Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan toleráljam ezt a...

Hogyan toleráljam ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, de a nyarat itthon töltöm több okból. Már vizsgaidőszak kellős közepén elkezdtem dolgozni, de anyám a fizetésem nagy részét lenyúlja, nekem csak pár ezer marad, de még azt is be akarja osztani és megmondja mire költhetem. Ugyanez volt a helyzet az ösztöndíjammal is. Barátommal lassan 1 éve együtt vagyunk már, de anyám folyamatosan fikázza a hátam mögött, úgy, hogy még nem is találkozott vele, persze ez mind visszajut hozzám. Nagymamám napi rendszerességgel beszól nekem valamit, például hogy miért nem tanulok többet (eddig csak 4,5 feletti átlagom volt), miért így hordom a hajam stb. Már belefáradtam a folytonos vitatkozásba. Hogy tudnám ezt az egészet figyelmen kívül hagyni?

20/L


2015. jún. 22. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Hogy tudja lenyúlni a fizetésed?? Bankszámla.............
2015. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jön a sablon válasz:

Miért nem költözöl a barátodhoz?

2015. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor felvetettem, hogy barátom hozzám költözik az albérletbe,így olcsóbb lenne, anyám közölte, hogy akkor kiírat az egyetemről :DDD Nyilván ezt nem teheti meg, de ha összeköltöznénk egész biztosan megvonna tőlem minden pénzügyi támogatást, pusztán az ösztöndíjamból és a megtakarításaimból nem tudnék mindent fizetni.
2015. jún. 22. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
a pénzedet miért venné el, ha fizetik neked az albérletet?egyébként meg a számládon tartsd a pénzt, ahhoz nem tud hozzáférni más.
2015. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

1. A pénzedet a saját számládra kérd, és csak enked legyen hozzáférésed, illetve kártyád. Ettöl kezdve anyád nem tud hozzányúlni.


2. Keress munkát az egyetem mellett, és akkor nem kell anyádnak fizetnie a tanulßasodat.


3. A barátoddal ha összeköltözöl, akkor az albérlet ára meg a rezsi felezödik, azaz jóval kevesebb lesz a kiadásod.


4. Nem vitatkozni kell, hanem tenni valamit. Meg felnöni!

2015. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#3), " de ha összeköltöznénk egész biztosan megvonna tőlem minden pénzügyi támogatást" - OK, akkor fogod, és bepereled rokontartásért, mint a szél... ideje lenne megtanulni, hogy az anyucikákra ugyanazok a törvények vonatkoznak, mint pl. az elvált apákra...
2015. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne maradj ilyen lehúzó emberek mellett. Lehet, hogy én élek mesevilágba, de mi az, hogy elveszi az ösztöndíjad meg a fizetésed? Azonnal kéress át mindent saját számlára és menekülj minél messzebb tőlük.
2015. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem is az a problémám, hogy szeretné ha besegítenék X ezer forinttal, itt a hangsúly a lenyúláson van. Én sosem úgy mentem oda hozzá ha pénzre volt szükségem, hogy "anya adjál má' pénzt", mindig megkérdeztem hogy nem gond-e, és fordított esetben is ezt vártam volna el.
2015. jún. 23. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!