Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítséget keresek! Hamis vád...

Segítséget keresek! Hamis vád nevelőapával szemben, kapcsolatrendezés lehetséges?

Figyelt kérdés

Szakember segítségét keresem, de nem tudom hol keressek ilyennel foglalkozót. 2 évvel ezelőtt az akkor 15 éves lányom megvádolta az élettársamat, (akivel van egy közös 10 éves kisfiúnk) , hogy molesztálta. Ezt ott kezdte, hogy az iskolában az osztályfőnöknek szólt. Az osztályfőnök azonnal rendőrség, két év ideg,a kapcsolatunk épphogy túlélte, nem kívánom senkinek... Szakértőtől- szakértőig, nyomozók-családvédelem etc. a vége az lett, hogy ejtették a vádat, mert a lányom egyszerűen hazudott. Minden szakértőnek mást és mást mondott, totál unottan tett vallomást, félelmetes. Nekem megfordult a fejmeben, hogy bizony komoly baj van a fejével, mert ez nem egy sima tinédzseres viccelődés. Egyszerűen azt akarta, hogy a párom tűnjön el az életünkből, és ő simán minden lelkiismeret furdalás nélkül ezt a módszert választotta.. pedig látszólag a kapcsolatuk jó volt, a párom nevelte már 12 éve. Csak ugye, jött a tinédszerség, a szabályok, hogy nem mehet 15 évesen éjfélig bulizni, ne dohányozzon, tanulmányi eredmények romlása etc.. S ez lett a vége.


Vége lett ennek a tortúrának. Ámde nem tudom mit , nem tudjuk mit kezdjünk a helyzettel. Amíg ment ez herce hurca az apjánál lakott, de egyre többet jött vissza. Hihetetlen, de úgy viselkedik-viselkedett mindig , mintha semmi nem történt volna. AZonban az ügyvéd tanácsára, az eljárás alatt , nem "eshettünk" neki, hogy mégis ezt hogyan képzelte. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok. A párom látni nem bírja. Nekem azonban mégis csak a lányom.. Aki tud olyan szakembert aki tudna ebben segíteni nekünk kérem írjon.

Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. Az élettársam a pokolba kívánja a lányom ezutána tortúra után. AMit sajnos nem is csodálok. De... Passz... kétségbe vagyok esve.. eddig is abban voltam, tudtam, hogy ha végre vége lesz a hivatalos eljárásnak, akkor jön csak a java, de most, h itt van, egyszerűen fogalmam sincs mit tegyek.



2015. ápr. 28. 16:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%

Miért gondoljátok, hogy egy 17 éves lány esetében a pofon nevelő célzatú?

Bár szerintem egyik életkorban sincs sok értelme.

Én is pszichológushoz vinném, magán úton, ha a másikban nincs bizodalmad.

2015. ápr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, de pont erre keresek megfelelő szakembert, aki abban segít, hogy GYAKORLATBAN mit tegyünk. Olyat aki már találkozott ilyen esettel...


Jogi következménye a számára csak akkor lenne, ha a párom feljelentené. A rendőrség alapból nem indít.

2015. ápr. 28. 22:30
 13/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a családterápiás linket!
2015. ápr. 28. 22:33
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
a pofon itt már nem nevelő célzatú hanem büntetés és nem csak egy pofon jár neki
2015. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán hiszem, hogy a lányod közreműködése nélkül ezt meg lehet oldani.
2015. ápr. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként azt azért értsd meg, hogy amikor igaz egy ilyen vád, sok "anya" akkor is inkább elhiteti magával, hogy nem igaz, és a párkapcsolatát védi a gyerek helyett, ezért a gyermekvédelmisek hozzáállása teljesen érthető, még akkor is, ha titeket nagyon hátrányosan és igazságtalanul érintett. Nem teljesen értem a dolgot, nem hiszem el, hogy ez csak a tinédzserség miatt van. Ha négyszemközt kérdezed, akkor is azt mondja, hogy molesztálta? Elgondolkodtál rajta, hogy esetleg igazat mond, vagy volt köztük valami más konfliktus, ami miatt bosszút akart állni? Esetleg valaki rábeszélte erre? Ezt kéne megtudni elsősorban, hogy miért is mondta ezt.
2015. ápr. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
11%

én is a 16os pártját fogom, lehet hogy megfenyegette vagy előtte történt valami amiért csak ezt látta megoldásnak,

lehet hogy csak téged vakít el a köd. Azt se felejtsd el hogy egy normális szülőnek mindig a gyereke az első, nem pedig a kapcsolata

2015. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező leírta, hogy a lány problémája az volt, hogy a nevelőapja keményebben fogta, vagy keményebb fogásra ösztökélte az anyját.


Ilyen vizsgálatok lefolytatása után általában 99.9%-ban megbízható eredmény születik, ilyen ügyben több rendőrségi szakértő, pszichológus egész sereg ember dolgozik és minden oldalról alaposan körbejárják a vádat mielőtt eredmény születne.

2015. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
18-as , köszönöm, ponotsan látod a lényeget. Megynugatásul az előtte kétkedőknek, az összes szakértői vélemény végére, poligráfos vizsgálattal tettek pontot. Már vártam, hogy mikor lesz ez az első gondolata valakinek, hiába is, hogy a velősen leírtam a lényeget.... Most mikor ezt kiemelt figyelemmel kezelik az elmúlt időszakok történései miatt (25 év után derült ki, h tanárbácsi molesztálta a tanulóit etc., egy csomó családon belüli dgenerált molsztálás etc.) higyjétek el kicsavartak mindannyiunkat mint a rongyot.
2015. ápr. 29. 16:13
 20/33 A kérdező kommentje:
Egy normális szülőnek a család az első! A párjával és a gyerekeivel együtt!!!!!!!!
2015. ápr. 29. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!