Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszonyatos haragot és dühöt...

Iszonyatos haragot és dühöt érzek a szüleim ellen, vélemény?

Figyelt kérdés

Már régóta mikor tudatosodott bennem, hogy mennyire életképtelen, szerencsétlen, idióta vagyok, aki még semmit sem ért el az életben, és egy nulla az élete minden területe, azóta nagyon elkezdtem utálni és gyűlölni magamat.


Most ez a gyűlölet a szüleimet is érinti, és tiszta szívemből utálom őket. Mivel érzem, hogy ő tőlük örököltem ezt, és ők is tehetnek róla hogy én ilyen lettem, és én magam szerencsétlenségét vélem felfedezni bennük. Mivel a környezetem rengeteget bántott engem ez miatt, így szintén rengeteg düh és harag van bennem a szüleim miatt, és már szó szerint utálom őket.

Egyébként ők szeretnek engem, és mindig jók voltak hozzám.

Legszívesebben itt hagynám őket, és soha nem láthatnak.

Undorodom magamtól, és mivel belőlük lettem, így ő tőlük is!


Jogos a haragom? Vélemény?


20/F


2015. jún. 24. 17:18
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod tenni, akkor költözz el otthonról. Jót tenne.

Ha nem tudod megtenni, akkor érdemes lenne pszichiátriai segítséget igénybe venni. Nekem is jót tett, hátha neked is jót tenne. Van ingyenes is, a fenti problémáidat elmondanád egy szakembernek és beszélgetéseket folytatnátok róla.

A szülőket hajlamos hibáztatni az ember, annyiban talán valóban jogos az utálatod, hogy nem tanítottak meg az indulataid kezelésére és az sem véletlen/abban is lehetnek hibásak, hogy életképtelennek gondolod magadat. Képzeld el, ha ezt a sok energiád, amit most a dühöngésre megy el, valami jó dologra tudnád fordítani, amit szeretnél, ami tetszik, ami te vagy. Biztos van ilyen, meg kéne találnod.

2015. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
Légy férfi és ne rinyálj.
2015. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

a saját szerencsétlensegedért másokat hibáztatsz...


amég nem nézel magadba, nem is leszel más ember.

2015. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!