Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszonyatos haragot és dühöt...

Iszonyatos haragot és dühöt érzek a szüleim ellen, vélemény?

Figyelt kérdés

Már régóta mikor tudatosodott bennem, hogy mennyire életképtelen, szerencsétlen, idióta vagyok, aki még semmit sem ért el az életben, és egy nulla az élete minden területe, azóta nagyon elkezdtem utálni és gyűlölni magamat.


Most ez a gyűlölet a szüleimet is érinti, és tiszta szívemből utálom őket. Mivel érzem, hogy ő tőlük örököltem ezt, és ők is tehetnek róla hogy én ilyen lettem, és én magam szerencsétlenségét vélem felfedezni bennük. Mivel a környezetem rengeteget bántott engem ez miatt, így szintén rengeteg düh és harag van bennem a szüleim miatt, és már szó szerint utálom őket.

Egyébként ők szeretnek engem, és mindig jók voltak hozzám.

Legszívesebben itt hagynám őket, és soha nem láthatnak.

Undorodom magamtól, és mivel belőlük lettem, így ő tőlük is!


Jogos a haragom? Vélemény?


20/F


2015. jún. 24. 17:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
jogos vagy nem,mi ezt így nem tudjuk eldönteni.De!! innentől kezdve ne a múltban élj,legyél túl rajta.Láss meg új lehetőségeket!!Ha valami nem jön össze nem baj,majd lesz más ami igen.Ne hagyd hogy más szerencsétlensége téged befolyásoljon!Ne rágódj a múlton-tudom hogy könnyű mondani de adj magadnak időt.Még nem tudhatod mi az,de biztos lesz valami amiben jó leszel.Türelem...
2015. jún. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Nem jogos a haragod, inkább egy hisztis kisfiú szintjén van, aki megilyedt attól, hogy felnőtt és most hirtelen nem tud magával mit kezdeni. A legegyszerűbb másokat hibáztatni, pl a szüleidet, és akkor szerinted meg is van oldva a dolog.


A gondolatmeneted a következő:


Nem tudok mit kezdeni magammal > tehát nem érek semmit > miért van ez? > mert a szüleimtől ezt vagy azt a tulajdonságot örököltem > ők a hibásak, nem én > hiába is csinálnék akátmit őgyse sikerülne > ezért nem is csinálok semmit > inkább utálom a szüleimet > mivel ez könnyebb, mint elkezdeni melőzni vagy gondolkozni azon, hogy mit kezdjek magammal.


Egyébként ez a tehetetlen kilátástalanság érzése jellemző lehet a depresszióra, esetleg elmehetnél szakemberhez.

Minden jót, és szakítsd meg valahol az ördögi láncolatot...

2015. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Az önsajnálat és mások hibáztatása nem megoldás!!Lendülj túl ezen és kezdj el élni végre
2015. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Neked óriási kissebbségi komplexusod van, és lehet, hogy valóban tehetnek a szüleid is róla, de ez kezelhető, javítható, megváltoztatható. Nagyon sokan születtünk rossz körülményekbe, nem voltunk lusták változtatni rajta, tenni saját magunkért. Ha te ezért most felnőtt korodban csak másokat hibáztatsz, de arra már lusta vagy, hogy tegyél is ellene, az már a te hibád. Íratkozz be önismereti, személyiségfejlesztő és hasonló tréningekre, menj el pszichológushoz és fejleszd a lelkedet, mert nagyon rád fér. A harag semmilyen esetben nem jogos, azt kezelni lehet, az embernek nincs joga haragudni semmilyen esetben. Fordulj kicsit magadba.
2015. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
"Egy olyan ember, aki tele van félelemmel, csak gyűlölni tud - a gyűlölet a félelem természetes következménye. Aki tele van félelemmel, tele van haraggal is; aki tele van félelemmel, az inkább az élet ellen van, mint mellette. Számára a halál tűnik az egyetlen megnyugvásnak. A félelemmel teli ember önpusztító, életellenes. Számára az élet veszélyesnek tűnik, mert ahhoz, hogy élj, szeretned kell."
2015. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Aki negatív választ írt, ráadásul nem nyújtott nekem segítséget, az számíthat egy polgári büntetőperre.

Privátban még 15 napja áll rendelkezésre, hogy bocsánatot kérjem Tőlem.

2015. jún. 24. 18:55
 17/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bocsánat, de az utolsó hozzászólásodat nem értem. Mi az indok? Mindannyiunkat (joggal-jogtalan) időnként bántanak más emberek. A düh helyett bízz magadban! Ébreszd fel az eddigi tudásodat, tanulj, iratkozz be egy felsőoktatási intézménybe. Keress magadnak munkát, nézz körbe a városod/falud környékén, az interneten, menj el akár messzebbre is! Kapd össze magad, biztos képesnek kell lenned valamerre folytatni a jövőd (akár külföldön is, mielőtt ezért kapnék leszólást) német nyelvtudással még nem is kell olyan messzire menned, ahhoz képest. De ha szerencsés helyen laksz/jó szakmát nézel ki, sikered lehet. Kérd a barátaid segítségét, ők biztos támogatni fognak!

2015. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Látod, ez rendkívül rossz megközelítés. Akik sértést írtak be, arra annyit kell reagálni, hogy "********" (sajna a gyakori nem engedi kiírni, de el tudod képzelni a szavakat).


Nem pedig lovagolni rajta, pereskedni, egy 2 perces sértésből hónapokig tartó ügyeket kreálni. Az ilyesmi téged nem visz előre, sőt csak még jobban pusztítja a lelkedet, nekik meg max. múló kellemetlenség az egész. Akkor már inkább vágj orrba egy ilyet valamikor, azt megérzik.:)


Sajnos mindig vannak emberek, akik próbálják megalázni azokat, akik kilátástalan és kétségbeesett helyzetben vannak, úgy gyűlnek ilyenkor, mint a dögkeselyűk. Ne hagyd, hogy lehúzzanak!!

2015. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
94%

"Köszönöm a válaszokat!


Aki negatív választ írt, ráadásul nem nyújtott nekem segítséget, az számíthat egy polgári büntetőperre.

Privátban még 15 napja áll rendelkezésre, hogy bocsánatot kérjem Tőlem."


:DDD


Aki nagy kezdőbetűvel utal önnön becses személyére, az nem szerencsétlen, hanem narcisztikus. Szakember (talán) tud segíteni.

2015. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
96%
Pontosítanád mit értesz negatív válasz alatt? Véleményt kértél, kaptál. Ez van haver.
2015. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!