Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeret engem az anyukám? Mi...

Szeret engem az anyukám? Mi lehet az oka a viselkedésének?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok,kezdem a közepén. Anyukám ki akar tagadni (az öröklésből is),mert nem az előző barátomhoz megyek hozzá,hanem a mostanihoz. Oka: az exemnek jó munkahelye,pozíciója van,míg a mostani két kezével dolgozik,s átlagosan keres. Szerinte majd nyomorogni fogunk,úgysem tudnánk fenntartani a lakást,amit ránk hagyna. A vicc,hogy én örökölnék,s én már most is lakáshiteles vagyok,egyedül is eltartom magam,ketten pedig még inkább haladunk. Pedagógus vagyok,tanultam,két diplomát szereztem,de a mostani munkahelyem sem jó anyunak,állandóan leszólja,mert nem a 'komolyabbik' tárgyamat tanítom,hanem a 'tölteléktárgyamat'. Most így volt álláslehetőség,attól én még teljes állásban ugyanannyit dolgozom.

Anyu fejében idilli kép él még az exemről és a vele való kapcsolatomról,ami rég nem így van,a problémákat hiába mondtam el ezerszer neki,bagatellizálja vagy engem hibáztat érte. A vérlázítóan egyértelmű helyzetekért is engem hibáztat,mert exem kétfelé beszél,anyunak hízelegve,magát jó színben feltüntetve,nekem meg -jobb szó nincs- undorító módon. Anyu még mindig tartja vele a kapcsolatot,hetente többször beszélnek,anyu pénzelni is akarja.

S amit még nem tud exem: rá akarja hagyni mindenét,engem meg úgy kitagadni,hogy csak a köteles rész illessen meg. Szavai szerint: 'a köteles részt viheted!' 28 éves koromig vele éltem,lestem minden kívánságát,segítettem,nagyrészt jóban voltunk. 1 éve kellett eljönnöm,ahogy exemmel vége lett,és az új párom a lakásba se léphetett be. Anyum kifordult magából a szakításom miatt. Testvérem nincs,egyértelműen én örököltem volna,apum messze él,elváltak.


2015. máj. 25. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján sajnos nem szeret én megmondanam neki hogy nem kell a pénze és majd keressen ha elfogadja hogy kivel vagyok.
2015. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád az a típus, aki jobban akarja tudni, hogy a felnőtt gyerekének mi a jó, és ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy ő elképzeli, zsarolási eszközökhöz folyamodik.

Én megmondanám neki, hogy a saját életemért én vagyok a felelős, én döntöm el, hogy kihez megyek férjhez, mit dolgozom stb.

Valószínűleg idővel elfogadja, csak most kiborult (nem jogosan) és azért viselkedik így.

2015. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ezek csak nagy szavak, az idő majd megoldja.
2015. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyesen manipulál az exed, megbolondította anyukádat. Azt nem hiszem, hogy nem szeret, csak annyi történt, hogy most először nem azt teszed, amit ő akar (gondolom én.) Az én anyám is ilyen, nem tudja elviselni, ha nemet mondanak neki, volt ebből jó pár konfliktusunk, hónapokig tartó mosolyszünet, aztán beletörődött, és helyreállt a béke:-)


Állj ki következetesen a saját elképzeléseid mellett, előbb-utóbb belátja anyukád, hogy nem érdemes ezért megtagadnia téged, mégiscsak a gyereke vagy. Arra azért vigyázz, hogy az exed ne tudja őt kihasználni, jó lenne keresned valakit, akire anyád hallgat, mielőtt az "úriember" kiforgatja mindenéből.

