meg fenntartom, hogy csak az ilyen előítéletes gondolkodású társaktól mentsen meg mindenkit az ég...

(ebből a reakciódból meg kiderült, hogy úgy okoskodsz, hogy közben nem is olvastad a Kérdést...anyuka már csak azzal szembesült, hogy a lánya előadta magát az osztályfőnöknek, aki a rendőrséghez fordult, tehát a feljelentés tényével)

2016. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!