Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondhatja a szülő a gyerekn...

Megmondhatja a szülő a gyereknek, mit ehet?

Figyelt kérdés

Sosem voltam kövér, mindigis átlagos testalkatú, és nem is ettem soha sokat. Azonban ha ebéd után el mertem venni egy szelet csokit, vagy vendégségben a második szelet süteményt, apukám már üvöltött is, hogy "Azt azonnal visszateszed!"

Szerencsére nem lettem se evés-, se testképzavaros, csak máig utálom, ha valaki megmondja mennyit ehetek.

Dolgozom, és adok be bőven a kajapénzbe. Ha néha van otthon édesség, szoktam belőle elvenni (egy sort egy tábla csokiból, többet nem nagyon), magamnak külön nem vásárolok ilyesmit.

Tegnap alig volt ennivalónk, ma reggel egy kis szelet pizzát ettem, azóta semmit. Hazajöttem, ettem ebédet, majd elvettem egy édességet. Amikor el akartam venni még egyet, mert ma már nem eszek, este iskolába megyek, éjjel jövök haza.

Erre a barátom megmondta, hogy el ne merjem venni, narad, ahol van, kell holnapra.

Jogos, ha nem esett jól?


2015. máj. 26. 16:23
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Apu csinálta, mikor 20 éves koromig otthon éltem. A barátommal élek most.
2015. máj. 26. 16:43
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem normális dolog, kedves kérdező állj ki magadért, ha a barátod ha nem, senki sem mondhatja meg hogy mit és mikor ehetsz meg. Én a helyedben a szeme láttára megettem volna, mi az hogy megtiltja? De ha már ilyen megtiltósdit játszik, én is megtiltanám neki hogy márpedig azt nem holnap eszi meg hanem majd 2 nap múlva, mert akkora kell.
2015. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén, engem az is dühítene, ha esetleg a barátomé lenne és nem ehetném meg. El sem tudom képzelni, fordított esetben sem. Ha pl van egy csokim, amit ma már nem akarok megenni, akkor had egye már meg a barátom, úgyis közös pénzből vettük. Legfeljebb holnap hoz helyette. Ha meg ilyen módon rámszólna, lenne hozzá pár keresetlen szavam. A szülőket jobban megértem, hogy nem engedi a gyereknek, hogy édességekkel tömje magát, de felnőtt ember egye azt, amit akar!
2015. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%
A barátod olyan, mint az apád. Vedd észre időben a figyelmeztető jeleket.
2015. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek előzővel. Nem véletlenül van így, neked a férfi mintát apád adta meg.
2015. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%
Én kivágnám a francba, kapcsolatban egyenlő felek vagyunk, nehogy már 22 évesen megmondja neked akárki is hogy mikor edd meg a csokidat. Ilyen dolgokért 14-15 évesek veszekednek a szüleikkel, nemhogy felnőtt pénzt kereső nő ként a párod szól rád hogy nem eheted meg a csokidat. Ez a nap poénja vagy mi a frász? Telipofával a képébe röhögnék a helyedben, majd megkérdezném tőle, ezt komolyan gondolta-e? Egyébként nme hinném hogy kellemes kapcsolatban élsz, ha ilyen szinten "birtokol" a párod.
2015. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

Számomra a legszörnyűbb érzés volt gyerekkoromban, hogy megmondták, mit kell ennem, és a felnőttkor egyik legjobb dolga, hogy mindennap azt ehetek, amit akarok. Szóval nekem senki ne mondja meg, hogy mikor mit egyek.


Másrészt ha valaki úgy beszélne velem, hogy "el ne merjem venni", bármivel kapcsolatban, annak helyből lerúgnám a fejét.

2015. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon gáz. Ha egy rabszolgával viselkednek így, az még elmegy, de egy családtaggal? Az a baj, hogy ezt hagyod nekik.
2015. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A pasid tud magának venni holnap egy csokit, mindenhol van bolt, csak ha tényleg nem tud sehogyan hozzájutni, akkor valamennyire elfogadható a hozzáállása, egyébként nem. Az én férjem mindig odaadja nekem az utolsó szemet is ha megkívánom. Mondjuk néha ő is megeszi mindkét csokit, ha kettő van otthon, de hát emberek vagyunk, ha éppen kívánja akkor egye csak meg nyugodtan.
2015. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Cukybabaa ***** válasza:
100%
Ilyet még sosem hallottam, hát ez nem normális dolog. Az én barátom inkább tömne, nem hogy nem engedné.. Pff
2015. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!