Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszonyatos haragot és dühöt...

Iszonyatos haragot és dühöt érzek a szüleim ellen, vélemény?

Figyelt kérdés

Már régóta mikor tudatosodott bennem, hogy mennyire életképtelen, szerencsétlen, idióta vagyok, aki még semmit sem ért el az életben, és egy nulla az élete minden területe, azóta nagyon elkezdtem utálni és gyűlölni magamat.


Most ez a gyűlölet a szüleimet is érinti, és tiszta szívemből utálom őket. Mivel érzem, hogy ő tőlük örököltem ezt, és ők is tehetnek róla hogy én ilyen lettem, és én magam szerencsétlenségét vélem felfedezni bennük. Mivel a környezetem rengeteget bántott engem ez miatt, így szintén rengeteg düh és harag van bennem a szüleim miatt, és már szó szerint utálom őket.

Egyébként ők szeretnek engem, és mindig jók voltak hozzám.

Legszívesebben itt hagynám őket, és soha nem láthatnak.

Undorodom magamtól, és mivel belőlük lettem, így ő tőlük is!


Jogos a haragom? Vélemény?


20/F


2015. jún. 24. 17:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Akkor most ülj szépen le és írd le papírra, hogy pontosan mi a bajod saját magaddal! És nem, nem ilyet, hogy "egy szerencsétlen vagyok", mert ez nem konkrétum. Listázd le, hogy az elmúlt években mit próbáltál elérni és ebből mi nem sikerült és az miért nem. Például: szerettél volna gyógyszerész szakra bekerülni, de nem volt elég pontod, ezért nem jött össze. Minden ilyen mellé írd azt is, hogy mennyire gondolod magadról, hogy te mindent megtettél azért, hogy sikerüljön, ezt is listázd le, hogy ezt és ezt tettet meg érte. Pl: hetente 3x is eljártál külön kémia órára, a példa feladatok alapján is úgy látszódott, hogy sikerülni fog, de a sors fintora, hogy mégis lecsúsztál.

A legfontosabb, hogy magaddal legyél őszinte! Nem a szüleidnek, vagy nekünk kell bizonyítanod, hanem saját magadnak. Gondolkodj el azon, hogy a céljaid elérése érdekében valóban megtettél e mindent? Fizikailag hátrányod nincsen, az írásod alapján sem tűnsz értelmi fogyatékosnak. Ezek alapján csak az lehet a baj, hogy valójában te nem voltál elég kitartó, akkor sem, ha válltig állítod, hogy te mindent megtettél.

Egyébként: sokat segítene, ha ide is megírnád, hogy ez az életképtelenség, meg szerencsétlenség miben nyilvánul meg?

2015. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%
Te tényleg nárcisztikus vagy. Javaslom, hogy kezeltesd magad. Amennyiben 15 napon belül nem küldöd el üzenetben a pszichiátriai véleményt, közveszélyesség miatt bíróságra viszem az ügyet.
2015. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te magad írod, hogy a szüleid szeretnek és mindig jók voltak hozzád.

Vállald fel a felelősséget magad iránt, és ne másokra háríts. Most kezdődik az életed, és felelősségteljesen, magabiztosan kezdj neki. A legegyszerűbb és legszánalmasabb dolog másokat hibáztatni. Amíg nem jössz rá arra, hogy magad felelsz az életedért, és nem mások, addig soha semmi nem fog sikerülni.


Vélemény? Súlyos önértékelési zavarban szenvedsz. Keress fel pszichológust!

A szüleid nem ezt érdemlik tőled.

2015. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az ügyvédem hamarosan továbbítja azoknak a felhasználóknak az információkat, akik érintettek lettek a polgári perben.

2015. jún. 24. 20:28
 25/33 Költőnő? ***** válasza:
100%
gyerekes vagy:) Nőjj fel végre, 20 évesen ideje lenne már:)
2015. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
92%

"A kérdező kommentje:


Köszönöm a válaszokat!


Az ügyvédem hamarosan továbbítja azoknak a felhasználóknak az információkat, akik érintettek lettek a polgári perben."


Hajrá. Remélem, az ügyvédet, majd az esetleges perköltséget te fizeted, nem a gyűlölt szüleid.


Jobban járnál, ha ezt a pénzt pszichológusra/pszichiáterre fordítanád, de egyébként úgy b#sz&l ki magaddal, ahogy akarsz.

2015. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Az ügyvédem hamarosan továbbítja azoknak a felhasználóknak az információkat, akik érintettek lettek a polgári perben."


Na ne :D Majd lenyúlnak pénzzel, mert egy ilyen per esélytelen?


Mi is a per tárgya :D


BETEG VAGY!!!!!! DE NAGYON!!!!!!!

2015. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
A szüleidet sajnálom, de nagyon. :(
2015. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Borderline nem kizárható.
2015. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Hallgass Géczi Gábort, és olvasd el az Anasztázia könyveket Vlagyimir Mergétől. Mielőbb!
2015. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!