Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi az a MINIMUM ZSEBPÉNZ,...

Mennyi az a MINIMUM ZSEBPÉNZ, ami egy 17-18 éves fiúnak szükséges lehet havonta?

Figyelt kérdés
Az utazási bérlete, kajája, lakása itthon biztosítva van, egyéb nem rendszeres kiadások ( cipő, ruha tisztálkodó szerei stb.)fedezve vannak.Amúgy a család elég szűkösen él..

2015. jún. 26. 14:52
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
34%
5.000 Ft
2015. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindeg,hogy a szülőknek templomi egér státuszuk van-e,vagy bankigazgatók,nincs olyan,hogy minimum zsebpénz.Egy iskolás gyereknek a kérdésben említett dolgokon kívül nincs másra szüksége.Ha jól teljesít,a rá bízott feladatokat megoldja,akkor természetesen kaphat egy kis ösztönzést,de nem szabad elvárni.Ha nem tetszik neki a rendszer,akkor azt hiszem 16 éves kortól lehet menni diákmunkára.
2015. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
80%

A zsebpénz NEM kötelező, hanem adható EXTRA, így minimumról se beszélhetünk.

Minden szülő a saját anyagi lehetőségei és nevelési elvei alapján dönt arról, hogy mennyit ad vagy nem ad.

2015. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
22%
Kíváncsi lennék, hogy a válaszolók közül hány százalék szülő... Szerintem mivel a saját gyermekedről van szó, nem kell egyből munkára küldeni, ha tudsz akkor adjál neki rendszeresen. Szerintem zsebpénz gyanánt kapja meg a családit 12-13 ezer Huf.
2015. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
88%
A zsebpénz olyan, mint a cafeteria. Nem jár, hanem adható. Ha nem jut, a 0 Ft is elfogadható, ha meg van della, kaphat akár 30 ezret is. Nekem ugyan nyóc.
2015. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
81%

Ezek szerint minden olyan kiadása alapból fedezve van, ami miatt ténylegesen egy "minimum" összegre bárkinek szüksége lehet. (A telefont nem írtad, de gondolom, hogy a "stb"-ben benne van az is.)


Ezen felül már csak a szórakozás marad, ami persze szintén fontos, de itt már nem beszélhetünk semmiféle elvárt minimumról. Amennyi van ilyen célra, annyit kell adni. Ez a család döntése.

2015. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem 5-10 ezer között, inkább az 5ezer körül.


De én nem egészen így rendezném: a tisztálkodószerek, iskolai kiadások, meg az egyéb ilyen apróbb költésegeket is a zsebpénzböl kellene fedeznie (természetesen ennyivel többet adni neki, mint amit az elején írtam), viszont ezekre utána nem adni neki pluszban.

Ennek az az értelme - meg egyáltalán a zsebpénznek, hogy a "gyerek" tanulja meg beosztani a pénzt, nem pedig azt szokja meg, hogy ha valamire "kell", akkor kér, a szülö meg ad. Így ugyanis nem ismeri meg a pénz értékét, az az érzés rögzül benne, hogy a pénz "van" és csak úgy "jön", neki nem kell foglalkozni ezzel a kérdéssel.


Emellett most nyáron - amennyiben egyébként még iskolás -, ragaszkodnék ahhoz, hogy legalább egy hónapot dolgozzon valahol és szerezzen saját pénzt. Ezt viszont tényleg arra költhesse, amire akarja, akkor is, ha abszolút hülyeség a szülök szerint.

2015. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
25%
Nàlunk pèldàul a tanulmànyi eredmènyek utàn kapnak zsebpènzt a gyerekek. Ahàny 5ös a hèten, annyiszor 500 ft. Ha becsùszik a 3 as, akkor annyiszor minusz 500. Nekūnk ez vàlt be, mert igy làtja hogy amièrt Ő *megdolgozik* az ki van fizetve. Azt nagyon szeretem a lànyomban, ha valamire kell neki pènz, akkor minden szorgalmit megcsinàl. :-)
2015. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
79%

én 18 éves vagyok és nem kapok zsebpénzt, soha nem is kaptam

de minden szükséges dolgot megkapok (bérlet, kaja stb)

szülinapra meg most ballagásra kapok pénzt és ebből meg tudom venni amire ezen felül szükségem van vagy szeretném

most nyáron meg diákmunkát vállaltam (igaz, még csak először), mert egyetemen biztosan lesz elég sok plusz költségem és igyekszem minél inkább önállósodni


szóval nem kell mindenképp a zsebpénz, főleg ha a család amúgy is szűkösen él

de ha ti akartok neki adni és belefér, 5-10 ezer körül szoktak mások adni egy átlagos családban

2015. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen feltételek mellett mennyi a minimum? 0. Én 19 éves vagyok, kaja stb biztosítva van. Nem kapok, nem is kaptam soha zsebpénzt, amire kellett gyűjtögettem szülinapról stb. Évente 1x kapok pénzt hogy haverokkal nyáron mehessek nyaralni pl. Mindenem megvan ami szükséges.
2015. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!