Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy kérés anyámtól, hogy...

Nagy kérés anyámtól, hogy menjen el az orvosomhoz helyettem?

Figyelt kérdés

Anyu dolgozik, de amúgy ha van indoka akkor simán kiengedik 1-2 órára.

Én itthon ülök, elkapott valami hányós-hasmenős betegség, nem tudok negyed órát nyugodtan lenni, plusz a konyháig kimenni sincs már erőm... A háziorvosom rendelője úgy 20 perc gyalog csak oda, onnan még negyed óra séta a patika, majd az a fél óra haza, tehát én nem tudok elmenni. Kértem anyát, hogy menjen be a dokihoz, ismer minket, tudja hogy nem szoktunk kamuzni, volt már hogy anya íratott nekem gyógyszert, vagy én neki, most viszont nagyon nem akar menni, és folyamatosan mondja, hogy menjek én.

Tényleg akkora kérés? :/

21/L


2015. máj. 4. 10:37
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

De az orvos is annyiból tudja kitalálni hogy mi bajom, amit elmondok, mivel semmi más bajom nincs. Van itthon vérnyomásmérő, az normális, nincs lázam, nem köhögök, nem tüsszögök, nem émelygek, a légzésemmel nincs változás, annyit tehetne hogy meghallgatna.

Én kaptam gyógyszert már ilyesmire. Csütörtök óta tart, már a pálinka és a diéta nem segít :/

2015. máj. 4. 10:52
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Csajszi, én nagyon sajnállak, de gondolkodj már:

1. vannak a vény nélkül kapható dilibogyók, amelyeket meg tud anyud vásárolni a patikában, nem is kell bemenni a dokihoz

2. vannak a VÉNYKÖTELES dilibogyók, amelyeket az orvos felírhat, miután MEGVIZSGÁLT. Ne haragudj, de pont az lenne a gáz, ha a háziorvos csak úgy bemondásra felírna mindenkinek minden vackot...

ha nem bírod összekaparni magad, akkor telefonálj be a rendelőbe, a rendelési időt követően kimennek hozzád. De ez a vizsgálat nélkül írjunk fel valamit dolog nem működik, ne kever össze a háziorvosodat a Gyurcsók Józseffel, aki a TV-n keresztül is meggyógyít... :D

Jobbulást.

2015. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
A saját példámból kiindulva: Hasmenés, hányás esetén elég csak betelefonálni, hogy állományba vegyenek! Nagyon rossz ötlet bármiféle székletfogó bevétele! A vírusoknak ki kell ürülni a szervezetből, a gyógyszer csak visszatartja a gyógyulást. Folyadék pótlás, diéta ilyenkor a célszerű!
2015. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Ez már az 5. nap, állítom hogy már minden kiürült aminek kellett. :D Nekem meg fontos óráim lennének a héten..

Napok óta csak főtt krumplit meg rizst eszek, meg teát iszok, meg pálinkát hogy fertőtlenítsen, semmit nem használ.

2015. máj. 4. 11:07
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha már csütörtök óta tart, nem ártana, ha látna (élőben!!!) egy orvos! Pár nap alatt már el kellett volna múlnia magától.

A "sima" hasmenésre tényleg nem jó a gyógyszer. Aminek ki kell jönni, annak ki kell jönni.

De talán valami más bajod van, aminek csak egy tünete a hasmenés. Ezért nem ártana az orvos.

21 évesen már elég felnőtt vagy, hívd fel a rendelőt és kérdezd meg, hogy mi a teendő.

Addig is igyál vizet, teát, nehogy kiszáradj.

2015. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire elhúzódik, akkor nagyobb lehet a gond.. véletlenül nem zöld a székleted? Mert az szalmonella jele.
2015. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adtam meg soha semmit a gyerekeimnek (magamnak sem), amikor ilyen bajuk volt. A vírusnak ki kell ürülnie, és ezek a betegségek általában fertőznek is. Mindegy hány nap, folyadékpótlás diéta tovább, és szólj be telefonon a dokinak, hogy tudjon róla.


Anyukád munkahelyével pedig ne játsz. Lehet, hogy néha megengedik, hogy kimenjen, de gondolom ő tudja, hogy most mennyi munkája van, mit szólna a főnöke, és hogy meg tudja-e tenni. Ne akarjál okosabb lenni, és helyette dönteni, hogy mit csináljon.

Gondolom nem szeretnéd, hogy munkanélküli legyen....(nálunk az ilyet küldik el először...persze nem szólnak előtte, csak akkor veszi észre a dolgozó, amikor a papírt a kezébe kapta, hogy túl sok időt töltött a városba munkaidő alatt).

2015. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem megy házhoz?

A dokinak ki kell mennie házhoz.

Így kb tényleg csak a telefon marad.

2015. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy kis vírust kaptál el, arra nem kell semmi gyógyszer (felhívhatod a háziorvost, ugyanezt fogja mondani). A hasmenés miatt legfeljebb Normaflore, diéta (főtt krumpli, ropi, háztartási keksz, tea), ezeket mind be tudja szerezni munka után hazafelé. Felnőtt nő vagy, ne várd el, hogy helyetted elintézzen mindent, ráadásul munka közben. 21 évesen már ne anyádat ugráltasd az orvoshoz, ideje önállósodni.
2015. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
45%

Amugy baromság, hogy 21 évesen ne ugráltassa az anyját, ennyi idősen én is ugráltattam, mikor nagyon beteg voltam és mozdulni nem bírtam, egy szülő mindig segít, sajnálom az ilyen lelki szegény embereket, akiket már 16 évesen nem törődöm stílusban kezeltek a szülei.

Elkaphattál egy hányásos-hasmenéses vírust, kellemetlen tud lenni, de, ha tényleg 5 napja húzódik, kiszáradhatsz, illetve ilyenkor gyenge az immunrendszered és kialakulhat valami komoly is.

Nem csak háziorvost lehet kihívni, vannak direkt házhozjárkálós orvosok, nem a mentőre gondolok, de azok kicsit fizetősek...

Orvos látatlanba csak akkor ír fel gyógyszert, ha állandó gyógyszert szedsz pl fogamzásgátlót.

Hívjatok ki egy dokit, orvosként ha odajönne hozzám egy anya, hogy 5 napja hány meg fos a gyerek, akkor is többféle dologra gondolnék, szóval látatlanba nehéz megmondani, hogy mit szedtél össze és melyik törzsben van a vírus

2015. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!