Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi az a MINIMUM ZSEBPÉNZ,...

Mennyi az a MINIMUM ZSEBPÉNZ, ami egy 17-18 éves fiúnak szükséges lehet havonta?

Figyelt kérdés
Az utazási bérlete, kajája, lakása itthon biztosítva van, egyéb nem rendszeres kiadások ( cipő, ruha tisztálkodó szerei stb.)fedezve vannak.Amúgy a család elég szűkösen él..

2015. jún. 26. 14:52
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
23%

#30: "Irigykedik rád a halál, nekem többe vannak havonta a gyerekeim. Igaz, hogy ők nem 16 éves taknyosok, hanem egyetemre járnak, koleszt, kaját, utazási költséget fizetek, nem bagót, basszus:D Te tényleg erre vagy büszke?"


Az írásmódodból kivéve, rád is rád férne egy egyetem. Eléggé lekezelő és provokatív vagy. Nem is megyek bele a vitába egy ilyennel. Inkább egy tininek tűnsz aki felnőttnek adja ki magát, csak hogy visszaszólj.


#31: Szinte kitűnő tanuló, gimnazista. Nem hinném hogy baj lenne ebből. Tudja a dolgok értékét. Megbecsüli a dolgokat sok más fiatalhoz képest. Én amiért nincs vele probléma ezt adom. Most nyáron a testvéremhez fog menni dolgozni a mezőgazdaságba, tavaly is volt szóval tudja mi a munka.

2015. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
80%
Nem jön idő előtt kérni még? Még jó... van, aki ennyinél kevesebből él egész hónapban, és nem csak szórakozásra költi. De majd jön kérni, amikor külön él, mert lejjebb adni egy életszínvonalból nehéz. Van egy érzésem, hogy negyvenévesen is támogathatod majd, mert folyton kérni fog. Ez nem nevelési elv, hanem hiba. De majd belátod.
2015. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
17%

#34: Miért érzem azt hogy rosszindulatú vagy? Ne legyél az. Ha meg ez lesz akkor a te gondod? Nem.

Sajnálom hogy ez a mentalitás van, ismeretlenül ítélkeztek és beszólogattok.

2015. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
78%

Komolyan besírok rajtad:D


Egyébként kösz, már végeztem egyetemet.:-)


Azért nézzük részletesen:


"Ruha vásárlásra havi 20 ezer, Djarum Black-re heti 10 ezer (ez heti 5 doboz cigire), meg kajára és minden másra havi 40 ezer (ebben benne a havi 4 ezer telefonszámla neki)."


"Szerintem senkinek nem kéne sajnálni a gyerekére a pénzt!"


Egyetértünk. Aki nem ad bagóra pénzt a 16 éves kölöknek, az viszont szerinted sajnálja, ugye? Havi 20 ezret ruhára? Minek? Magamra nem költök ennyit!


"És én nevelem a gyereket!"


Gratulálok. Olyan frankó vagy benne, hogy még vagy 30 évig csinálhatod ugyanígy, ha bírod. Csak kicsit több lesz a költség.


"Szóval lehet irigykedni meg lepontozni ezek a tények!"


No comment.

2015. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
26%

#36: "Komolyan besírok rajtad:D "

- Na a 16 éves fiam is ilyen szavakat használ. Szerintem mindenki előtt nyílt lett hogy neked gyereked sincs.


"Egyetértünk. Aki nem ad bagóra pénzt a 16 éves kölöknek, az viszont szerinted sajnálja, ugye?"

- Inkább adok neki rá pénzt mint hogy a töltött egészségtelen sz.rt szívja meg ne herbálozzon mint mások! És ne lopjon itthonról pénzt cigarettára (igen az osztálytársa ezt teszi a szülőin kiderült.)


"Havi 20 ezret ruhára? Minek? Magamra nem költök ennyit! "

- És? Ha nem akarsz magadra költeni annyit akkor az a saját dolgod! Nem tudom miért kéne téged alapul venni mennyit költesz magadra.


"Gratulálok. Olyan frankó vagy benne, hogy még vagy 30 évig csinálhatod ugyanígy, ha bírod. Csak kicsit több lesz a költség."

- Ítélkezel és jövőbe látsz te is. Örülök hogy egy jós is van köztünk itt!

2015. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
21%

6-10.000


Szokásoktól, hobbitól függ. Havi 6 még pont elég 2-3 iszogatós estére, 10-nél már gyakrabban is belefér pár kávé, mozi és egyéb kultúra.

2015. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
74%

"Ruha vásárlásra havi 20 ezer, Djarum Black-re heti 10 ezer (ez heti 5 doboz cigire), meg kajára és minden másra havi 40 ezer (ebben benne a havi 4 ezer telefonszámla neki)."


Gyengébbek kedvéért (sokan vannak): ezt hívják iróniának vagy a neten trollkodásnak. Ez nyilvánvalóan kamu válasz és ezen csámcsogtok egy oldalt... komolyan?

2015. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, a te dolgod, hogy cseszed el a gyereket. Az az érv volt a legszebb, hogy inkább odaadod a pénzt drága cigire, csak ne lopjon otthonról rá. Eszedbe se jutott, hogy tán nem kéne bagóznia? És miféle jól nevelt gyerek az, akivel kapcsolatban egyáltalán felmerülhet, hogy képes lenne lopni otthonról?


Vedd már észre, hogy a kérdés a minimum zsebpénzről szólt. Havi 110 ezer forint nemhogy minimumnak, maximumnak sem elfogadható 16 éves, de 17-18 éves gyereknél sem, pláne ilyen célokra. Odaírni, hogy "senkinek sem szabadna sajnálni a pénzt a gyerekére" ezek után, ilyen irreális összegek szerepeltetésével - no látod, ez a provokáció, és mellesleg ostobaság is.


Egyébként 47 éves, háromgyerekes anya vagyok. Itt beszélgetnek mellettem a legkisebb gyerek haverjai, valszeg ezért jött át ez a stílus:-)

2015. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
81%
Én ennyi idősen konkrét zsebpénzt nem kaptam. Ha kellett valamire, például elmentem barátokkal,akkor természetesen kaptam egy bizonyos összeget, de másra nem is igazán kellett, mivel a ruházkodást, tisztálkodószereket,stb a szüleim fizették. Szerintem nem feltétlenül csak akkor tanulja meg a gyerek beosztani a pénzt, ha kap zsebpénzt. Én nem kaptam, mégis mikor albérletbe kerültem továbbtanulás miatt, sikerült beosztani.
2015. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
3%

" Ruha vásárlásra havi 20 ezer, Djarum Black-re heti 10 ezer (ez heti 5 doboz cigire), meg kajára és minden másra havi 40 ezer (ebben benne a havi 4 ezer telefonszámla neki). Én így adok a 16 éves fiamnak. "


16 éves gyereknek te márkás cigire adsz pénzt? Ez KAMU!

Neked sem kellett volna szülni, bár csak kis tini álmodozik inkább :)


Jövőre már kokóra is adsz neki? :D


Troll vagy :)

2015. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!