Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondhatja a szülő a gyerekn...

Megmondhatja a szülő a gyereknek, mit ehet?

Figyelt kérdés

Sosem voltam kövér, mindigis átlagos testalkatú, és nem is ettem soha sokat. Azonban ha ebéd után el mertem venni egy szelet csokit, vagy vendégségben a második szelet süteményt, apukám már üvöltött is, hogy "Azt azonnal visszateszed!"

Szerencsére nem lettem se evés-, se testképzavaros, csak máig utálom, ha valaki megmondja mennyit ehetek.

Dolgozom, és adok be bőven a kajapénzbe. Ha néha van otthon édesség, szoktam belőle elvenni (egy sort egy tábla csokiból, többet nem nagyon), magamnak külön nem vásárolok ilyesmit.

Tegnap alig volt ennivalónk, ma reggel egy kis szelet pizzát ettem, azóta semmit. Hazajöttem, ettem ebédet, majd elvettem egy édességet. Amikor el akartam venni még egyet, mert ma már nem eszek, este iskolába megyek, éjjel jövök haza.

Erre a barátom megmondta, hogy el ne merjem venni, narad, ahol van, kell holnapra.

Jogos, ha nem esett jól?


2015. máj. 26. 16:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon komolyan elbeszélgetnék a fejével, hogy mégis mit képzel... A Te csokid, akkor eszed meg, amikor akarod.

Szerintem az a normális, amit a párom csinál: még 80 kilós koromban sem sajnálta tőlem a csokit, de szemrebbenés nélkül viseli azt is, hogy mától zsírböjtöt tartok :D Pedig az még szerintem se semmi, de megvan a haszna s tudom, mit csinálok. Felnőtt vagyok, viszonylag értelmes is, hadd csináljam már a saját életemben azt, amit... El nem tűrném, hogy más mondja meg, mit, mikor egyek.

Szülőnél egy bizonyos szintig érthető a dolog, főleg kicsi és rosszul evő gyereknél, plusz ugye az ember azt eszi, ami van... De ha van édesség és nem abnormális mennyiségben akar belőle a gyerek, szerintem nem szokás belekötni.

Sajna manapság hallani olyan esetekről, amikor a befolyásolható és eleve önértékelési problémákkal küzdő fiatalt szinte beletaszítják az evészavarba... Vagy a másik véglet, nem is foglalkoznak vele, hogy a tinilány gyakorlatilag nem eszik hónapokig. Mindkettő rossz.

2015. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Felnőt vagy, miaz h nem veheted el a csokidat pl?!Ez beteges! 26 vagyok,soha a barátom ilyet nem mondott,sőt szüleim sem izéltek h ezt azt nem ehetek
2015. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
A kaja nem kozos kiadas. Ne kozosen vegyetek es nem lesz enyem, tied, mienk.
2015. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
81%
Nefélj nem főznél rá egy hétíg majd észhez térne a drága és visszább venne a birtoklási vágyából. Egyébként kitalálom, fejbe vágott a bunkójával és bevonszolt a barlangjába eltaláltam?
2015. máj. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem apám mint magánember rossz minta, és nem akarok olyan társat, aki magánemberként olyan, mint ő.
2015. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Menekülj amíg lehet....:D
2015. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!