Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bánt édesanyám jelenlegi...

Bánt édesanyám jelenlegi viselkedése, eddig sem volt valami mintaanya, de most szerintem kissé messzire ment a pénzügyi témánál. Mit gondoltok, nem esett volna nektek is rosszul?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja beszélgettem vele a közelgő szülinapomról hogy meg szeretném tartani itthon családi körben (mivel tavaly nem került rá sor xy okok miatt, és igenis bántott az hogy a családtagok közül alig köszöntöttek fel-pl keresztszüleim akik minden évben átjöttek). Most a 20-ikat töltöm, lány vagyok.

Volt konkrét elképzelésem már mivel lehetne várni a vendégeket, megjegyeztem anyukámnak hogy költésgkimélő az egész (nem kaviárral akarom őket megvendégelni) mert ő mindig a pénzzel a jön, hogy sosincs (anyám nagyon fukari, ketten édesapámmal átlagon felül keresnek). Nem vagyok elkényeszetett, 18 éves korom után arra neveltek hogy saját magam keressem meg a dolgaimra a pénzt. Igy is lett. De akármennyire is szégyellem, a nyári tervemre való tekintettel, nem tudom megengedni ezt a kiadást magamnak. Épp ezért kértem anyukámtól azt hogy az legyen az ajándékom hogy megtartja a szülinapom. Azt mondta jó, de már akkor is azzal jött hogy milyen drága lesz...

Ma pedig mondja hogy lehet nem fogja megtartani mert megint nincs pénz...

És kész, ma szakadt el a cérna, majdnem elbőgtem magam hogy még ennyit is sajnál tőlem. Nem azt kértem hogy hozza le nekem a csillagokat, annyit kértem tőle hogy csinálhassunk pár darab szendvicset, csináljak pár muffin-t(mert ennél olcsóbbat nem találtam amihez értek is) meg vagy két üveg üditőt. De igen, én ezzel őt totál csődbe teszem.


De arra hogy vegyen magának folyton cipőt, arra mindig jut (és ott ül a szekrényben, nem használja őket)...



2015. máj. 21. 21:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%
Hozzanak a rokonok kaját!Vendégségbe nem illik üres kézzel beállítani.
2015. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Leirom akkor mire tervezek nyárra (remélem még vissza fognak jönni akik érdeklődtek iránta) :

úgymond amit megkerestem eddig pénzem befektetném nyári munkába külföldre. Amiket számoltam körülbelül kijön a jelenlegi megtakaritott pénzemből. Mivel elég fixesen jött most ez össze, nagyon oda kell figyeljek a kiadásaimra a következő egy hónapban, még arra a buta 2.000 ft-re is, akármennyire nevetséges... :(

