Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik azt egyes szülők,...

Miért hiszik azt egyes szülők, hogy ez jó nevelés?

Figyelt kérdés

A "világ legszigorúbb szülői" sorozatban is láttam, és ismerős család is van ilyen!


Teljesen normálisnak tartják a szülők, hogy ők szabják meg, hogy a gyerek milyen zenét hallgathat, természetes nekik, hogy a gyerek összes internetes előzményét és beszélgetését végigolvassák, a gyerek csak azt olvashat, amit a szülő enged, stb.

És mindezt úgy, hogy a szülőket nem így nevelték.


Én ebbe őszintén szólva beleőrülnék. Miért hiszi azt sok szülő, hogy a gyereknek nincs és nem is kell magánélet? Nem gondolnak bele az ilyen szülők, hogy ilyen neveléssel a gyerek vagy azonnal lepattan 18 éves korában, és a szülei felé se köp, vagy egy buta és nagyon befolyásolható ember lesz belőle felnőtt korában?



2015. jún. 19. 10:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg a The Virgin Suicides c. filmet, az sokkolóbb, mint a világ legrosszabb szülei.
2015. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy hatásvadász sorozat, megjátszott, néha túljátszott, jelenetekkel. Az alap gondolata viszont tetszik, hogy az elkényeztetett, szüleik fejére nőtt tiniket szembesítsék azzal, hogy létezik más logikája is a gyereknevelésnek,

és hogy a szüleiktől feladatot is kapó tinik akár közelebb is állhatnak lelkileg a szülőkhöz, mit akik csak tárgyakat, meg pénzt kaptak az övéiktől.

2015. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amit te leírtál, azok a szülők nagyon mélyen vallásos emberek lehettek. Egyszer régen olvastam valamelyik rockzenész életéről röviden, aki elmesélte, hogy a szülei nagyon vallásos emberek voltak, akik bűnnek találták a rockzene hallgatását. Ő viszont egy barátjától kapott ajándékba egy ilyen zenét és meghallgatta, a szülők meg szobafogságra ítélték.

Én az ilyeneket nem szeretem. De azokat a szülőket sem szeretem, akik mindent rájuk hagynak a gyerekekre, nem nevelik meg őket. Az unokatesóm gyerekei például nagyon neveletlenek, mert az anyjuk nem foglalkozik velük eleget. Az egyik gyereket pl. azért vette ki az előző iskolából mert a tanár mindig rászólt a gyerekére, és szerinte a tanár nagyon alkalmatlan erre. Tehát senki nem szólhat bele, mit csináljon a gyerek.

2015. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!