Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a lányotoknak?

Ti megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

A férjemmel került szóba ez a téma a lányunk kapcsán. Még csak két éves ugyan, de olyan heves vita alakult ki a jövőről, mint még soha.


Feljött az, hogy majd ha idősebb lesz, tini, olyan 16-17 akkor engednénk-e, hogy ha lesz barátja, akkor a fiú nálunk aludjon vagy esetleg a lányunk nála. Férjem erre kijelentette, hogy majd ha elmúlt 18, addig nincs pasizás, és nem lesz olyan a lánya, aki 16 évesen felcsináltatja magát, és otthoni tanulás, esetleg barátnőknél alvás helyett holmi fiúnál aludjon.


Én másképp látom, a saját példámból: tizenhat évesen volt egy barátom, akivel 5 évig voltunk együtt utána, nyugodtan aludhattunk egymásnál, ő is jóban volt az én szüleimmel, ez visszafele is igaz volt (emiatt a szülők is jóban voltak, amúgy), a tanulásnak sem ártott, emellett pedig még az sem igaz, hogy az együtt alvás egyenlő lenne azzal, hogy lefekszenek a gyerekek, nálunk is több alkalom után történt meg biztonságos keretek között.


Szerintem, ha az ember tudja, hogy bízhat a gyermekében, elmagyarázta neki, hogy mi is a szex, milyen veszélyei vannak, a tanulást sem hanyagolja a lány, és persze nem minden héten más fiút hoz haza, hanem tartósan van együtt valakivel, akkor nem árthat, ha tapasztalatot szerez, már nem csak szexuális téren, hanem azzal kapcsolatban, hogy valakihez alkalmazkodjon, aki nem a családtagja, élményeket szerezzen a közös, partnerével eltöltött programokból. Nekem ezek a tapasztalatok sokat segítettek, és ha a lányom érett lesz rá, akkor miért tiltsam azért, mert jézusom, tizenhat éves? Plusz tisztában vagyok a leleményességgel: ha tiltom, nem fogja velem megbeszélni, máshoz fordul, és ebből nagyobb baj lehet, és inkább legyenek az orrom előtt, mint az utcán. Férjem persze vitatkozott velem, hogy ez milyen hozzáállás, és felejtsem el, hogy egy idegen kamaszfiút fog kerülgetni a lakásban. Tudom, hülyeség ezen már most veszekedni, egyébként, csupán érdekelne a Ti véleményetek a dologról.


Szerintetek? Ti engednétek a 16 éves lányotoknak, hogy barátja legyen, együtt aludjanak? 27/L



2015. máj. 26. 14:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
nekem is az tűnt fel, hogy a lányt miért nem akarja megtanítani szerelni? én már gyerekként lementem apához a műhelybe, mert érdekelt, tudtam, mi az az áramkör, meg ilyenek...
2015. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ti most komolyan azon vitatkoztok, mi lesz 15 év múlva?!
2015. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Nem engedném, és nem csinálnék átjáró házat és szállót az otthonomból. "

Neked talán soha nincs vendéged?

Sose értettem ezt a mentalitást. "A lányom barátnője itt aludna, persze, simán, kell a csajos pizsiparty :) A lányom pasija itt aludna? Úristen nem, az én otthonomban nem fog idegen mászkálni!!"

Simán megengedném, inkább otthon, nyugodtan legyenek, mint valami nyilvános wc-ben.

Illetve sokan azt mondják, hogy a tinikapcsolatok nem tartanak sokáig... Persze hogy nem, ha a szülők foggal-körömmel küzdenek az ellen, hogy el tudjon mélyülni a kapcsolat. NEM azt mondom, hogy 14 évesen 1 hét után hadd aludjon a pasinál a lány.... De 16 évesen, ha normálisak, akkor persze hogy többet engednék, mint együtt fagyizást.

2015. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ez még mindig egy nagyon megosztó kérdés.

A kommenteket nem olvastam el, de az én véleményem az, hogy majdnem mindegy, hogy együtt alszanak-e, vagy sem. Ha szexelni akarnak, tudnak nappal is, nem a napszaktól függő dolog ez.

Nálunk pl az első komoly barátomnál már pár hónap múlva nem volt gond, hogy együtt aludtunk, de eleinte nem volt szex, még tapi sem, tényleg csak aludtunk. Az első szexre sem együtt alváskor került sor.

Szóval, úgy gondolom, mindegy, hogy 16-17 évesen együtt alszanak-e. HA akarják, úgyis lefekszenek. Az a fontos, hogy tudják, hogy hogyan védekezzenek, stb.

2015. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Amúgy az első barátommal soha nem szexeltünk együtt alváskor :D Pedig 2 évig voltunk együtt, de szexelni nem akkor szoktunk.
2015. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!