2015. máj. 21. 22:10
 13/21 A kérdező kommentje:
Higyjétek el, szeretném ha ez mind csak kamu lenne... szeretném !!!
2015. máj. 21. 22:11
 14/21 anonim válasza:
100%
Szia! Igazad van , mert a szülinapodra édesanyád nemtud 3000Ft-ot rádszánni , pedog lenne neki, páran írták , hogy biztos valamit nem írsz le , de ezek szerint ők még nem tudják , hogy vannak olyan anyák , akik utálják a lányukat , az én anyukám anyukája utálja anyukámat , és bár 13 éves vagyok még csak , de teljesen megtudom, ezt érteni , de hidd el , ez még nem a világvége azéer , mert más anyák mégrosszabbak..
2015. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem is gáz anyukád viselkedése. Attól még hogy 20 éves a kérdező jól eshet neki egy kis figyelmesség, főleg a szülinapján. Nekem a 30. szülinapomra szervezett édesanyám (ráadásul nem a vér szerinti, mert ő lelépett mikor 1 éves voltam) családi bulit. És nem csak pár szendvics meg muffin volt, hanem kerti parti, mindenféle husikkal meg salátákkal. Egy fillérembe sem került, pedig már férjnél vagyok, külön háztartásba, sőt gyerekem is van. Ja, és még ajándékot is kaptam, nem is kevés értékben.
2015. máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, azt azért még hozzátenném, hogy van két tesóm, ők vér szerinti gyerekek, fiatalabbak nálam. Nálunk egyszerűen ilyen a család, én el hiszem hogy másnál nem, és vannak anyukák akik így viselkednek mint a kérdező anyukája. Az én szülő anyám a második gyerekét is eldobta magától, pedig 10 évvel utánam született.
2015. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Sztem a pénz csak kifogás édesanyád részéről,inkább valamiért a vendégséget nem akarja.Valakivel talán nincs túl jóban,vagy épp hangulata nincs jópofizni bárkivel is.
2015. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nála erősen hangulatfüggő. Van mikor tök jó kedve van, viszont többször ideges/lehangolt (de sosem tudni miért igazából). Ő arra fogja hogy nem törődünk vele eleget, hogy nem adunk neki édesapámmal elég szeretet. Jó, de ő se a szeretet mintaképe, sőőt, rengeteget piszkál minket édesapámmal (apró lelki bántások) és ezek után még bújjunk hozzá? A múltkor is úgy megbántott hogy majdnem elbőgtem magam (már a könny a szememben volt, és gyors elfojtottam).


Nem tudom, de engem ha valaki megbánt nem tudok utána úgy odamenni hozzá hogy igy meg úgy imádlak...

Ha jó kedve van igenis foglalkozok vele, apukám sosem bántotta meg, ő még épp hogy mindig viccesen fogja fel a bántásait, néha nem is értem hogy képes mindig minden piszkálódását szó nélkül elnézni.


A vendégsereg meg másik probléma. Lényegében nálunk egy családi összejövetel (névnap, szülinap) úgy néz ki hogy átjön a két nagymamám, a két keresztszülő (2 keresztapám meg két keresztanyám) meg az egyetlen unokatesóm, meg max ha még pluszba meghivjuk nagymamám nővérét és annak gyerekeit (másodunokatesóim vagy unokanővéreim, passz nem tudom kik ők nekem)-de őket nagyon ritkán hivjuk meg a távolság meg munkájuk miatt.

Ez igy nem nagy vendégsereg.

Keresztanyámat annyira nem csipi mert az mindig a pénzzel jön (sajnáltatás), uncsimat azért nem mert elég nyafka (ebben igaza van, de még ettől családtag és van mikor egész jól el lehet vele lenni).

2015. máj. 22. 15:05
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Apáddal átlagon felül keresnek, cipőket vesz és még a szülinapodon sem akar pár nyamvadt szendvicset és üdítőt megvenni? Azt nem értem, az ilyennek minek gyerek? De azoknak sem kellene szaporodniuk akik ezt az "anyai" hozzáállást helyesnek tartják.
2015. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem (nem fényezni akarom magam most ezzel), hogy a 20. házassági évfordulójukat (2 éve volt ez) mondta anyukám meg apukám hogy nem fogják megtartani, nincs kedvük (anyám ráfogta megint a pénzre), és már csak kiváncsiságból is megtartottam én nekik (a bevásárlást én intéztem : italok, kaja-még egy nagyon minimális diszitést is bevállaltam). De megsúgom, egy pici segitséget kaptam akkor keresztszüleimtől.

Lényeg az hogy akkor még 18 se voltam, mégsem sajnáltam tőlük a félretett pénzem (pedig bőven lett volna hova tegyem) és mégis azt mondtam hogy meglepem őket, mert szüleim és mert szeretem őket.


Anyukám meg pár szendvicsért fukarkodik... :(

(én az ő házassági évfordulójukba beleöltem úgy 15.000 ft-ot)


Na de mindegy is, mert egy kiadásom végül meghiúsult, igy meg tudom majd őket vendégelni saját zsebből minimálisan (a tegnap tudtam meg).


Köszönöm szépen a válaszokat ! :)

2015. máj. 23. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!