Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondhatja a szülő a gyerekn...

Megmondhatja a szülő a gyereknek, mit ehet?

Figyelt kérdés

Sosem voltam kövér, mindigis átlagos testalkatú, és nem is ettem soha sokat. Azonban ha ebéd után el mertem venni egy szelet csokit, vagy vendégségben a második szelet süteményt, apukám már üvöltött is, hogy "Azt azonnal visszateszed!"

Szerencsére nem lettem se evés-, se testképzavaros, csak máig utálom, ha valaki megmondja mennyit ehetek.

Dolgozom, és adok be bőven a kajapénzbe. Ha néha van otthon édesség, szoktam belőle elvenni (egy sort egy tábla csokiból, többet nem nagyon), magamnak külön nem vásárolok ilyesmit.

Tegnap alig volt ennivalónk, ma reggel egy kis szelet pizzát ettem, azóta semmit. Hazajöttem, ettem ebédet, majd elvettem egy édességet. Amikor el akartam venni még egyet, mert ma már nem eszek, este iskolába megyek, éjjel jövök haza.

Erre a barátom megmondta, hogy el ne merjem venni, narad, ahol van, kell holnapra.

Jogos, ha nem esett jól?


2015. máj. 26. 16:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Bár nem tudom hány éves vagy, de szerintem itt nem az a gond hogy a kaja miatt rád szól bárki, hanem az hogy egyáltalán RÁD SZÓLNAK! Mint egy kisgyerekre. Oké, kisgyerekként vendégségben azért szóltak rád, mert illetlenségnek gondolták, hogy eszel még.. bár nálunk inkább mindig az volt hogy tömik az embert ilyen alkalmakkor, nem pedig szidják hogy nem vehet többet. Én nem hagynám a barátomnak hogy RÁM SZÓLJON hogy EL NE MERJEM VENNI. Milyen dolog már ez? Miért parancsolgat ő neked? Én a helyedben jól a pofájába röhögtem volna és elvettem volna az az egy falat édességet, és jóízűen megettem volna a szeme láttára. Hát mit gondol meg te is mit gondolsz? majd ő mondja meg hogy mit tehetsz??
2015. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 acelsziv ***** válasza:
48%
most akkor anyádról van szó vagy a barátodról? Mert nem egyértelmű.
2015. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%

Ha kell neki holnapra, akkor teljesen normális, hogy megkért ne vedd el. Mi a baj ezen?

Ha édességet akarsz enni, akkor vegyél magadnak és akkor senki sem szólhat bele.

2015. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Milyen elet az, ahol veszekednek ennivalon?

Milyen elet az?

2015. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves vagy? A barátod sajnálja tőled az ételt?
2015. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem mondhatja meg. Nem is értem ezt.
2015. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem kell neki holnapra. Neki kettő van, meg nekem is. Én megettem egyet, ő is. Maradt egy-egy. De megmondta, hogy az én másikomat csak holnap ehetem meg.

22 vagyok

2015. máj. 26. 16:40
 8/26 A kérdező kommentje:
3-as, együtt élünk, együtt fizessük a kaját, tehát ha valaki édességet vesz, az közös. Ő volt boltban, mert én ma dolgoztam, így ő vette meg, de a kettőnk pénzén.
2015. máj. 26. 16:41
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

én se értem, hogy most a barátoddal élsz vagy a szüleiddel. de ha ilyen kapzsi (legyen bármelyik) akkor én azt tenném, hogy nem adok bele a kajapénzbe, hanem megveszem magamnak amit szeretnék enni. így nem fog beleszólni senki.

bár szerintem se túl jogos, hogy adsz a pénzbe bele, de nem nyúlhatsz hozzá a kajához.. mint amikor a kutyára rászólnak hogy marad.. én biztos nem hagynám, de te tudod

2015. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
ja most olvastam, hogy mit írtál.. én akkor se tűrném, hogy a tiéd, de csak holnap eheted meg... ha most vagy éhes akkor ne mondja már meg..
2015. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!