Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki átlátja a helyzetet...

Valaki átlátja a helyzetet vagy túl reagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

19 éves lány vagyok.

Nos kezdjük ott, hogy barátommal 1 éve vagyunk együtt.

Nagyon szeretjük egymást, és az összeköltözésen gondolkodunk már lassan fél éve, meg is van a ház de az mellékes.

Most érettségiztem, és nagyon nehéz volt, matekom kérdéses, törim nagy valószínűséggel nem sikerült(nem kérem a tanultál volna jobban ment volna, mert tanultam).

Nos anya nem kedveli a barátom, azt állítja kihasznál, mert pár alkalommal sietett hozzám (pl ballagásom napján) és nem hozott nekem ajándékot mert sietett minnél előbb ideérjen.

De ez csak egy példa a lényeg az, hogy az összeköltözésen gondolkodunk régóta, és anyum amióta barátommal vagyok, mindig megakadályozott hogy találkozzunk vagy itt aludjon...mondta nem kell mindig rajta lógnom (hetente 1-szer találkoztunk akkor suli után egy órát hetente, és amikor megengedte anya, hétvégén itt aludt a szerelmem.)

Félek ha nem sikerül az érettségim, (márpedig ha matek sikerül az 5-ből akkor a töri nem fog) akkor nem fogja engedni hogy összeköltözzünk.

Félek attól hogy megzsarol engem megint érzelmileg és majd nem merek elmenni.

Mikor eltiltott barátomtól azt mondtam neki hogy ha eltiltasz akkor is találkozom vele, a válasza az volt akkor viheted a cuccod is, apának meg azt hazudta elakartam költözni közbe csak annyit mondtam ha tetszik ha nem találkozunk.

Szerintetek engedni fogja hogy összeköltözzünk?

Ha nem akkor mit csináljak? várjak? Barátom nagyon szomorú mert régóta beszéltünk róla, de sajnos az érettségi elég nehéz volt számomra.

Előre is köszönöm a válaszokat


2015. máj. 6. 16:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Miből fogtok megélni?
2015. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
46%
19 éves, felnõtt nõ vagy. Nem tilthatja meg ezt, mert már a saját életedet kell élned a szerelmeddel. Sok boldogságot Vele! :)
2015. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

elmegyünk mindkettewn dolgozni :/ az érettségit természetesen ha most nem sikerül jövőre újraírom, barátom anyukája mondta segít :(((( felajánlotta, tudom nehéz lesz elindulni, de nem bírom már itt.

Mindig csak kiabál anyám, és sehova nem engedett sosem ha volt valami program, tavaly nyáron azért tiltott el barátomtól mert nem találtam diák munkát csak 1 hónap után ahonnan vissza is hívtak

2015. máj. 6. 16:30
 4/44 A kérdező kommentje:

Kedves második! Igen tudom nem tilthatja meg, de mégis megteszi, én meg nem akarok úgy elmenni hogy haragban, hanem megpróbálni nyugodtan.

De nem tudom megoldható-e :(

2015. máj. 6. 16:31
 5/44 anonim ***** válasza:
85%
Költözz, legalább belekóstolsz az életbe. Jó nagy lecke lesz, az tuti.
2015. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látom, akármit is mondanánk neked, úgyis a saját 19 éves fejed után fogsz menni és ha törik, ha szakad, össze fogsz költözni a barátoddal.

Az élet fogja igazolni a döntésetek helyességét.

2015. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
82%

"márpedig ha matek sikerül az 5-ből akkor a töri nem fog"


Ez milyen matematikai valószínűségszámítással jött ki??


Egyébként ha elmész otthonról, azzal élsz, akivel akarsz. Ha nem tetszik a szüleidnek, majd hozzászoknak. Nyilván ha otthon maradnál, nem költöztethetnéd őt oda.

2015. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudtál - saját elmondásod szerint legalábbis - rendesen felkészülni az érettségire, de arra elég felnőttnek tartod magad, hogy saját,önálló életet élj? Még nincs munkád,az meg hogy a barátod anyukája segít nem valami sok. Miben segít? Hová fogtok költözni?
2015. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Nem megyek a saját fejem után, éppen ezért írtam ki a kérdést.
2015. máj. 6. 16:37
 10/44 anonim ***** válasza:
66%

Ideje lenne érzelmileg felnőnöd. Vedd 100%-ra, hogy soha nem fogsz otthonról "nyugodtan" elköltözni. Anyád nem akarja, és ezen semmi az égvilágon nem fog változtatni. Dolgozd fel a helyzetet, és törd azon a fejed, utólag mivel javíthatod majd a kapcsolatotokat, illetve mit nem szabad majd anyád fejéhez vágnod, amikor sor kerül a nagy veszekedésre, mert azt már nem tudnád a későbbiekben elfeledtetni. Keressetek munkát és költözzetek. Anyád nem fog addig felnőttként kezelni, ameddig otthon élsz, és ő tart el téged, és ez egy ördögi kör, mert nem fogja jóváhagyni a költözésedet, ameddig gyereknek tart. Neked kell kilépned ebből a helyzetből. Légy erős.

Sok sikert az új kezdethez!:)

2015. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!