Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a lányotoknak?

Ti megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

A férjemmel került szóba ez a téma a lányunk kapcsán. Még csak két éves ugyan, de olyan heves vita alakult ki a jövőről, mint még soha.


Feljött az, hogy majd ha idősebb lesz, tini, olyan 16-17 akkor engednénk-e, hogy ha lesz barátja, akkor a fiú nálunk aludjon vagy esetleg a lányunk nála. Férjem erre kijelentette, hogy majd ha elmúlt 18, addig nincs pasizás, és nem lesz olyan a lánya, aki 16 évesen felcsináltatja magát, és otthoni tanulás, esetleg barátnőknél alvás helyett holmi fiúnál aludjon.


Én másképp látom, a saját példámból: tizenhat évesen volt egy barátom, akivel 5 évig voltunk együtt utána, nyugodtan aludhattunk egymásnál, ő is jóban volt az én szüleimmel, ez visszafele is igaz volt (emiatt a szülők is jóban voltak, amúgy), a tanulásnak sem ártott, emellett pedig még az sem igaz, hogy az együtt alvás egyenlő lenne azzal, hogy lefekszenek a gyerekek, nálunk is több alkalom után történt meg biztonságos keretek között.


Szerintem, ha az ember tudja, hogy bízhat a gyermekében, elmagyarázta neki, hogy mi is a szex, milyen veszélyei vannak, a tanulást sem hanyagolja a lány, és persze nem minden héten más fiút hoz haza, hanem tartósan van együtt valakivel, akkor nem árthat, ha tapasztalatot szerez, már nem csak szexuális téren, hanem azzal kapcsolatban, hogy valakihez alkalmazkodjon, aki nem a családtagja, élményeket szerezzen a közös, partnerével eltöltött programokból. Nekem ezek a tapasztalatok sokat segítettek, és ha a lányom érett lesz rá, akkor miért tiltsam azért, mert jézusom, tizenhat éves? Plusz tisztában vagyok a leleményességgel: ha tiltom, nem fogja velem megbeszélni, máshoz fordul, és ebből nagyobb baj lehet, és inkább legyenek az orrom előtt, mint az utcán. Férjem persze vitatkozott velem, hogy ez milyen hozzáállás, és felejtsem el, hogy egy idegen kamaszfiút fog kerülgetni a lakásban. Tudom, hülyeség ezen már most veszekedni, egyébként, csupán érdekelne a Ti véleményetek a dologról.


Szerintetek? Ti engednétek a 16 éves lányotoknak, hogy barátja legyen, együtt aludjanak? 27/L



2015. máj. 26. 14:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
16%
Nem. Amíg gyerek, márpedig 18 alatt gyerek, nem alhat se ő a fiúnal, se a fiú nála. Az együtt alvás a felnőtt, komoly párkapcsolat privilégiuma. A szexel remélem várni fog, de az biztos, hogy felvilagositom rendesen és ellenorzom a fogamzásgátlást is.
2015. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%

Nem engedném, és nem csinálnék átjáró házat és szállót az otthonomból.

Tetszik/nem tetszik ez van.

2015. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Én sem szülő vagyok. Nekem engedték. 2 hónapja voltunk együtt (16 voltam), amikor anya magától felajánlotta, hogy jöhetne a barátom is velünk a nyaralónkba. 2 héttel később már kettesben is lemehettünk és az a vicc, hogy nem feküdtünk le egymással! Azután az ottalvást simán megengedték, ő is aludt nálunk, én is nála, az egyik ilyen ottalvásnál történt meg először, mert akkor éreztem magam felkészülve. Anyukámmal nagyon szoros a kapcsolatom, mindent elmondok neki, tudja, hogy megbízhat bennem. Az, hogy megengedte ezeket, nekem csak jobban mutatta, hogy megbízik bennem és azóta szerintem csak még jobb lett a kapcsolatunk. Annyit kért, hogy a jegyeim ne romoljanak és persze hogy vigyázzunk. Barátommal azóta is, majdnem 1,5 éve együtt vagyunk, vagyis nem arról van szó, hogy más pasikat hoznék fel minden nap. Ha a lányodnak komolynak tűnő kapcsolata lesz és megbízható, vagyis tudod, hogy a védekezésre figyel majd, stb, akkor szerintem megengedhetitek neki.

