Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltitkolni a terhességem?

Eltitkolni a terhességem?

Figyelt kérdés

Nos, vőlegényemmel 3 éve vagyunk együtt és augusztusban szeretnék összeházasodni. Nem él túl régota Mo-n(angol származású) csak 6 éve költözött ide. Mivel nem is tervezett hosszabb távon itt élni(eddig is csak miattam maradt), ezért a házasságunk után szeretne engem is vinni Angliába. Nos, a bökkenő viszont az, hogy tegnap kiderült hogy terhes vagyok. Nem terveztük ezt a gyereket, de tud róla, és mondta, hogy szóljak erről a szüleimnek is, mert nem korrekt, hogy úgy döntsünk, hogy nem tudnak róla. Imádják vőlegényemet meg minden, de amennyire ismerem őket biztos szóba sem állnának velem, és nem is engednék hogy elmenjek vele. Egyszerűen nincs más ötletem mint titkolni előlük, mert nem szeretnék balhét. Vőlegényem szerint mindenképpen mondjam el nekik is, mert semmit nem fognak tudni csinálni, visszatartani meg nem tarthatnak, szóval maximum csak megsértődnek rám. Nekem az is éppen elég. Ismerem annyira szüleimet, hogy utána ki sem szeretnének velem békülni.

Ő pedig valószínűleg szeretné ha megtartanánk. Sokat beszéltünk erről a dologról és mindig mondta, hogy ha terhes leszek, még ha nem is terveztük is, tartsuk meg, mindig ki tudunk menni Angliába és megvannak a régi kapcsolatai, a rokonai mind tudnának segíteni, szóval lenne aki támogatna minket. Szülei még házat is vennének nekünk, de én ezt nem várhatom el tőlük.

Ha így állunk, akkor megtartanám, de előbb-utóbb a szüleimnek is tudniuk kell róla..


24/N


2015. jún. 8. 11:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, "brühühü, anyuék mérgesek lesznek, jajj, de félek, most mi legyen?"

Ugye tisztában vagy vele, hogy egy gyerek nem egyenlő egy egyessel matekból, aminek a bejelentését elnapolod, hogy este még elmehess bulizni egyet?

Miért szexszelsz felelőtlenül, ha még nem nőttél fel?

Egyszerűen nevetséges minden sor, amit írtál.

Én többet várnék egy anyától, több önállóságot, nagyobb magabiztosságot, és nem ezt a nevetséges siránkozást. Most akkor felnőtt nő vagy vagy kislány, aki fél a szüleitől? Képtelen vagyok felfogni, hogy közted és köztem csak néhány év a korkülönbség. Kizárt dolog! N31

2015. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

lehet, velem van a baj, de nem értem a problemádat...


ezt főleg nem :" Imádják vőlegényemet meg minden, de amennyire ismerem őket biztos szóba sem állnának velem, és nem is engednék hogy elmenjek vele."


Mármint miért is nem állnának szóba veled? Nincs bajuk a vőlegényeddel, akkor mi lenne a gond? Vagy úgy gondolják, hogy, habár 24 éves vagy és vőlegényed van, csak plátói a kapcsolat köztetek?


És mit jelent, hogy nem engednék, hogy elmenj vele? 24 éves vagy! vagy legalábbis azt írtad...oda mész, ahova akarsz... nem kell szülői beleegyezés!

2015. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem! Ha megakarjátok tartani, akkor minek titkoljátok el? Amúgy miért ekkora baj a szüleidnek, ha babát vársz? Nem lehet, hogy csak te gondolod ezt?
2015. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
77%

"Nyilván egyszer tudniuk kell róla, de jelenleg is vannak gondjaik, hát most ha még én is ráteszek vele."


Nem, továbbra sem értem. Ha 24 vagy, esküvőt és családalapítást terveztek, csak épp kicsit korábban jött össze a baba, akkor ez miben is tenne rá a nagyszülők gondjaira?


Vagy pedig rohadtul nem 24 vagy, nem tartjátok el magatokat, nem is lesz esküvő, se költözés, neked érettségizni kéne jövőre és összehoztatok egy gyereket anyuék nyakára. De akkor a fenti kérdésednek rohadtul nincs értelme.

2015. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és olyan időpillanat sose lesz, amikor az egész családban senkinek semmi baja nincs, és mindenki csak arra vár, hogy te gyereket szülj. Az élet megy, a családtagoknak mindig lesznek gondjaik,az a lényeg, hogy a gyereket a szülei tervezzék és várják. Hogy a nagyiék vagy a huszonharmadik nagynéniék éppen válófélben vannak vagy munkanélkülivé váltak-e, az egészen mellékes a gyerekvállalás szempontjából.
2015. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
61%

Vallásosak a szüleid? Vagy miért gondolod, hogy megsértődnének (már a kifejezés is fura ezzel a szituációval kapcsolatban..) rád, amiért gyereket vállalsz azzal a férfival, akivel egyébként is együtt tervezed, hogy leéled az életed?

Ez a "nem engednek el" rész különös. Vagy te nem érzed annak? Ha igaz, amiket leírtál az életkorotokról, a kapcsolat hosszúságáról és arról, hogy hamarosan összeházasodtok, akkor mi az, hogy nem engednek el?

Amúgy a vőlegényedet sem értem, hogy miért akarja bevonni a szüleidet a döntésbe, hogy maradjon a baba vagy sem. Jó esetben ezt csak tényként közlik a leendő nagyszülőkkel, a rosszabb eseteket említették előttem.

2015. jún. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!