Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeret engem az anyukám? Mi...

Szeret engem az anyukám? Mi lehet az oka a viselkedésének?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok,kezdem a közepén. Anyukám ki akar tagadni (az öröklésből is),mert nem az előző barátomhoz megyek hozzá,hanem a mostanihoz. Oka: az exemnek jó munkahelye,pozíciója van,míg a mostani két kezével dolgozik,s átlagosan keres. Szerinte majd nyomorogni fogunk,úgysem tudnánk fenntartani a lakást,amit ránk hagyna. A vicc,hogy én örökölnék,s én már most is lakáshiteles vagyok,egyedül is eltartom magam,ketten pedig még inkább haladunk. Pedagógus vagyok,tanultam,két diplomát szereztem,de a mostani munkahelyem sem jó anyunak,állandóan leszólja,mert nem a 'komolyabbik' tárgyamat tanítom,hanem a 'tölteléktárgyamat'. Most így volt álláslehetőség,attól én még teljes állásban ugyanannyit dolgozom.

Anyu fejében idilli kép él még az exemről és a vele való kapcsolatomról,ami rég nem így van,a problémákat hiába mondtam el ezerszer neki,bagatellizálja vagy engem hibáztat érte. A vérlázítóan egyértelmű helyzetekért is engem hibáztat,mert exem kétfelé beszél,anyunak hízelegve,magát jó színben feltüntetve,nekem meg -jobb szó nincs- undorító módon. Anyu még mindig tartja vele a kapcsolatot,hetente többször beszélnek,anyu pénzelni is akarja.

S amit még nem tud exem: rá akarja hagyni mindenét,engem meg úgy kitagadni,hogy csak a köteles rész illessen meg. Szavai szerint: 'a köteles részt viheted!' 28 éves koromig vele éltem,lestem minden kívánságát,segítettem,nagyrészt jóban voltunk. 1 éve kellett eljönnöm,ahogy exemmel vége lett,és az új párom a lakásba se léphetett be. Anyum kifordult magából a szakításom miatt. Testvérem nincs,egyértelműen én örököltem volna,apum messze él,elváltak.


2015. máj. 25. 18:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mostmár azt mondogatja,hogy bele fog halni,vérnyomásproblémái vannak ugyanis,nem tudja feldolgozni ezt szerinte,s azt is mondta,hogy reménykedik,hogy ez csak egy rossz álom,s én visszamegyek az exemhez.
2015. máj. 28. 12:59
 12/14 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok,21 éves korom óta nem lakok otthon,de még így is össze tudok veszni anyuval. Anyukádnak üzenem éljen együtt exszeddel :) Nekem is volt egy barátom aki tetszett volna a szüleimnek,de szerencsére nem ő lett a férjem :). Én édesanya vagyok már ,igazából a nagyszülők imádják az unokát. Lehet ,hogyha lenne már unokájuk más lenne a helyzet. Az örökséggel tényleg ne foglalkozz,kicsit morbid ez nekem én anyukám 54 éves éljen 120 évet nem kell a házuk. Minden anyuka szereti a gyermekét kicsit másképp látom a dolgokat mióta én is anya vagyok. Ők más korban éltek kicsit más gondolnak a dolgokról,ezt nekünk el kell fogadni.Sokat veszekszek anyuval,de ő az akire számíthatok ha baj van vagy lesz,és fordítva is.
2015. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 FüligJimmy88 ***** válasza:

Ne haragudj, de meg kell kérdeznem: jól sejtem, hogy apukád már nem él? Vagy él csak elváltak? Mert az ilyen férgek előszeretettel pécézik ki maguknak a sebezhető embereket. Szóval anyukád szeret téged, csak ez a patkány valahogy meghülyítette... Bár ilyesmit még csak párkapcsolatban láttam, szóval elég furcsa... Sehogy nem áll össze a kép... Illetve mégis, de csak tippelni tudok. Szerintem 2 verzió lehetséges:


1.: valójában nincs is olyan jól fizető állása a krapeknak (van rá valami kézzel fogható? Mutatott be kollégát, mentél már elé a melóba, vagy valami?), ellenben anyud elég vastag és eleve arra ment ki a játék hogy rátegye a kezét a vagyonára.


2.: egyszerűen csak téged akar érzelmileg zsarolni és talán visszaszerezni anyudon keresztül.


Legalábbis én így látom a dolgot. Azt tudom még javasolni, hogy emlékezz vissza a kapcsolatotokra, hátha rájössz olyasmire, ami közelebb visz a megoldáshoz: hogyan ismerkedtetek meg, mi olyat mondhattál neki amit esetleg ellened fordíthatott, hogyan viselkedett, ilyesmik.

2015. máj. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nyugodj meg és az ilyen embert bármi áron zárd ki az életedből. Az ilyen érzelmileg zsarol, ismerek ilyet és ebből tudom, hogy 2 megoldás van. Az egyik annyira nem törvényes, a másik pedig az, hogy lerázod.

Én legalábbis megszakítanám vele a kapcsolatot, mert ez agybetegségre utal.

2015. jún. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!