Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Edesanyam nem fogadja el a...

Edesanyam nem fogadja el a noverem csaladi helyzetet, e miatt lassan kette szakad a csalad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A noverem orokbe fogadta a fiat, mert nem lehetett sajatjuk a ferjevel. Mindennel probalkoztak, majd igy dontottek. Anya elfogadta, latszolag szerette. Ra 2 evre a noverem teherbe esett. Erre azt mondta az orvos, hogy 1 a tizmilliohoz esely, de lehetseges. Megszuletett a baba, anya ezutan az idosebbik gyerekkel ugy bant mint egy megturt idegennel. Szigorubban buntette, kevesebb etelt adott neki, a tobbi unokat megkinalta csokival, ot nem. Egyre hangoztatta a noveremnek, hogy ez nem az o unokaja, nem akarja latni. A noverem ugy all hozza, hogy maximalisan az o gyereke, hiszen sajatjakent orokbefogadta. Ugyanugy szereti, dicseri, bunteti stb. Anya ezt nem tudja elfogadni. Addig fajult a dolog, hogy nem is talalkoznak mar. Nekem nemsokara szulinapom lesz, szeretnek mindenkit vendegul latni, de felek mi lesz. Szamomra nagy dolog mert most koltoztem sajat lakasba, es en foznek mindent, igy lelkes vagyok, hogy uj haziasszonykent vendegul lathatom a szeretteimet. Anya viszont nem tudja visszafogni magat ha velemenye van, de szeretem, az anyukam. A noveremmel ellenben egyetertek, mert hosiesen turte evekig a dolgot, varva, hatha leall vele anya. Mit tennetek?
2015. máj. 26. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a nővéredé. Amíg nem jön meg a józan esze édesanyádnak, sajnos nincs nagy közös családi buli. A nővéredéket hívd meg egy másik időpontban.
2015. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy két bulit tartanék, vagy nem hívnám meg anyámat. mégcsak nem is a nővér miatt. Hanem a gyerek miatt. Hogy neki ne kelljen ezt végighallgatni
2015. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben a nővérem mellé állnék egy ilyen helyzetben. Inkább ünnepelnék kétszer, de sem őt, sem a gyermeket nem hoznám kellemetlen helyzetbe.


Anyukátok viselkedésére, sajnos nem találok szavakat, pedig kerestem.

2015. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a nővéredet helyezném előtérbe, mert anyukád viselkedése elfogadhatatlan. Ha nem az anyukád lenne nem hiszem, hogy eltűrnéd. De semmiképp ne legyenek egy helyen, főleg a gyerekkel ne. Még az hiányoza, hogy megsértse szegényt és éreztesse, hogy nem saját... Eszméletlen.
2015. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád gonosz! Mit ártott neki egy ártatlan kisgyerek? Nem ő kérte, hogy fogadják örökbe.

Én ilyen helyzetben nem szeretnék anyukáddal együtt lenni semmilyen eseményen sem.

2015. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád viselkedése nagyon primitív és visszataszító. Én nem hívnám meg. Az okát is közölném, hogy miért. Nővérednek meg riszpekt.
2015. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlenül is tisztelem és becsülöm a nővéredet,hogy a saját gyerek után is normálisan bánik az adoptálttal.Anyukád hozzáállása meg kritikán aluli,a helyedben én se állnék szóba vele,ezzel is támogatva a nővéredet.
2015. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nővéreméket hívnám meg, vagy két külön bulit csinálnék. Anyád viselkedése minősíthetetlen.
2015. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád viselkedését és érzelmi intelligenciáját nem szeretném minősíteni. A nővéredet én is becsülöm, és őszintén szólva meg tudom érteni, hogy azok után, hogy anyukád azt hangoztatja, "hogy ez nem az o unokaja, nem akarja latni", a nővéred nem is akar vele találkozni.


Elég szelíd és béketűrő embernek tartom magam, aki sok mindent meg tudott már bocsátani másoknak, de ha én lennék ilyen élethelyzetben, és az a saját anyám így viselkedne egy ártatlan, a helyzeténél fogva még érzékenyebb kisgyerekkel, és egyetlen alkalommal is elhangzana a fenti mondat a szájából, én sem keresném vele a kapcsolatot.


Ezt a hozzáállást egy felnőttnek is nehéz kezelnie és feldolgoznia, a gyerekemet meg nyilván szeretném megkímélni ettől, tehát minimálisra korlátoznék bármifajta kapcsolattartást az anyámmal, akárhogy fájna. Ha a sajátomként szeretett örökbefogadott gyerekemet nem akarná látni, azzal arról is döntene, hogy engem és a vér szerinti unokáját sem fogja sűrűn látni.


Ha pedig a te helyzetedben lennék, tekintettel lennék a nővérem érzéseire és döntésére, és vagy nem hívnám meg őket együtt, vagy előtte megkérdezném róla a testvéremet, és ha ő igent mond, akkor is csak olyan feltétellel, hogy előtte - amennyire tudom, nyugodt hangon és udvariasan - tisztáznám anyukámmal egy négyszemközti beszélgetés során, hogy a közösen ünnepelt szülinapon is úgy kíván-e viselkedni, mint eddig, és attól tenném függővé a döntésemet, hogy mit mond.


Ha akár most, akár más családi összejöveteleken folytatná ezt az érzelmi játszmázást a tesómmal és a kisgyerekkel, akkor mindaddig, amíg nem változtat ezen, SOHA többet nem hívnám meg őket együtt az otthonomba, és őszintén meg is mondanám neki, hogy miért döntöttem így.


Tudom, hogy nagyon nehéz lehet neked ez az egész helyzet, mert mégiscsak az anyukád, akit szeretsz. De én úgy lennék vele, hogy maximálisan kiállnék a nővérem és az unokahúgom/unokaöcsém mellett.


Megkérdezhetem, hogy mennyi ideje csinálja ezt anyukád?

Apukád hogyan viszonyul ehhez az egészhez?

2015. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több örökbe fogadott ill nevelt gyerek van a családba, nagyi ugyanaz, soha fel sem merült sem a nagyiban, sem a többi rokonban, hogy ezek a gyerekek mások lennének...sőt valószínűleg a nagyanyám kevert volna le nekem két pofont, ha csak megemlítek olyasmit, hogy nem az unokatesóim...az, meg, hogy kevesebb kaját kap, éhezteti, na az kritikán aluli...


Én egy bulit tartanák a helyedben...anyádat ne hívd!

2015. máj. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!