Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nem hajlandó...

A családom nem hajlandó tekintettel rám, amikor alszom vagy tanulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nagyon rossz alvó. az elalvással nincs baj, de mindenre felébredek. ehhez még hozzájön, hogy a szüleim és az öcsém (10 éves) egyáltalán nem törődnek a problémámmal. mondtam már nekik, de semmit nem ér az egész. a füldugót is próbáltam, de nem zár ki szinte semmit.


csukott ajtón keresztül is hallom,,ahogy jönnek fel a lépcsőn vagy bevágják az ajtókat, de még a lépteik is, mivel parketta van, ők pedig sarokkal lépnek, jó hangosan. ők is tisztában vannak azzal, hogy minden hallatszik mind enhova, de csak nekem kell csendben lennem, ha ők akarnak aludni, rájuk nem vonatkozik semmi ilyen (íratlan) szabály.


tudom, hogy ha ők nem akarnak segíteni rajtam, akkor nem nagyon tudok mit tenni, így csak annyi kérésem van felétek, hogy nyutassatok meg, lesz majd valaki, aki figyelembe fog venni.


most nagyon ki vagyok akadva ezen, érettségi szünet van, de nem tudom kipihenni magam miattuk :(



2015. máj. 7. 08:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%
Neked van igazad kérdező. A gyógyszereit nem szedő kommentelőkkel meg ne foglalkozz.
2015. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Igen, végigolvastam, továbbra is az a véleményem, hogy biztos nem tudnék olyan emberrek élni, akinek még az is probléma, hogy valaki jár a lakásban. Repüljön talán?


Sok problémád lesz még az életben így. Egyetem közben is el fogod várni mindenkitől, kolitársaktól, lakótársaktól, hogy ha neked tanulni kell, vagy alszol, ők szűnjenek meg? Mondd, dolgozni hogy fogsz? Hogy fogsz együttélni valakivel? Megmondod neki, hogy amíg te alszol, őneki kuss a neve, még wc-re se mehet ki?


Nekem is van 2 testvérem, most meg férjemmel élek együtt, én hidd el, nem lehet senkit se úgy bekorlátozni, hogy amíg te alszol, tanulsz, bármi, addig ő ne "zajongjon".

Mert még azt el is fogadnám, ha téged valóban zajos dolgok zavarnának, pl. hogy hangosan néz vki tv-t, vagy hallgat zenét, vagy hangosan nevetgélnek.

De neked még a járkálás is probléma.

2015. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
5%
6-os vagyok! Már hozzászoktam :) Nem vagyunk valami csendes család. Beláttam hogy ez nem fog változni, szerintem én is vagyok olyan "hangos" mint ők. Ez lehet hogy őket is zavarja lehet hogy nem, nem tudom. Engem egy ideig zavart, csak saját magamat hergeltem.Aztán rájöttem hogy ezzel nem megyek semmire, nem tudom megváltoztatni 4 ember mindennapi szokásait, csak azért mert engem ez zavar. Szóval így alkalmazkodtam én. Oké az éjszaka közepén felébredek. Megfordulok a másik oldalamra, elszámolok tízig és alszok tovább. :) Végülis a családom így kell elfogadnom őket ahogy vannak. :)
2015. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

Keress rá, hogy lehet a padlórecsegést megszüntetni. Az ajtókeret sarkaiba egy kis filcet ragasztottam.

Esténként fáraszd le magad testileg-lelkileg. Ez segít mélyen aludni.

Nekem ez segít egy mamut családban :)

2015. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazán értem a problémádat.

Aki álmos, az alszik, és nem kel fel minden marhaságra. Ennyi.

2015. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Még jó, hogy nem járkálnak egész nap lábujjhegyen, mert te akkor alszol... aludj éjjel, ennyi.
2015. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%
12-es válaszolóval értek egyet.
2015. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem világos nekem, hogy működik a dolog... Ahogy kiveszem te éjszaka akarsz tanulni és nappal aludni. Oké, de sajnos a világ pont nem így működik. Fordítva ülsz a lovon... Neked is alkalmazkodni kéne a család életéhez.


Amúgy ha valaki rossz alvó vagy épp alvászavaros, akkor nincs olyan, hogy "ha eléggé fáradt, alszik". Viszont sajnos ezzel te szívsz és szívni is fogsz, ha nem találsz magadnak megoldást, legyen az füldugó, meditációs módszer, relaxáció, hangszigetelt szoba stb., mert nem várhatod, hogy a világ aszerint forogjon, ahogy te szeretnéd. És ez nem a gonosz, nemtörődöm családon vagy lakótárson vagy párodon fog múlni, hanem rajtad. Tudod, az én párom is alvásproblémás, csak ő nehezen alszik el. Néha jobb, néha rosszabb a helyzet nála, de rosszabb időszakban a legkisebb nesz is zavarja, még a lélegzésem is, vagy hogy megfordulok az ágyban és susog az ágynemű. Súgok: a megoldás nem az volt, hogy megtanultam levitálni és az ágy fölött moccanatlanul légvétel nélkül alszom, hanem hogy ilyenkor külön alszunk. Este összebújunk, én elalszom, ő meg átvonul aludni a másik szobába. Ez a kompromisszum. Nálatok most épp az lenne, hogy akkor alszol, amikor ők is. Nappal meg tanulsz, akár könyvtárban, akár suliban, vagy máshogy...

2015. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

valamit félrértettetek. nem nappal alszom, de legalább hétvégén vagy mikor szünet van, szeretnék fél nyolcig-nyolcig aludni, ami szerintem nem olyan sok. én is lefekszem viszonylag korán, olyan 10 körül, de azért jól esne még egy kis alvás. hát most kövezzetek meg. éjszaka nem nagyom szoktam tanulni, olyan tavaly volt inkább.


mondhatjátok, hogy mellettem lábujj hegyen kell közlekedni, de ti is kiakadnatok, ha így hallatszana minden a házban. valaki írta a hangos röhögést. az is van, apám nyúzza öcsémet, amikor délután anya meg én alszunk (hozzáteszem, anya is fel szokott ébredni rá olyankor). szóval nem olyan egyszerű és szerintem nem én vagyok a hisztis és nem varok el lehetetlent (mert ugye nekem is meg kell fürdenem 9 előtt, hogy fel ne ébredjenek arra, hogy engedem a vizet. emellett ők is tiszteletben tarthatnák, hogyha 8ig akarok aludni. lehet, azért van ez, mert ők hárman vannak, én meg egyedül?)

2015. máj. 7. 17:00
 20/21 anonim ***** válasza:
Bakker, ha csak tíztől hétig alszol, az napi 11 óra!!! Mi a frászt akarsz? Tudom, van nagyobb alvásigényű ember, de semmi szükség napi 12-14 óra alvásra.
2015. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!