Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hányas átlagot vártok el a...

Ti hányas átlagot vártok el a gyerekeitektől, akik felsőoktatásban tanulnak és otthon élnek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 22. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
1
2015. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Egyetemen? Sehányasat.


Azt várnám el tőle, hogy egy nehéz szakot válasszon, ahova nem csak melegedni járnak be a népek, hanem tanulnak is valamit. Ott pedig menjen át a vizsgán. Az, hogy hanyassal, tök mindegy.

2015. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem várnék el semmit (még kisebbek ennél). Az a fontos, hogy amit tanul, azt szeresse, és élvezze majd a munkáját. Ha nem szereti, ne ragadjon benne félelemből, merjen változtatni, keresni, szeretni. Nincsenek számbéli elvárásaim, feleslegesnek tartom. Nem jelent értéket, akárhányas is egy félévi átlaga. Nem lesz se jobb, se rosszabb az életünk, ha nem 3.5 hanem 4.2 a vége, vagy akár szín 2-es. Teljesen mindegy. N31
2015. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
A lényeg hogy azt tanulja amit szeretne és végezze is el. A többi nem számít.
2015. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Janka néni ***** válasza:
88%

Egyetemen? átlagot? Ne nevettesd ki magad! Nem is mindenütt osztályzat van, csak a teljesítés leigazolása.

Egyetemista - felnőtt ember. Az elvárás, mint korábban is, hogy képességéhez mérten használja ki legjobban a lehetőségeit és a lehető legtöbbet szerezzen meg tudásban, ismeretben, tapasztalatban, gyakorlatban. És ne csak egy szakra készüljön, hanem tágabb értelemben az "értelmiségi létre" is. Kulturálódjon, szórakozzon, építse ki a kapcsolatait.

2015. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem nem várják el, hogy pl. marketingből 4-est vigyek haza, de még is 5-ös lett. :D A lényeg, hogy görbüljön, de magamtól is tudom, hogy a leendő szakmám tantárgyait nem csak éppen, hogy kettesre kéne hoznom. És ezt ők is így gondolják, de semmi esetre sem várják el, hogy azokból meglegyen a minimum 3-as. :D Magamért tanulok, főleg íz egyetemen. :D
2015. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Mellesleg az én szakom egy gyakorlatias szak, ami annyit tesz, hogy cégenként eléggé eltérőek a szokások, szabályok a szakmámra vonatkozóan szóval.... :D De nyilván az alapokat tudni kell és nem feltétlen 2-re.
2015. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Mivel én is jártam egyetemre, tudom, hogy milyen nehéz. Csak azt várom el, hogy elvégezzen egy normális szakot. Akár 2-es, akár 5-ös átlaggal, és maximum 1 év csúszással.
2015. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Tőlem azt, hogy be bukjak, vagy ha igen, akkor javítsam ki.

Anyukám is volt egyetemista, tudja, milyen - hogy vannak idióta tanárok, hogy van, amikor nagyon hülyén osztják be a vizsgákat, hogy van olyan tárgy, ami nehezen megy...

2015. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Én a szüleimmel élő másodéves egyetemista vagyok. Nincsen semmiféle elvárásuk a jegyeimet illetően, csak annyit várnak el (ami nem is igazán elvárás, mert magamtól is teljesítem), hogy képességeimhez mérten hozzam ki magamból a maximumot. Ha sosem tanulnék, csak bulizni járnék és költeném a pénzüket, valószínűleg lenne hozzá egy-két szavuk, de értelmes lány vagyok, rengeteget tanulok, és ahogy az időm engedi, még dolgozni is szoktam (ez havi 3-4 nap, de a saját szórakozásimra és igényeimre ebből költök).

Egyébként az én szüleim nem jártak sosem egyetemre, így elég sok idő kellett ahhoz, hogy megértsék a rendszert, az itteni dolgokat. Mégis felfogták, hogy nem feltétlenül kötelező előadásra járni, nem lustaság és lógás, ha az ember inkább nem megy be; és sosem volt probléma abból, ha megbuktam valamiből, ameddig utána igyekeztem kijavítani.

2015. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!