Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi az a MINIMUM ZSEBPÉNZ,...

Mennyi az a MINIMUM ZSEBPÉNZ, ami egy 17-18 éves fiúnak szükséges lehet havonta?

Figyelt kérdés
Az utazási bérlete, kajája, lakása itthon biztosítva van, egyéb nem rendszeres kiadások ( cipő, ruha tisztálkodó szerei stb.)fedezve vannak.Amúgy a család elég szűkösen él..

2015. jún. 26. 14:52
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
81%

Hát én anno koliban lakva kaptam 5.000ret havonta, de ebből álltam a tisztasági holmim (nőként).

Szerintem egy heti 1500 korrekt. Ebből ki lehet spórolni egy hétvégi bulit, vagy mozit.

2015. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
80%

Én meg egyetlen egy ismerősöm se kapott sosem fix zsebpénzt (22 éves vagyok most amúgy, csak hogy időben el tudjuk helyezni a dolgot). Szerintem ez egyáltalán nem szokás errefelé, csak az amerikai filmekben látni ezt mindig. Én speciel rokonoktól kaptam mindig erre-arra pénzt: szülinap, névnap, karácsony, stb. és ezt nem szórtam el egyszerre, hanem félre tettem és ebből költekeztem később. Ha mégis kértem valamire pénzt (pl mozira) akkor megmondtam mire kell és adtak..


Ha csak szórakozásra költi a pénzt, minden más fizetve van neki, akkor én mondjuk átlagos kereset mellett adnék neki heti 3-4 ezret szórakozásra, ha igényli.

2015. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
18%

"Szerintem egy heti 1500 korrekt. Ebből ki lehet spórolni egy hétvégi bulit, vagy mozit."


Mondjuk heti 1500 pont nulla. Ebből egy mozi tényleg kijön, ha nem eszik kukoricát és nem iszik semmit. Vagy ha buli akkor kijön egy belépő meg 2 sört és ennyi, de talán még ennyi sem. A havi 5 ezerből sem tudom hogy a fenébe jöttél ki. Ez mikor volt? Nem 15 éve véletlenül?

2015. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
76%
10 ezret kaptam havonta ennyi idősen. De a szüleim jól álltak anyagilag, és nem kellett a zsebpénzemet olyan alapvető dolgokra költenem, hogy bérlet vagy sampon.
2015. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem elég ünnepekre adni neki, egyébként ha valamire szüksége van kérjen és ha van rá lehetőség és nem baromság, akkor úgyis ad a szülő. pl.: el akar menni a haverokkal fagyizni/bulizni úgyis kap rá, ha megteheti a család

De ez a folyamatos fizetés szerű összeg nekem is furcsa, mivel nálunk nem így ment. Én ha kértem valami apróságra, ha tudtak mindig adtak, ha nem akkor meg nem. Amikor nagyon jól tanultam akkor ösztöndíjból vásároltam.

2015. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
14%
Ruha vásárlásra havi 20 ezer, Djarum Black-re heti 10 ezer (ez heti 5 doboz cigire), meg kajára és minden másra havi 40 ezer (ebben benne a havi 4 ezer telefonszámla neki). Én így adok a 16 éves fiamnak. Szerintem senkinek nem kéne sajnálni a gyerekére a pénzt!
2015. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi idősen egy vasat sem kaptam, viszont hétvégéken és nyáron melóztam, és mindenre elég volt, amit kerestem. Sőt. A tábort is én fizettem magamnak. ÉLetképesebb ember lettem, mint az átlag, soha életemben nem voltam munkanélküli, míg mindenki csak rinyál körülöttem. Bőőőőven megkap mindent a kérdésben szereplő fiatal, ami ezen felül kell, azért áldozzon időt és energiát ő.
2015. jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
14%

#27: Az én gyerekem nem drogozik, mivel volt a családba eset ami egy életre megtanította neki és mindenkinek hogy ne éljen vele! (Mielőtt jönnél az okossággal drogteszten vett részt tavaly a saját akaratából.)

És én nevelem a gyereket! Beossza pénzt amit kap, nem jön idő előtt kérni sosem. Szóval lehet irigykedni meg lepontozni ezek a tények! Szerintem arra kell egy gyereket tanítani hogy ésszel költse el a pénzt, ebből tanulhat!!!

2015. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
77%
26,29#!Az is egy elv,amit te képviselsz.Szerintem nem jó,de a te dolgod.Viszont ha kirepül a 16 éves gyereked,akinek ha jól számolom havi 110 ezret adsz,higy fogod neki elmagyarázni,hogy amit eddig cigire,ruhákra,szórakozásra költött,most bizony az albira,rezsire fog elmenni,a maradékból meg ehet?Mert ez most egy átlagfizetés,amivel pumpolod.Bár gondolom az ilyenek szoktak még 40 évesen is az anyjuk szoknyáján ülni.
2015. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy drogteszten mi a francnak vesz részt egy 15 éves gyerek, ha nem drogozik? Kíváncsi volt, mennyire érzékeny a teszt?


No mindegy, amúgy én is azt gondolom, hogy ha mindent fizetnek a szülők, akkor egyszer-egyszer lehet neki adni 2-3 ezer forintot motira, szórakozásra, egyébként meg ossza be, amit megkeres diákmunkán és azt, amit ünnepekre kap. Ez amúgy teljesen független attól, hogy mennyire szűkös körülmények között él a család, 16 éves kortól erősen ajánlott minden gyereknek, hogy nyáron egy-egy hónapot melózzon. Hozzátartozik a neveléshez szvsz.

2015. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!