Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszonyatos haragot és dühöt...

Iszonyatos haragot és dühöt érzek a szüleim ellen, vélemény?

Figyelt kérdés

Már régóta mikor tudatosodott bennem, hogy mennyire életképtelen, szerencsétlen, idióta vagyok, aki még semmit sem ért el az életben, és egy nulla az élete minden területe, azóta nagyon elkezdtem utálni és gyűlölni magamat.


Most ez a gyűlölet a szüleimet is érinti, és tiszta szívemből utálom őket. Mivel érzem, hogy ő tőlük örököltem ezt, és ők is tehetnek róla hogy én ilyen lettem, és én magam szerencsétlenségét vélem felfedezni bennük. Mivel a környezetem rengeteget bántott engem ez miatt, így szintén rengeteg düh és harag van bennem a szüleim miatt, és már szó szerint utálom őket.

Egyébként ők szeretnek engem, és mindig jók voltak hozzám.

Legszívesebben itt hagynám őket, és soha nem láthatnak.

Undorodom magamtól, és mivel belőlük lettem, így ő tőlük is!


Jogos a haragom? Vélemény?


20/F


2015. jún. 24. 17:18
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Igen, és ezért utálom magam.
2015. jún. 24. 17:26
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
Osztom az első véleményét.
2015. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem jogos, mivel 20 éves vagy. Már rég összeszedhetted volna magad, tanulhatnál, dolgozhatnál, vihetnéd valamire az életben. Ehelyett te itt nyavalyogsz, mint valami hisztis kislány.
2015. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Hogyan, ha nincsenek meg a megfelelő képességeim semmihez sem?
2015. jún. 24. 17:31
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
A szüleid nem tehetnek róla. Változtass magadon, bizonyítsd be magadnak, hogy nem vagy töketlen. Mást okolni igen egyszerű. Menj külföldre dolgozni, akkor lekötöd majd a fölös energiáidat, és elérsz majd végre valamit az életben.
2015. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Szóval rengeteget tanultál, hogy felvételizz egyetemre, főiskolára, ahova ennek ellenére nem vettek fel? Vagy beiratkoztál valamilyen szakmát tanulni és hiába tanultál-tanultál, csak nem sikerült végzettséget szerezned? Vagy időt, energiát nem sajnálva megírtál egy remek önéletrajzot, amelyet szétküldtél már több száz különböző céghez és mégsem sikerült munkahelyet találnod? Egyáltalán mit próbáltál már meg az életben? Picsogással nem sokra mész. Akkor ébrednél fel csak igazán, ha anyádék megunnák a tesze-toszaságodat és kivágnának a francba, hogy boldogulj az igazi életben. Most egyelőre csak sipákoló-nyivákoló senki vagy, aki a szülein élősködik és van képe rájuk haragudni.
2015. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%

Nem jogos a haragod a szüleid ellen, mert ők a legjobbat akarták neked. Ha nincs szó arról, hogy szándékosan vagy rosszindulatúan, inkorrekt magatartással stb. tették volna tönkre az életedet, akkor nincs miért szemrehányást tenni nekik.


Felnőtt ember vagy, ha tetszik, ha nem, a kudarcaidért már csak magadra mutogathatsz. Az, hogy kinek milyen gyerekkora volt, egy bizonyos életkor után már nem felmentés semmire.


Egyébként felesleges utálnod magad azért, mert nincs barátnőd, nincs állásod meg más effélék (gondolom, ilyesmiről van szó). 20 évesen még bármi lehet belőled, ha nem az öngyűlöletre vesztegeted el minden energiádat.

2015. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
35%
Ez van hawer nem lehet mindenki az AtyaUrIsten!
2015. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
38%

Dehogy nincs képességed. Az íráskészséged nem egy komplett idiótára utal:-)


Van az úgy, hogy az ember gyűlöli az egész világot, még a szeretteit is. Az a baj ezzel, hogy a legjobb út az önsorsrontáshoz. A harag, a düh iszonyúan negatív érzelmek, hosszabb távon fizikailag is rombolnak, ezért (is) kell megszabadulni tőlük.


Menj ki futni, vagy menj el olyan edzőterembe, ahol van bokszzsák, és tombold ki azon a haragod. Fáraszd le magad úgy, hogy már az összeesés határán vagy, aztán aludd ki magad. Írj magadnak pozitív mantrát, amit minden reggel elmondasz. Írd össze, mik a jó tulajdonságaid, és minden nap olvasd fel hangosan.


Változtatni sose késő, 20 évesen pláne nem az. Biztos vagyok benne, hogy találsz magadnak olyan képzést, munkát, amit szívesen és jól csinálsz, kezdd el keresni, mi az, aztán csináld végig. Ha sikerül az agyadat átállítani erről az iszonyú negativizmusról, az egész életed meg fog változni.

2015. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Némileg hasonlóan éreztem valaha, ha nem is szó szerint ennyire durván.Haragudtam a világra és szüleimre a saját szerencsétlenségem miatt is, és most hogy már sajnos nincsenek szüleim és muszáj volt összekapnom magam, ha azt akarom hogy vigyem valamire, nos, azóta rájöttem, hogy igenis képes vagyok megcsinálni, elérni amit akarok, nem vagyok olyan "szerencsétlenség_2 amilyennek gondoltam magam.És a szüleim elégedetlensége, kishitűsége sem volt jogos.

Tehát azt javaslom, éld az életed, a szüleidet is hagyd úgy élni ahogy jó nekik, rajtuk változtatni nem fogsz tudni, örülj hogy szeretnek, még ha idegesítőek is számodra néha, addig jó míg vannak, akár milyenek is!Attól hogy ők "szerencsétlenek", neked még nem muszáj annak lenned.Inkább próbáld meghálálni hogy jók voltak hozzád azzal, hogy nem dühöngsz, sopánkodsz, hanem próbálsz elérni valamit.Akkor meglátod majd hogy a dolgok jóra fordulnak.

2015. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!