2015. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Te figyi már: az nem lehet, hogy az exed pszichopata? Nagyon arra hajaz a sztori. Tehát ez az "annak hízelgek akit le akarok húzni, akit meg szívatni tudok azt szívatom is" nevű műsor nagyon arra enged következtetni. Akkor pedig jó lesz vigyázni a manusszal. Amúgy ha a szakításotok előtt nem volt vele ilyen probléma, akkor egyrészt szeret csak most meg van zakkanva, másrészt 99% hogy igazam van, és akkor meg az exed zakkantotta meg. Mindenesetre nem irigyellek...
2015. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Te figyi már: az nem lehet, hogy az exed pszichopata?'


Simán benne van a pakliban ez is. Az biztos, hogy anyudnak az exeddel tartani a kapcsolatot (legalább) egy évvel a szakításotok után önmagában is fura, az pedig, hogy pénzelni akarja (nem értem, miért, ha jó állása van) és még az örökösévé is tenné (egy vadidegent?!!), kifejezetten kórosnak tűnik.

2015. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

29 éves vagy és már Anyád örökségén gondolkozol?????


SZÁNALMAS VAGY!

2015. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7


Ne haragudj, de ennyire nem kéne elvérezni szövegértési készségből. Szerintem fuss neki a kérdés értelmezésének, mielőtt ítélkezel, meg valakit "szánalmasnak" nevezel!

2015. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha anyám így bánna velem, akkor felé sem néznék. Leejteném magasról, hogy mit csinál a vagyonával, de cserébe oreg korára se kérjen segítséget. Elném a kis életemet a párommal.


28N

2015. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos neha a szulok ilyenkor teljesen elvakultan gondolkodnak. Beszelek itt azokrol a szulokrol, akik a sajat elrontott eletuk helyett a gyerekeik eletet akarjak elni es azt hiszik, h ami nekik jo, az majd a gyereknek is jo lesz. Az en apam is ilyen volt. Amikor eppen "kedvelt", akkor ingatlant iratott a nevemre, amikor meg nem volt neki szimpatikus a volegenyem, vagy epp nem ugy tancoltam, ahogy o futyult, akkor meg mentunk az ugyvedhez es alairatta velem az ajandekozasi szerzodest, vagyis levette a nevemrol a lakast. Akkor meg otthon laktam - reszben, m reszben mar az akkori volegnyemmel. Apam azt hitte, h mivel otthon lakom, ki vagyok neki szolgaltatva, es ha majd szoarkozik a vagyonnal es veri a mellet, h neki van, es o donti el, h nekem is lesz-e, akkor majd ugy teszek, ahogy o akarja.


Nekem is diplomam van, ugyh ahogy jott egy kulfoldi munkalehetoseg, mentem. Az akkori volegenyemmel szakitottam. Mindez 5 eve volt. Azota kulfoldon elek, jol keresek - tehat apam kb feldughatja maganak az ingatlanokat, m nincs szuksegem rajuk. Parkapcsolatban elek, boldog vagyok, es gyerekeim is vannak.


Persze, apamnak a kulfoldre koltozesem utan nem sokkal esett le, h bizony egyedul maradt, mint a kisujjam. Ugyh most aztan teper ezerrel. Arrol nem is beszelve, h az unokaiert teljesen odaig van, de ugyebar a sajat hulyesege miatt nem lathatja oket gyakran.


En azt tanacsolom Neked, h hanyagold el anyukadat, szakitsd meg vele a kapcsolatot egy idore. Aztan, majd ha segitseg kell neki, akkor ugyis hozzad fog rohanni. akkor pedig megmondhatod neki, h forduljon az exedhez, akit annyira magasztal. Hidd el, ido kerdese, es ra fog jonni a sajat hulyesegere. Egyszeruen nem gondolkodik, szemellenzo van rajta es nem kepes felfogni a hosszutavu kovetkezmenyeit a tettenek. Mert ugye Te ferjhez mesz, boldog leszel, lesz gyereketek, anyukad meg egyedul elashatja magat. Ra fog erre jonni, csak addig szepen meg kell tanitani arra, h az ilyen tetteknek bizony kovetkezmenye van.

2015. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!