Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek szeret engem apukám?

Szerintetek szeret engem apukám?

Figyelt kérdés
Tudom, ez eléggé hülye kérdés, de én már nem tudom, hogy mi van. 13 éves lány vagyok, van 2 ikerhúgom ők 10 évesek, és egy 18 éves féltesóm (anyáról, az apánk nem ugyanaz) Apu sose mondja ki a nevemet, mindig kérdezem hogy miért, de sose mondja el. (Angelika a nevem) Azt veszem észre, hogy nem örül ha meglát, csak odalök egy csá-t, ha pedig a húgaim jönnek, majd kicsattan az örömtől. Sose vett nekem semmit, ellentétben a tesóimmal, az utolsó pénzét is rájuk költené.. Nemrég, amikor a személyimet kellett volna megcsináltatni, megkértem, hogy ő jöjjön el velem. Megígérte, és amikor arra került volna a sor, a kifogása az volt, hogy fáradt. Nem ez az első eset, hogy megígér valamit amit nemtart be. Anyu látta hogy mindjárt sírok, és eljött ő velem. Mindig azt mondja nekem, hogy milyen csúnya vagyok... Olyankor is a sírás kerülget. Ha lemegy a boltba akkor nem 3, hanem 2 db csipszet vagy akármit vesz, a húgaimnak. Amikor részeg akkor többször is mondta, hogy utál, meg stb. Azt szokták mondani, 'a részeg ember nem hazudik'... mindenzt a féltesóm is észrevette, többször is mondta apunak, de kitért a tárgy alól. Szerintetek? Ti az én helyembe mit csinálnátok?
2015. máj. 17. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Apád nem érdemli meg, hogy ilyen lánya legyen mint te, aki ennyi bunkóság után is képes tisztelettel beszélni hozzá és igényli a társaságát! Én a te helyedbe hozzá se szólnék.
2015. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
75%
Sajnálom:( Apukád a maga módján szeret. Meg nem oldott problémái vannak, amiknek semmi közük nincs hozzád. Te egy nagyon kedves, tündéri lány vagy, ezt soha ne felejtsd el.
2015. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Valami megkeseredett marha az öreged. Sajnálom.
2015. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, hogy nekünk, internetes ismeretlen embereknek kell ezt megmondanunk neked. Egy p*raszt az apád. Felismerted, hogy valami nincs rendjén. Sajnálom. Vannak olyan dolgok, amikbe bele kell törődni. Pl mindig is világos nagy szemet akartam volna, ehelyett van egy kicsi, barna. Ez van, nem tudok változtatni rajta. Figy: mindig a jó, érdemes dolgokra koncentrálj az életedben! Amik örömet okoznak neked. Szeresd anyukádat, tesóidat, de aki nem érdemli meg, azt nem muszáj szeretned, mert ezt te döntöd el. Szóval mindenkinek vannak rossz pontjai az életében, én apám is pl elhagyott bennünket és persze, szeretném, ha látogatna minket, jó kapcsolatom lenne vele, meg húgomnak is, de tudom, hogy ez nem így lesz. Anyukámat, húgomat szeretem, vannak barátaim, van egy szerelmem, ez a lényeg. Remélem segítettem, bár lehet kissé nyers voltam. Szép napot!
2015. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy büdös par*szt az apád, így van ahogy mondták.Valóban utál téged, de próbáld meg ezt legyőzni magadban és nem foglalkozni vele, tudom nehéz lesz.Tanulj és küzdj, hogy később a saját lábadra állhass, aztán fog ő még hozzád menni kuncsorogni szerintem.

Néha előtör belőlem a szeretet és olyan szívesen véresre verném az ilyen apák/anyák fejét és kérdezgetném tőlük hogy "mi a fa*nak csináltál gyereket"?