17/L

2015. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%
11: mellette állsz majd mikor felhúzza a gumit?
2015. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Az mennyivel jobb, ha 18 évesen csináltatja fel magát, mintha 16-17 évesen? :D

Ha olyan a nevelése, akkor nem fogja magát felcsináltatni, mindegy, hogy hány éves.

2015. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ez a téma. 2 lányunk van 4,5 és 1,5 évesek. A férjem pont ugyan azon a véleményen van mint a tiéd. Nekem is volt egy barátom (1.), aki nálunk aludt, én is náluk aludtam. Nem fekudtem le fuvel fával, szerettuk egymást. Az egymásnál valo alvást 15 év korul nem biztos, h megengedném (majd elválik), de a randizgatást persze. Férjem mindég azt mondja nekik, h 18 éves korotokig ki sem mentek az udvarra :), de néha azt is megjegyzi, h hamarabb lesz unokánk mint azt gondolnánk.


28N

2015. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

14!

Nyilván nem. De ha pl tablettát szed majd, előttem veszi be és ellenorzom, hogy van e nála óvszer.

2015. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

szerintem még ez könnyen változhat, elvégre még messze van ez.szóval én úgy gondolom kár ezen veszekedni még.

én még csak 20 éves vagyok, ezért elég jól emlékszem milyen volt 16 évesnek lenni. nekem is akkor volt először barátom. itthon szigor volt, próbálták tiltani. de amikor 5-6ig munkában van a szülő, akkor honnan fogja megtudni, hogy a lánya egyből az utolsó óra után hazament? ráadásul az akkori barátom a közelben lakott, így nem kellett sok trükköt bevetnem, hogy délután nála legyek és mire hazaérnek anyáék már a szobában bújjam a tankönyveket...

szóval a saját példámon tudom, hogy felesleges tiltani. és igen, a saját példámon tanultam belőle amikor csak kiderült hogy kihasznált..az ilyen csalódásoktól a szülő nem tudja megvédeni a gyereket..

megfelelően fel kell világosítani, aztán már csak rajta és a környezetén múlik, hogy 15 évesen vagy 19 évesen lesz először barátja.

a szülő nem tudja megakadályozni, mert nem állhat 24 órában a gyerek mellett..

én ha egyszer lányom lesz, biztos jól elmagyarázom neki, hogy mire kell figyelnie, és hogy ne dőljön be a fiúk dumájának, hogy csak hagy tegye be picit gumi nélkül stb...

2015. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudja, hogy egy lányt is megtaníthat autót szerelni, és akkor nem kell pasiktól függnie?
2015. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy szexelni fog-e fiatalon vagy nem, nem azon fog múlni, hogy ott alhat-e a fiú. Én engedném az ottalvást, de nem a járás elején. Fél év járást "le kell tennie az asztalra" előtte, hogy éjjel is ott lehessen a fiú. Egyrészt azért hogy lássam, komoly köztük a dolog és ne szokjon hozzá a kisasszony, hogy minden egyhetes, egy napos fiú feljöhet, ottalhat (nem r.bancképző a házam!) másrészt: akárki nem jöhet fel a házamba. Sok a betörés, lopás a környéken, előbb szeretnék meggyőződni róla, hogy jó családból van az a fiú. Tehát: sok múlik a fiún. Előbb elhívom ebédre, beszélgetni és miután megismertem és úgy látom, normális és megbízható, csak akkor lehet róla szó. A szexuális életről pedig időben (10-11 évesen már) felvilágosítom. Nem úgy, mint engem a szüleim - fel sem világosítottak, a mai napig tabu téma és huszonévesen úgy, hogy 2 éve járok a fiúmmal és az eljegyzésről is beszélünk, úgy sem alhat itt, sem én ott (legalábbis a szüleim tudta nélkül). Ez a másik véglet és úgy érzem, nagyon nem jó titkok és hazugságok között élni (úgyis szexelünk, minden fiúmmal szexeltünk 1. hét után és kényelmesebb a kocsi hátsó ülése helyett mondjuk egy ágy). Szóval: úgy nevelném a gyereket, hogy ne legyen téma a "16 évesen terhes vagyok".
2015. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!