Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kiabált velem? Mi a...

Miért kiabált velem? Mi a baja az új dolgaimmal? Bocsánatot kellene kérnem? De miért?

Figyelt kérdés

Ma délután jöttem haza, a mamámnál voltam külföldön (nagyon régen nem találkoztunk).

Az utóbbi időben rengeteget fogytam és mama elvitt vásárolni. Mi anyával egy kisvárosban élünk, itt csak a New Yorkerben és turikban lehet jó dolgokat találni. És mivel anya utál a városon kívül vezetni, Budapest pedig 3 órára van tömegközlekedéssel kb., így oda csak fél évente jutok el.

Így a "bőség zavarában" rengeteg dolgot vettem, de tényleg, a mamámnak kell utánam küldenie egy részét, mert 2 bőrönd kevés volt nekik... De végre ezek csinos, szép darabok, jó cipők, kiegészítők. Hazajöttem, anyáék elmentek kirándulni, elkezdtem kipakolni. A szekrényeimből kivettem a régi dolgaimat, amik az új cuccaim mellett felejtősek és kb. az összeset kiselejteztem. Hazaértek anyáék, feljött a szobámba és elkezdett velem kiabálni, hogy mégis mi ez a kupi, ma tett rendet, mik ezek a ruhák, mégis mennyi pénzt költöttem el, azonnal visszaküldöm őket, vagy elégeti mindet, meg ilyeneket mondott, én meg azt sem tudtam, hogy mi a baj. Sőt, még most sem tudom.

Egyre többször van nála ilyen kiabálós "roham", mikor szinte ok nélkül vág ilyeneket a fejemhez.

Előre félek, hogy mi lesz, ha a többi dolgom is megérkezik. Azt meg fel sem merem hozni, hogy a mamám mondta, hogy a nyár nagy részét ott tölthetném nála és június elején már mehetnék is.


Nem bírom a kiabálást és ilyenkor fenyeget mindennel, amitől teljesen kiborulok. Most is, egy kedves szava nem volt hozzám, azonnal üvöltött.


L/17


2015. máj. 25. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Valamit vettél édesanyádnak is? Mert, ha azzal fogadod, amikor elkezdett kiabálni, hogy szeretettel tőled és nagymamádtól, talán kevésbé hangos lett volna a fogadtatásod.

Amúgy édesanyádnak gondjai lehetnek, vagy már kezdődik nála a változó kor.

2015. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

39 éves még csak.

Igen, vettem neki ajándékot. Mamával nincs jóban.

2015. máj. 25. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Ha jól értem, a ruhákat a nagymamád fizette (vagy te), nem anyukád. Ha mégis anyukád, akkor valamennyire jogos a kiakadása.

Viszont ha ők nincsenek jóban, akkor alapvetően ezt is kivetítheti rád. Zavarhatja, hogy ő nem tud vagy nem akar ruhákat venni neked és féltékeny a nagymamádra. Amúgy az anyja vagy az anyósa?

Viszont ha a nyarat a nagymamádnál töltöd, akkor haza sem kellett volna vinned a ruhák nagy részét.

2015. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Miért az áldozat a hibás hölgyeim?


Anyád beteg, kezelésre van szüksége.

2015. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
Ez nagyon gáz. Látszik,hogy még gyerek vagy,nem érzed az értékeket.
2015. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 savanyújóska ***** válasza:
0%

Azt nézd, hogy anyukád mit lát: Valószínűleg eleve feszült, ha mostanában egyre többet kiabál (magánélet, munkahely), és arra jön haza a nyaralásból, hogy a szobádban áll a bál régi ruhák földön/dobozokban (csak tippelek, nem tudom hova raktad), plusz pár ezer forintnyi új cucc kirakva a szekrénybe. Azért ez minden anyukának ütős, főleg, ha nagyanyád átlagnyugdíjból él, és nem a te zsebpénzedből vettétek (nekem úgy tűnik, hogy nem), akkor azért egy nyugdíjasnak 10000 forint is nagy pénz, és ott és akkor hirtelen csak annyit látott, hogy az amúgy se sok nyugdíjából te "elszórtál 10-20000" forintot ruhára. (Nem tudom pontosan mennyiért vetted, de a külön bőrönd alapján gondolom ez minimum megvan.)


Szóval szerintem ki kéne derítened miért ilyen feszült (lehet ő is értékeli ha érdeklődsz), meg elmondhatod neki, hogy lehetne-e egy kicsit nyugodtabban, mert te ettől megijedsz, és rosszul esik.

2015. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg leülni beszélni vele, mármint az édesanyáddal.

Nekem is az a gyanúm, hogy rossz az édesanyád kapcsolata nagymamáddal.

Valahogy meg kellene vele értetni, hogy hamarosan felnőtt leszel, és egy lánynak fontos, hogy legyenek jó ruhái.

A régi ruhákat próbáld meg értékesíteni, beadni bizományba, hogy nehogy abból is baj legyen, hogy kidobod őket.


Ha édesanyáddal nem lehet szót érteni és kezeltetni se akarja magát, akkor én a helyedben elmennék a nagymamámhoz és az egész nyarat ott tölteném, aztán mielőbb végleg elköltöznék anyámtól. Ha betöltöd a 18-at ki is mehetsz külföldre, oda, ahol a nagyi él, és új életet kezdhetsz..

2016. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!