2015. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 vfrtom ***** válasza:
Nem lehet, hogy a 18 éves nem a féltesód?
2015. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Amikor megláttam a kérdést, egyből elkezdtem magamban fogalmazni a választ, hogy biztosan szeret , csak... de aztán tovább olvastam, bár nem állítom, hogy nem szeret , lehet kicsit erős lenne, de egyszerűen nem bírom megérteni, hogy hogy lehet valaki ilyen a saját gyermekével, vagy hogy mer bárki is különbséget tenni a gyermekei között.. nem normális dolog.

Anyukáddal nem beszéltél még erről? Szerintem célravezető lenne, normális esetben apukád megnyílik neki, szóval kelsőkörben ezt ajánlanám. Mondanám, hogy apukáddal beszélj, de mint írtad , kitért a tárgy alól, bár azt megpróbálhatod, hogy konkrétan leülsz vele, és rákérdezel. Amit még tudsz tenni, hogy próbálj meg nem foglalkozni vele , tudom, hogy nagyon közhelyes, de nincs más kiút jelenleg, de fontos hogy tegyél valamit az ügy érdekében, mert óriási szüksége van egy gyereknek az apukája szeretetére, ez nem mehet így tovább !

Nagyon rossz hallani, hogy alkoholproblémái is vannak.. nem gondolja anyukád, hogy kezeltetni kéne? Egy családapa ne legyen részeg..

Egyébként nincs valami, ami miatt nehesztelne rád? Nem szívesen tanácsolom ezt, mert nem érdemli meg apukád, de próbáld meg kérdezgetni esetleg, hogy milyen napja volt, vagy próbálj meg progikat szervezni, ami alól nem tud kibúvót találni és ott esetleg beszélgetni

Ha nem változnak a dolgok, akkor lehet érdemes lenne egy szakértőhöz fordulni, mert ez nem játék.

Én nagyon remélem, hogy rendbe fog jönni minden,légy erős kicsilány :) Egyébként én 16 éves lány vagyok, szóval sem felnőtt, sem tanácsadó, de mélyen elszomorított az askod.

A fejleményekről majd számolj be !

2015. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13 évesen az ember nem látja teljesen jól a valóságot. Lehet, hogy most mellőzöttnek érzed magad, de próbálj visszagondolni arra, amikor apukád kedves volt veled, biztosan találni fogsz ilyen emlékeket is, sőt olyat is, amikor a testvéreiddel beszélt csúnyán. Természetesen az ahogyan beszél veled, az elfogadhatatlan, de te ez ellen nem tudsz mit tenni, nem a te hibád. Egyébként valóban előfordul, hogy egy szülő nem szereti egyformán a gyerekeit, de ez nem azt jelenti, hogy valamelyiket utálja és én nem is tudom elképzelni, hogy egy 13 éves fiatal lányt gyűlöljön az apja, igazából ez az ő nevelési kudarca lenne, már csak ezért sem vallana be magának ilyesmit.
2015. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos, nekem is úgy tűnik, hogy nem szeret téged, abban viszont biztos vagyok, hogy nem a személyed miatt, hanem valamiért hozzád kapcsolódik életének valami olyan eseménye, ami nagyon rossz emlék számára, a személyiségednek semmi köze ehhez, nem a te hibád, hogy így van.

Megpróbálhatod azt, hogy gyakran a tudomására hozod, hogy te szereted őt, nem kéred számon, hogy ő is szeressen és ezt mutassa ki. Egy kedves, aranyos lánytól nehéz az önzetlen szeretetet visszautasítani.


Emellett próbálj meg nem rágörcsölni erre a dologra. Tudom, hogy ez borzasztó nehéz és fájdalmas, viszont nem szabad, hogy apád tönkretegye az önbizalmadat, az egész életedet.

2015. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kideríteném, hogy mi ennek az oka. Esetleg amikor részeg és azt mondja, hogy utál, akkor rákérdeznék hogy miért. Egész biztos, hogy ő az apád?
2015. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!